Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Октябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Ноябрь 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Все события
Реклама
Стаємо сильнішими: топ-12 антикризових HR-інструментів
Новости / В мире
13.05.2020
Стаємо сильнішими: топ-12 антикризових HR-інструментів
 

Як криза впливає на HR-стратегію компаній? Яка роль HR-функції в антикризовому управлінні? Експерти третьої онлайн-зустрічі «ANTI-Crisis Camp: Антикризові HR-інструменти» від robota.ua, Української Асоціації HR-професіоналів та SMART business поділилися практиками, актуальними в період змін, що допомагають підтримувати працівників та їхню залученість.

1. Віддалена робота

Це нова реальність, і не варто розраховувати, що після карантину можна буде працювати по-старому. Компаніям слід готуватися до нових несподіванок, зокрема — налагоджувати систему віддаленої роботі, щоб бізнес не залежав від фізичної присутності працівників у офісі. Тож карантин — це вимушена, але корисна можливість протестувати віддалену роботу, технології, інструменти управління віддаленими командами та розвинути відповідні навички працівників (наприклад, тайм-менеджмент, особиста ефективність).

Так, дуже важливо налагодити систему віддаленого доступу працівників до важливих документів у режимі 24 на 7. Саме компанії, які заздалегідь створили ці умови, адаптувалися до роботи в умовах коронакризи найшвидше та з мінімальними втратами. Також актуальні питання — це безпечний віддалений доступ до ресурсів компанії, зокрема, з персональних пристроїв.

Варто зауважити, що і запит від самих працівників на віддалену роботу, ймовірно, після виходу з карантину зросте. Адже багато людей на досвіді переконаються в перевагах такої роботи та її ефективності.

2. Горизонтальний розвиток

Якщо компанія має диверсифікований портфель, дбає про створення нових продуктів та створює активи в різних галузях, це допомагає зберегти і бізнес, і команду в турбулентні часи. Наприклад, як це сталося в нинішній ситуації. Компанії, що мають кілька напрямків діяльності, проте втратили можливість розвивати деякі з них, переорієнтували працівнікив на напрямки, які, навпаки, стали більш актуальними. Отже, в новій реальності горизонтальний розвиток набуває особливого значення.

3. Онлайн-комунікації

При віддаленій роботі спілкування між колегами стає ще важливішим. Але комунікації можливо зберегти тільки в тих командах, де сформована дружня атмосфера. Отже, створювати команди варто з урахуванням цього аспекту — щоб колектив складався з людей, які мають спільні цілі, цінності, хочуть підтримувати зв’язок навіть на відстані. Популярний формат спілкування — кава-брейки онлайн та чати на теми, які не стосуються роботи.

4. Здоров’я працівників

Фізичне та ментальне здоров’я, безпека як «польових», так і офісних працівників є пріоритетом компаній, цінним ресурсом, який допоможе досягти і бізнес-результатів. Засоби індивідуального захисту, вітаміни, медичне страхування, онлайн-тренування, вебінари з розвитку усвідомленості та інші практики важливі, як ніколи. Зокрема, нині компанії все частіше опікуються питаннями, які не стосуються роботи безпосередньо. Так, популярними стали лінії психологічної підтримки для працівників. Після закриття кордонів — допомога роботодавців співробітникам, які перебували в інших країнах та мали складнощі з поверненням додому. А також у тренді — корисний контент для батьків щодо взаємодії з дітьми та онлайн-заходи для малечі працівників.

5. Залученість працівників

Як основний фактор успіху бізнесу — особливо в кризу. Для цього люди мають відчувати, що компанія піклується про них (безпеку, компенсації, стабільність), що бізнес-рішення приймаються з огляду на інтереси команди. Якщо компанія дбає про стабільність не тільки самої організації, а і людей, і прозоро розповідає про заходи — це зменшує рівень тривожності, а відтак і позитивно впливає та залученість та продуктивність.

6. Комунікації

Критичність цього інструменту в кризові часи неможливо переоцінити. Слід побудувати комунікації всіх ланок працівників та менеджерів, а також інших зацікавлених сторін. Дуже важливо, щоб комунікації були побудовані саме в форматі діалогу — тобто не тільки топ-керівництво каскадує свої рішення, а і працівники, і менеджери мають змогу ставити питання (зокрема, анонімно), надавати зворотний зв’язок щодо того, чи є антикризова стратегія компанії дієвою (наприклад, за допомогою щотижневих опитувань). Очевидно, що наразі варто подбати про ефективність комунікацій і в онлайн-форматі. Дуже важлива інтерактивна складова — використовувати інструменти, які створюють ефект живого спілкування (наприклад, за допомогою колективних сесій відеозв’язку).

7. Визнання

Коли команди працюють віддалено, людям складніше зрозуміти, чи помічає компанія, чи цінує їхній внесок. Отже, варто адаптувати як системи оцінки результатів роботи, так і компенсаційні механізми, аби люди розуміли, що відстань не є перепоною для бізнесу — їхні зусилля будуть помічені та винагороджені.

8. Баланс навантаження

На практиці при переході у віддалений режим роботи багато людей починають працювати навіть більше, ніж в офісі. Тому актуальна проблема сьогодні — з одного боку, налагодити комфортний для людей графік та стежити, щоб навантаження не призводили до вигорання. З іншого — формувати в команді позицію, що в кризові часи навантаження може тимчасово збільшуватися, і зусиль потрібно дещо більше.

9. Розвиток

Програми навчання та розвитку потрібно адаптувати до змін. Зокрема, в деяких компаніях навчання стало більш сфокусованим на навичках, критичних саме в цей період — управління віддаленими командами, ефективна робота на ремоуті, онлайн-комунікації, облаштування віддалених робочих місць, використання технологій віддаленого зв’язку, обслуговування клієнтів у дистанційному режимі, усвідомленість та критичне мислення тощо.

10. Управління змінами

У цьому питанні надзвичайно важлива стабільність та рівновага самих лідерів, їхня готовність постійно бути на зв’язку з людьми, доступними для команди (найпопулярніший формат — щотижневі онлайн-зустрічі з топ-керівниками, гарячі лінії для працівників — є навіть спеціальні щодо питань, пов’язаних з коронавірусом, канали в месенджерах тощо). Надавати вичерпні відповіді на питання, що хвилюють людей та підсилюють їхню тривожність. А також здатність організації приймати швидкі та помірковані рішення, залучення людей в антикризову програму дій. Важлива також активна участь та готовність надавати компетентні консультації від HR-бізнес-партнерів.

11. Планування криз

Компаніям варто складати плани на випадок криз за різними напрямками. Немає гарантій, що всі обставини можна передбачити, проте це все-таки дозволяє компанії підготуватися до зовнішніх змін. Водночас такі плани повинні бути гнучкими, стратегія має швидко адаптуватися до змін. Також компаніям важливо планувати відновлення бізнесу в посткризовий період у новій реальності — з огляду на виклики.

12. Толерантність

Наразі йдеться насамперед про популяризацію ідеї, що варто ставитися з розумінням до команди. Не лише до дітей, які весело вриваються в ділові онлайн-переговори, а і до того, що всі опинилися в складній ситуації, під впливом тривожності та інформаційного тиску. Отже, колегам слід не засуджувати, а підтримати одне одного, навіть в нестандартних ситуаціях.

Вас может заинтересовать

Журнал для руководителей и HR-ов «Управление персоналом»

«Управление персоналом» — первое и единственное на сегодняшний день специализированное периодическое издание в Украине для профессионалов в сфере управления человеческими ресурсами.

О журнале
Свежий номер
Пролистать журнал

Приобрести издание

 

Катерина Маєвська

Rabota.ua

Просмотров: 684 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Когда сотрудники «уходят»: расчет коэффициента текучести кадров
Какие инструменты необходимы, чтобы действительно понять сотрудников
HR-процессы и инструменты для растущей компании
Матриця функцій: зручний інструмент для ефективного управління
Методика определения стрессоустойчивости Холмса и Раге
Красивая проблема, или Как справиться с дискриминацией по внешности
Категоризація персоналу: як визначити найцінніших працівників
Что такое интеллект-карты и для чего они нужны
Программы для эйчара: как упростить свою работу
10 пунктов построения правильного HR
Презентация компании соискателям на рынке труда
Почему теплые чувства сотрудников к компании так важны для бизнеса
Что происходит с HR-аналитикой
Оптимизация HR-процессов для бизнеса: почему это необходимо?
Десять книг для тех, кто хочет перестать страдать и начать получать удовольствие от работы
Ученые разработали систему отслеживания продуктивности сотрудников с помощью «умных» браслетов
Пять правил digital
Автоматизация HR-процессов: возможности и обзор 4 систем
8 настольных книг менеджера: все об управлении персоналом
15 трендов в диджитализации рекрутинга и HR
5 шагов успешной автоматизации HR-процессов
ИИ научился определять, когда люди хотят уволиться с работы
Отличные перспективы: 7 инструментов управления карьерой сотрудников
Почему сегодня HR должен думать как рекламодатель, а не рекрутер
7 идей для тимбилдинга
Как прокачать эмоциональный интеллект (и почему это важно для рекрутера)
Как всего за один день сделать аудит вашего бренда работодателя
Пять мифов о People Analytics
Сторителлинг как важная составляющая бренда работодателя
Помогает ли ваша HR-система достигать бизнес-целей, или Зачем нужен HR-аудит
«К увольнению готовы», или Прогнозирование увольнений работников
Как использовать данные о сотрудниках с пользой для бизнеса
Геймификация в адаптации
7 мифов об HR-аналитике
HR-показатели, которые должен отслеживать каждый руководитель
Google создал методику, которая помогает учиться на своих ошибках
Чат-боты, соцсети, геймификация: digital-инструменты в HR
Найти слова: 5 способов, как не нужно давать обратную связь
Как провести аудит внутреннего бренда работодателя: 5 шагов
С цифрами на «вы»: 5 просчетов при работе с HR-аналитикой
Английские термины в HR: знать, понимать и применять
5 способов оптимизации HR-процессов
Блокчейн в HR: просто объясняем, что вам нужно знать
Email-маркетинг как инструмент HR-специалиста
Использование средств мониторинга работы персонала: 9 важных нюансов
Проще, чем кажется: три шага к Agile в HR-команде
5 советов, как использовать Big Data в HR
Идеальный кейс про кадровый резерв
«Ваша работа уже не будет прежней»: как использовать HR-аналитику
Командоутворення: корисні інструменти та кейси
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Какое значение для вас при устройстве на работу имел бренд работодателя?
Решающее
Одно из важных
Не имел значения
А что такое бренд работодателя?

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2020 © МЕДИА-ПРО
2020 © HR-Лига
Copyright © 2005–2020 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com.