Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку





Facebook
Календарь событий
Май 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Июнь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Все события
Реклама
«Листи щастя» від ДПС: у фокусі маленька зарплата
Новости / Мониторинг законодательства
29.03.2021
«Листи щастя» від ДПС: у фокусі маленька зарплата
 

Вже не перший рік податківці намагаються вплинути на легалізацію заробітних плат працівників та їх підвищення з метою наповнення бюджету. Роблять вони це в тому числі надсилаючи роботодавцям «листи щастя». Як реагувати на запити податкової служби, якщо вони надходять електронною поштою без підпису та не містять вказівки адресата?

Про що питають?

Останнім часом роботодавці почали отримувати листи з податкової щодо підвищення рівня оплати праці працівників. Це, як правило, скан-копія роздрукованого на папері тексту листа без дати та номера, де отримувачем є «Шановний платник податків».

У листах зазначається, що податківці проаналізували поданий роботодавцем Податковий розрахунок та, о жах (!), виявили, що середньомісячна заробітна плата на одного працюючого у такого роботодавця менша законодавчо встановленого мінімального розміру заробітної плати. Отже, роботодавець нібито порушує законодавство про працю.

Тобто таку собі «середню температуру по палаті» порівнюють з нормою. І на підставі цього пропонують роботодавцю розглянути питання щодо підвищення рівня заробітної плати працівників.

Що пропонують? Підняти зарплату. Адже збільшення рівня зарплати впливає на наповнення дохідної частини бюджету податками та зборами. Це, по суті, і є головною метою розсилки.

Далі вказують, що у випадку виникнення необхідності у наданні пояснень треба надсилати їх на адресу податкової з копіями підтвердних документів.

Як реагувати на такі листи? Та чи й потрібно якось реагувати? Зараз з’ясуємо.

Відповідати чи ні?

На будь-який запит податківців обов’язково треба відповідати лише у випадку, якщо він складений у відповідності до законодавчих норм. Вимоги щодо запиту прописані у п. 73.3 ПКУ і Порядку, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1245.

Запит органу державної податкової служби повинен містити номер та дату, а також:

1) підстави для надіслання запиту відповідно до п. 73.3 ПКУ, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;
2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;
3) печатку контролюючого органу та бути підписаний керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу.

Якщо запит податківців складений з порушенням норм чинного законодавства, це дає право платнику податків не відповідати на нього. Таке правило прямо передбачено у п. 73.3 ПКУ та п. 16 Порядку № 1245.

А тепер давайте проаналізуємо, чи є листи на електронну пошту, про які ми розповідали на початку статті, запитами в розумінні ПКУ?

Звісно, ні. Без адресата, номера, дати, підпису та належної підстави для надсилання запиту, без посилання на конкретні норми законодавства, які були порушені (аж цікаво, яким законодавчим актом передбачено дотримання роботодавцем показника середньомісячної зарплати на одного працюючого у розмірі вище за мінзарплату та як він обчислюється) та правового обґрунтування.

Такі листи є по своїй суті інформаційними. Вас інформують, що потрібно дотримуватися норм законодавства про працю. І пропонують надати пояснення та копії підтвердних документів. Яких саме? Вам видніше, що ви порушили1111111.

Також не слід скидати з рахунків й питання повноважень податківців контролювати рівень зарплати працівників.

Їх вотчина — податки та збори. Трудові питання вони контролюють з точки зору дотримання податкового законодавства (ст. 259 КЗпП та п.п. 20.1.47 ПКУ). Тож головна теза листа податківців — підвищте зарплати, щоб збільшились надходження до бюджету.

Що ж робити роботодавцю, який отримав такого листа? Тут є три варіанти. Перший — ігнорувати. Не відповідати на нього. Другий — дати відписку з посиланням: ваш запит не відповідає законодавчим нормам, тому не пишіть нам більше такі листи. Третій — відповісти по суті. До речі, більшість роботодавців обирають або перший варіант — ігнор, все в спам. Або третій варіант. Чому? Тому що бояться, що податкова перенаправить ці дані Держпраці.

Якщо вирішили відповісти

Якщо вирішили відповідати, то слід чітко розуміти, що жодним законодавчим актом не передбачено дотримання роботодавцем показника середньомісячної зарплати на одного працюючого у розмірі вище за мінзарплату, яким оперують податківці. Тож відповідаємо з позиції «я нічого не порушую».

Пропонуємо «рибу» листа-відповіді податківцям, якщо надаєте відповідь по суті.

Вас може зацікавити

Газета «Кадри і зарплата»

Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.

Придбати видання

 

Олена Марченко

Податки & бухоблік

Просмотров: 490 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Помилка в нумерації записів у трудовій книжці: чи є сенс це виправляти?
Лікарняні vs простій: відповіді на актуальні запитання
Роботодавцям встановлять адмінвідповідальність за порушення працевлаштування осіб з інвалідністю
У КЗпП пропишуть особливості трудових відносин у суб’єктів малого підприємництва
Сумісництво: лайфхаки від прийняття на роботу до звільнення
Чи має працівник право бути офлайн у позаробочий час?
Особливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу через Е-кабінет
Лікарняний від лікаря-ФОП: чи приймати до оплати?
Якою буде мінімальна зарплата у наступному році: переговори тривають
Відсторонення від роботи: підстави й наслідки
Як оплачується заміна тимчасово відсутніх учителів?
Накопичувальна пенсія: презентація від Мінсоцполітики
Нюанси оплати лікарняного до та після звільнення
Карантинна відпустка: від заяви працівника до наказу про надання
Надання допомоги по вагітності та пологах працюючим жінкам
Електронні трудові книжки: перехідні моменти
Форми попереджень та постанов щодо трудових штрафів підкоригують
Відпустка на травневі свята: коли виходити на роботу?
Праця у нічний час: відповіді на запитання
Коли слід укладати трудовий договір: критерії
Мінекономіки пропонує змінити правила виплати допомоги по безробіттю
ТОП-5 питань щодо захисту трудових прав в умовах карантину
Індексація не буде враховуватися до розміру мінзарплати: законопроект
Порядок оплати відпусток для держслужбовців можуть змінити
Працівнику при звільненні не видана трудова книжка: які дії роботодавця?
Оплата лікарняного цілком за рахунок роботодавця
ВС висловився щодо різниці між трудовим та цивільно-правовим договорами
Вакцинація проти COVID-19: що необхідно знати роботодавцю та працівникам
Підписано Закон щодо запровадження нового виду військової служби
П’ять ознак законності скорочення роботодавцем штату
Суд поновив працівника на роботі: чоловік не прогулював, а перебував на самоізоляції через контакт із хворим на COVID-19
Як розрахувати відпускні при роботі у режимі неповного робочого дня?
Трудові перевірки: що зміниться з 27 квітня 2021 року
Дерегуляція трудових відносин: з’явився текст законопроекту
«Просте рішення» про звуження трудових прав?
Порядок № 100: чергові зміни в обчисленні середньої зарплати
Інші трудові порушення: зараз штрафують за кожне!
Чи потрібно оцифровувати документи про навчання?
Зарахування стажу для призначення пенсій
Новий звіт про вивільнення працівників (ф. № 4-ПН): що змінилося?
ПФУ розробив порядок оцифрування відомостей із трудових книжок
В Україні чоловіки зможуть йти в декрет
Час локдауну зарахують до страхового стажу, але не всім
Уряд оновив перелік гірських населених пунктів
Чи може інспекція з праці оштрафувати підприємство заочно?
Ухвалено законопроект щодо зменшення кадрових документів
Дистанційне навчання у період відпустки: чи можливо?
Рада повернула виплату лікарняних у разі настання тимчасової непрацездатності
Реформа трудового законодавства: новий законопроект
Чи може директор змінити тривалість відпустки працівникам підприємства?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Как вы относитесь к использованию детектора лжи для проверки соискателей?
В целом положительно
Отрицательно
Мне это безразлично
Мы уже активно используем детектор лжи!

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.