На роботі з колегами ми проводимо більше часу, ніж з рідними. Тому компаніям важливо попіклуватися про те, щоб атмосфера в офісі була не лише робочою, а й цікавою: влаштовувати цікаві дні для співробітників, давати їм змогу разом невимушено спілкуватися, а не обмежуватися спільними походами на обід. Це допоможе підтримати командний дух. Від атмосфери в компанії залежить настрій співробітників, загальний результат і успіх.
1. День здоров’я
Деякі компанії пропонують своїм співробітникам медичне страхування, зокрема, з початком пандемії беруть на себе витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, тестують працівників тощо. Це, звісно, мають змогу зробити не всі. Але можна організувати заходи, які не передбачають значних фінансових вкладень: піклуватися про стан здоров’я, пропонуючи безпечні умови праці, відправляючи вчасно на лікарняний, даючи можливість працювати віддалено за перших проявів хвороби. А також організовувати медогляди у медичних закладах, запрошувати лікарів на лекції в офіс, влаштовувати фруктові дні. Деякі компанії можуть похизуватися власним стоматологічним кабінетом, пропонують консультації терапевтів та психологів. Піклуватися про здоров’я своїх співробітників дуже важливо, так продемонструєте, що підлеглі вам важливі.
2. День досягнень
Раз у квартал відзначайте найкращих співробітників за сумлінну та старанну працю, успіхи, перемоги, чудові результати. Робити бенкет зовсім не обов’язково, придумайте номінації та публічно нагородіть кращих співробітників грамотами, підготуйте подарунки (символічні, коштовні — все залежить від можливостей компанії). Публічна відзнака обов’язково позначиться на наступних результатах роботи та стимулюватиме інших колег прагнути працювати краще, бути старанними. Важливо, щоб відзнака була заслуженою, інакше можна отримати порцію обурень від інших співробітників, несправедливість їх демотивуватиме.
3. День спорту
Проведіть опитування серед працівників та дізнайтеся, хто яким видом спорту займається чи займався колись. Отримавши результати, зрозумієте, в якому напрямку потрібно рухатися: збирати футбольну, волейбольну команду, шукати тих, хто захоплюється бігом (бере участь у марафонах) тощо. Раз на тиждень/місяць можна збиратися на матчі, забіги та інші заходи. Покажіть, що життя поза офісом існує, воно може бути насиченим і цікавим. Зміна активності підвищує продуктивність праці.
4. День сім’ї
Проводьте спільні заходи для членів родин співробітників. Нові знайомства, зміна локації, веселі командні ігри та сім’я поряд покращують настрій та об’єднують. Подбайте, щоб цікаво було всім віковим категоріям: від дітей до дорослих.
5. День волонтера
Волонтерські проекти: прибирання та озеленення парків, участь у Дні донора, поїздки до дитячих будинків, будинків для літніх людей, зоопритулків. Спільне, щире, добровільне (!) бажання людей допомогти, зробити добру справу, бути корисними для інших, об’єднує. Оберіть, наприклад, один дитячий будинок та допомагайте йому на постійній основі, або обирайте щоразу нові заклади, які потребують підтримки.
6. День відкритих дверей для дітей/батьків
Проводиться зазвичай з метою формування у дітей позитивного ставлення до праці батьків, бажання дізнатися про роботу мами/тата більше. Діти завжди наслідують своїх батьків, а добрий приклад — кращий за тисячі слів. Діти можуть посидіти на робочому місці мати/тата, батьки разом з дітьми можуть виконувати нескладні завдання та розповісти про суть роботи. А після — організуйте цікаві активності в офісі, спільні творчі завдання: малювання, ліплення, виготовлення аплікацій, запросіть аніматорів, щоб цей день точно запам’ятався надовго.
Варіант, який усе частіше практикують технологічні компанії — коли в офіс запрошуються батьки працівників.
7. День ветерана компанії
Компанії, які мають довгу історію, запрошують в гості своїх ветеранів — працівників, які вийшли на пенсію. Молодому поколінню цікаво послухати, як працювали раніше, а екс-працівникам приємна така увага та вони радо діляться спогадами й досвідом.
8. Кінодень
Після робочого дня можна переглянути фільм (новинку чи ретро). Аби вподобання більш-менш збігалися, попередньо можна провести опитування серед співробітників — за що проголосує більшість, той фільм і дивитимуться. Заздалегідь закупіть напої та попкорн. Або організуйте спільний похід до кінотеатру.
9. День особливого дрес-коду
У цей день співробітникам пропонують прийти на роботу в певному одязі: наприклад, джинсах, вбраннях у клітинку чи навіть піжамах. Можна влаштувати конкурс на найкращий образ та вручити приз переможцю. Яскраві вбрання, спільні фото, посмішки, жарти — все це допомагає згуртувати команду.
10. День шоколаду/Морозива
Запропонуйте співробітникам конкурс на виготовлення найоригінальнішого шоколадного торт, замовте кекси для спільного чаювання, підготуйте індивідуальні шоколадні подарунки кожному співробітнику чи влаштуйте дегустацію морозива.
11. День настільних ігор
Зберіть співробітників, охочих пограти в Мафію, UNO, Твістер. Настільні ігри допоможуть відволіктися від повсякденних турбот. Залежно від гри, партія може тривати триває 15–45 хвилин та навіть декілька годин.
12. День незвичайних шкарпеток
Це просто, весело та зручно. Гарний настрій гарантований усім. Яскравих та оригінальних шкарпеток вибір наразі великий. Кожен учасник може продемонструвати свої оригінальні шкарпетки, зробити спільні фото. Найбільш вдалі світлини можна вивісити на стінах офісу, опублікувати на сторінках у соцмережах. Посмішки та компліменти отримають всі причетні. Такі дні не заважають робочому процесу та позитивно впливають на роботу.
13. День вільної творчості
Виділіть час, коли всі співробітники не працюватимуть, а займатимуться креативними, творчими справами: робитимуть вироби з гіпсу, плестимуть, вишиватимуть, малюватимуть, навчаться новим видам оригінальної майстерності тощо.
Вас может заинтересовать |
|
|
|