Оцінка утримання співробітників: 6 ключових показників
Новини
02.04.2024
Оцінка утримання співробітників: 6 ключових показників
Ефективне утримання співробітників у сучасному бізнес-середовищі вимагає систематичного моніторингу та оцінки. Щоб забезпечити стабільність і продуктивність команди, компанії повинні ретельно аналізувати різноманітні дані.
До вашої уваги — шість ключових показників, які допоможуть оцінити утримання співробітників.
Показники для оцінки утримання співробітників (або HR-метрики) — метрики, які компанії використовують для вимірювання рівня задоволеності, залученості та тривалості роботи персоналу.
Плинність кадрів
Це частота, з якою співробітники залишають компанію. Показник корисний для керівництва компанії з наступних причин:
Витрати на найм та навчання. Кожна заміна працівника потребує часу та ресурсів на пошук, найм і навчання нового співробітника.
Стабільність організації. Висока плинність вказує на проблеми в компанії (незадовільні умови праці, невідповідність культури компанії тощо).
Репутація роботодавця. Якщо компанія відома тим, що працівники швидко залишають її, це може стати проблемою в пошуку талановитих фахівців.
Плинність кадрів буває добровільною та вимушеною.
Формула
Працівники, які залишили компанію : кількість персоналу або звільнення : середня кількість працівників х 100%
Відпустка та відсутність
Низький рівень відпусток і відсутностей свідчить про високий рівень задоволеності співробітників, а також про їх здоров’я та емоційний стан. Однак, люди можуть бути відсутні через об’єктивні причини (хвороба, особисті обставини).
Щоб вирахувати метрику, потрібно звернути увагу на:
відсоток відсутності (наприклад, впродовж кварталу);
тривалість відпусток;
причини відсутності.
Таку інформацію можна зібрати, проаналізувавши кадрову документацію, анкети й опитування.
Формула
Кількість пропущених дні : загальна кількість робочих днів х 100%
Задоволеність працівників
Показник вказує на те, наскільки задоволені працівники своєю роботою та умовами праці. Дослідження цієї метрики є важливим інструментом для розуміння того, які процеси працюють в компанії, а які потрібно покращити.
Щоб виміряти показник, потрібно:
Проводити регулярні опитування. Варто звертати увагу на різні аспекти роботи (рівень задоволеності зарплатою, умови праці, кар’єрний розвиток тощо).
Відстежувати показники продуктивності. Обсяг роботи, якість виконаної роботи, терміни виконання завдань — це допоможе з’ясувати, наскільки щасливі співробітники.
Формула
Кількість працівників, які задоволені роботою (зарплатою, умовами тощо) : загальна кількість працівників
Збереження талантів
Цей показник вимірює, наскільки ефективно компанія утримує своїх найбільш цінних співробітників. Ось деякі аспекти, які варто врахувати під час оцінки збереження талантів:
Стратегії утримання (програми розвитку кар’єри, висока оплата праці, гнучкий графік роботи тощо).
Задоволеність працею (опитування співробітників, відгуки тощо).
Можливості для розвитку тощо.
Формула
Кількість утриманих співробітників : загальна кількість працівників, які сказали про звільнення
Лояльність співробітників
Відображає ступінь залученості та зацікавленості працівників у цінностях та цілях компанії. Оцінка рівня лояльності може допомогти компаніям у таких аспектах:
зменшення плинності кадрів;
підвищення продуктивності;
покращення репутації роботодавця;
зниження витрат на найм і навчання.
Щоб виміряти метрику, варто використовувати різноманітні методи (анонімні опитування, інтерв’ю, аналіз показників плинності персоналу, рівень задоволеності співробітників тощо).
Формула
% задоволених працівників – % незадоволених працівників
Рівень заробітної плати та компенсацій
Конкурентна заробітна плата та премії можуть впливати на те, чи залишаться працівники у компанії, чи будуть шукати інші варіанти. Цей показник важливо оцінювати, порівнюючи з ринковими стандартами.
Формула (для вирахування середньої річної компенсації на одного працівника)
Загальна сума виплат на рік : загальна кількість працівників
Вищезгадані метрики допомагають компаніям оцінити ефективність своїх стратегій утримання персоналу та вчасно виявити можливі проблеми. Врахування цих аспектів допоможе зберегти талановитих працівників, підвищити їх продуктивність та сприятиме стабільному розвитку компанії.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: