Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Август 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Сентябрь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Все события
Реклама
Особливості організації військового обліку в ОМС
Новости / Мониторинг законодательства
06.03.2019
Особливості організації військового обліку в ОМС
 

Незважаючи на те, що минув певний час від затвердження постановою КМУ від 07.12.2016 р. № 921 Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних (далі — Порядок № 921), дотепер в ОМС виникають запитання щодо організації і ведення військового обліку. Ось одне з них.

На кого саме з працівників ОМС повинні бути покладені обов’язки із ведення персонального військового обліку військовозобов’язаних працівників відповідної ради за наявності в штаті і завідувача військово-облікового бюро, і спеціаліста з юридичних питань?

Відповідно до ч. 7 ст. 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 р. № 2232-XII (далі — Закон № 2232) виконання військового обов’язку громадянами України забезпечують державні органи, ОМС, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об’єднані районні), міські (об’єднані міські) військові комісаріати (далі — районні (міські) військові комісаріати), військові комісаріати Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя, а також територіальні центри (в Автономній Республіці Крим, областях, місті Києві) та філіали (в районах та містах) комплектування військовослужбовцями за контрактом.

Пунктом 23 Порядку № 921 передбачено, що у сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні районні (міські) військові комісаріати, персонально-первинний облік призовників і військовозобов’язаних, крім військовозобов’язаних СБУ, Служби зовнішньої розвідки, за місцем їх проживання ведеться виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад.

За ст. 33, 34 Закону № 2232 військовий облік призовників і військовозобов’язаних ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.

Вид військового обліку У чому полягає Хто веде
Персонально-якісний облік Облік відомостей (біографічні дані, стан здоров’я, результати співбесід тощо) щодо призовників і військовозобов’язаних, які узагальнюються в особових справах призовників або в облікових картках військовозобов’язаних та реєструються в Єдиному державному реєстрі військовозобов’язаних Районні (міські) військові комісаріати, облікові органи Служби безпеки України
Персонально-первинний облік Облік відомостей щодо призовників та військовозобов’язаних за місцем їх проживання Районні (міські) військові комісаріати у сільській місцевості, а також у містах і селищах, де відсутні військові комісаріати, облік ведеться ОМС
Персональний облік Облік відомостей щодо призовників і військовозобов’язаних за місцем їх роботи або навчання Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форм власності

Зі змісту наведених нормативно-правових актів розуміємо, що ОМС, у разі відсутності у населеному пункті військових комісаріатів, веде облік призовників і військовозобов’язаних, які проживають на цій території.

І одночасно ОМС як роботодавець здійснює персонально-первинний облік власних працівників, які є призовниками і військовозобов’язаними.

Ведення персонального обліку на підприємстві, в установі, організації відносно власних працівників відповідно до закону покладається на керівника, але зазвичай виконання таких обов’язків доручається комусь із посадових осіб ОМС.

Питання тільки в тому, хто ж саме повинен виконувати роботу з ведення персонального обліку і чи доцільно та правильно покладати обов’язки із ведення обліку працівників на завідувача військово-облікового бюро.

Звернемось до пп. 11, 12 Порядку № 921, якими передбачено наступне.

Загальна кількість осіб, відповідальних за ведення військового обліку на підприємствах, в установах та організаціях, визначається виходячи з кількості призовників і військовозобов’язаних, які станом на 1 січня поточного року перебували на військовому обліку, із застосуванням таких норм:

  • від 500 до 2000 призовників і військовозобов’язаних — одна особа;
  • від 2000 до 4000 — дві особи;
  • від 4000 до 7000 — три особи, а на кожні наступні 3000 призовників і військовозобов’язаних — по одній особі додатково.

Зазначені особи утримуються за рахунок коштів державного та відповідних місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ і організацій.

За наявності на військовому обліку менше ніж 500 призовників і військовозобов’язаних обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом, якій установлюється доплата в розмірі до 50 відсотків посадового окладу, крім державних службовців.

Із цього випливає, що обов’язки з ведення військового (персонального) обліку в державних органах, на підприємствах, в установах та організаціях покладаються на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом.

Крім того, Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск I, «Професії працівників, загальні для всіх видів економічної діяльності», затверджений наказом Мінсоцполітики від 29.12.2004 р. № 336, містить таку назву посади, як «інспектор з кадрів», до завдань і обов’язків якого входить ведення обліку особового складу підприємства, його підрозділів згідно з уніфікованими формами первинної облікової документації.

Що стосується такої назви посади, як «завідувач військово-облікового бюро», то Класифікатор професій її взагалі не містить, а відтак на сьогодні не визначено, які обов’язки і завдання повинен виконувати завідувач.

Назву посади «завідувач військово-облікового бюро» передбачає постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268, відповідно до якої завідувач військово-облікового бюро не належить до посадових осіб ОМС, а є службовцем.

Висновок

Безпосередню відповідальність за правильність ведення персонального військового обліку працівників ОМС, які мають статус призовників і військовозобов’язаних, покладено на керівника ОМС.

У разі прийняття рішення про виконання таких обов’язків в ОМС іншою особою, покладатись вони можуть тільки на посадову особу кадрового підрозділу або служби управління персоналом, для якої ведення особових карток працівників і так є щоденною справою.

На завідувача військово-облікового бюро, який не є посадовою особою ОМС, покладення обов’язків із ведення персонального військового обліку працівників ОМС є неправильним з точки зору вимог трудового законодавства.

Вас може зацікавити

Військовозобов’язані та мобілізовані працівники: документообіг кадровика

Цей посібник — настільна книжка для всіх без винятку роботодавців. Дотримання гарантій мобілізованих працівників стосується і юридичних, і фізичних осіб — підприємців. Реалії сьогодення є такими, що навіть бездоганного ведення військового обліку на підприємствах недостатньо. Відносини роботодавця з працівниками-військовозобов’язаними мають дуже багато аспектів. Роботодавець має бути гарно поінформований про них, щоб не порушити законні права працівників і водночас працювати без збитків та штрафів.
У виданні містяться відповіді на найактуальніші запитання, що виникають у роботодавців, а також наведено зразки документів.

Придбати видання

 

Тетяна Кравченко

Місцеве самоврядування

Просмотров: 1715 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
За труд женщин и мужчин в ЕС обяжут платить одинаково
Немецкий автогигант выплатит по 1000 евро каждому сотруднику за неудобства во время пандемии
Deutsche Bank предлагает обложить дополнительным налогом тех, кто работает из дома
Сотрудник просит повысить зарплату: когда соглашаться, а когда можно повременить
Працівник сам обиратиме банк для виплати заробітної плати
Как добиться повышения зарплаты: советы экспертов
Что делать, если вам платят меньше, чем коллеге, выполняющему такую же работу
Повышают зарплату тем, кто просит об этом
«Ловушка скромности», или Как компании экономят на робких сотрудниках
Яка тривалість неоплачуваної відпустки для працюючих пенсіонерів?
Нові штрафи для роботодавців за порушення трудового законодавства
Зміна істотних умов праці і скорочення штату на держслужбі: порядок попередження працівників
Врахування у страховий стаж періоду догляду за хворою дитиною
6 ошибок, которые совершают сотрудники, когда просят о повышении зарплаты
Как будет расти минимальная зарплата: прогноз экспертов на три года
«Поработаю еще часок»: почему держать в компании трудоголиков невыгодно?
Лучше промолчать: семь фраз, из-за которых вам не повысят зарплату
Пять шагов к повышению, о котором вам не придется просить
Пять вещей о зарплате, которые должен знать каждый
Зарплаты в Украине: где платят больше и как вырастут доходы украинцев
Когда зарплата не радует
Когда и как просить повышения заработной платы
3 отговорки, из-за которых вы не решались просить о прибавке
10 признаков, что вам мало платят
Какие страхи и ошибки мешают получить повышение зарплаты
«Не прибавят зарплату — уволюсь!». Стоит ли давить на работодателя?
Две ситуации, когда работу стоит сделать бесплатно
Спорим на зарплату!
Интересные факты о зарплатах
Как получить прибавку к зарплате: проверенный метод
Прибавка к зарплате: какие фразы нельзя говорить начальнику
Утром деньги, или Как убедить компанию платить вам больше
Это сладкое слово «зарплата», или Как все-таки разбогатеть?
Как увеличить свою зарплату?
Семь способов не получить прибавку к зарплате
Как добиться повышения зарплаты: 7 рецептов
Волнуетесь по поводу денежных вопросов? Давайте поговорим об этом
Девять примет того, что пора требовать прибавку
Названы самые НЕудачные способы просить прибавку к зарплате
Как справиться с урезанием зарплаты
Пять ловушек в зарплатных карточках
Когда просить прибавки: 5 ситуаций, которыми стоит воспользоваться, чтобы добиться увеличения оклада
«Почему я получаю меньше коллеги?»: варианты ответов
Что мешает нам хорошо зарабатывать?
Как напроситься на повышение зарплаты
«Довольны ли вы своей зарплатой?»: варианты ответов
Куча денег за три минуты, или Принципы и стратегии успешных переговоров о зарплате
Три вопроса для будущих руководителей
11 советов начальнику, как обсуждать с подчиненными повышение зарплаты
Советы работнику как просить повышения зарплаты
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какое значение для вас при устройстве на работу имел бренд работодателя?
Решающее
Одно из важных
Не имел значения
А что такое бренд работодателя?

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com