Питання тімбілдингу для віддалених команд стало особливо актуальним під час карантину: навіть ті колективи, які звикли працювати офлайн, перейшли на дистанційний формат. Але життя, робота та командоутворення тривають! Отже, як згуртувати співробітників із різними бажаннями, потребами, інтересами? Офісним працівникам роботодавці зазвичай влаштовують корпоративи та свята. А як щодо команд, які спілкуються здебільшого онлайн?
1. На зв’язку
Важлива складова побудови успішної віддаленої команди — комунікація. Проблеми починаються тоді, коли вона порушується. Зазвичай кожний віддалений співробітник працює за власним графіком, поєднує робочі завдання з родинними клопотами та хатніми справами. Варто виділити 15–20 хвилин на день, скажімо, зранку, щоб обговорити з віддаленими співробітниками плани, вирішити важливі завдання, просто налаштуватися на робочий процес та працювати в різних темпах, але з єдиним фокусом.
У цей буремний час треба ділитися новинами — що компанія робить для того, щоб зберегти стабільність, робочі місця, зарплати, це надважливо для людей. Створіть безпечне середовище, в якому люди можуть відверто поділитися власними переживаннями, поставити питання. Підтримуйте одне одного.
2. Онлайн-перерва на каву
Але не роботою єдиною. В офісі ми не тільки працюємо, а і спілкуємося: це важлива умова тімбілдингу. Віддалені команди також хочуть говорити не тільки про цілі та показники. Випити філіжанку американо з колегою можна не лише на кухні в офісі, а і в Skype.
Влаштовуйте сеанси живого спілкування між співробітниками. Намагайтеся організувати бесіди так, щоб усі в команді були залучені; можливо, є сенс підготувати план бесіди або запропонувати тему (наприклад, поділитися рецептами балансу та продуктивності в умовах інформаційного тиску).
3. Мем-чат
Багатьох колег дратує, коли в робочому чаті з’являються жарти, і це зрозуміло, бо ускладнює пошук інформації щодо проектів. Проте гумор є чудовою профілактикою стресів. Окремий фановий чат є гарною можливістю зробити перерву та обмінятися цікавими гіфками, смішними відеороликами, дотепними скріншотами та анекдотами. Ще один спосіб лайкнути колегу та посміятися разом.
4. Приємні сюрпризи
Навіть коли ви далеко, дайте можливість співробітникам відчувати себе потрібними та цінними. Збережіть традицію вітати з днями народження: презент можна надіслати поштою, а скуштувати торт — віддалено, кожний за своїм комп’ютером. Не забувайте відзначати успіхи в роботі. Такі заохочення позитивно впливають на залученість та згуртованість.
5. Віртуальні розваги
Можливо, у вашому офісі є кімната відпочинку. Збережіть її, просто онлайн. Допоможуть перепочити та трохи відволіктися від проектів, цифр, графіків; нагадуйте про короткі перерви, коли можна разом пограти у відеоігри (перегони, стрілялки, стратегії — на будь-який смак).
6. Челенджі!
Кидайте одне одному виклик! Хто скільки простоїть у планці? Утримається від цукру? Хто зробить максимум кроків під час прогулянки в парку? Хто прочитає більше за всіх книг на карантині?
7. Групи за інтересами
Проведіть опитування, попросіть заповнити онлайн-анкету, щоб дізнатися, як співробітники полюбляють проводити вільний час. Так можна сформувати групи віддалених співробітників, які хочуть вивчити іноземну мову, люблять читати та ходити на кінопрем’єри (поки кінотеатри закриті, можна вдома дивитися фільми, а потім ділитися враженнями). Це буде стимулом не закинути почате, а довести діло до кінця, вести жваві обговорення, ділитися корисними джерелами інформації.
8. Навчайтеся разом
У віртуальному класі. Безліч платформ на час карантину відкрили доступ до своїх ресурсів. Навчайтеся разом, мотивуйте одне одного. Спитайте, як люди хотіли б розвиватися, які навчальні програми їх цікавлять. Складіть план і проходьте курси колективно.
Дотримуючись простих правил, ви навіть віддалено збережете згуртовану команду, в якій підтримують, розуміють одне одного та націлені на досягнення спільної мети.
Вас может заинтересовать |
|
|
|
Катерина Гончаренко