Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Піти не можна лишитися: 5 способів утримання талантів
Новини
12.08.2019
Піти не можна лишитися: 5 способів утримання талантів
 

«Якщо хочеш іти швидко — йди один, якщо хочеш дійти далеко — йдіть разом», — важко не погодитися з цим мудрим африканським прислів’ям. Лідери, топ-менеджери, керівники можуть бути кращими у своїй справі, проте тільки з сильною командою досягають успіху. Далеко не всі можуть похвалитися згуртованою командою однодумців. На це впливає безліч факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх.

Організації готові витрачати величезні бюджети на дослідження та розробку інструментів, схем і програм підвищення залученості співробітників. Керівники чекають на підтримку HR-команд у боротьбі з плинністю кадрів і в процесі управління персоналом.

За даними LinkedIn, середньорічний рівень плинності персоналу в світі складає 10,9%. Проте в деяких галузях, таких як роздрібна торгівля і готельний бізнес, показники вище середніх. Компанії платять за це високу ціну. В результаті звільнення працівника роботодавці несуть великі витрати на пошуки заміни. Згідно з дослідженням SHRM, прямі витрати можуть складати 50–60% річного окладу працівника, а загальні витрати варіюються від 90% до 200% річного окладу.

Компанія Dailypay також досліджувала це питання: найнижчий показник змін у штаті спостерігається в державному секторі, фінансах, оптовій торгівлі. Найвищий показник в HR-напрямі, і знову-таки — готельно-ресторанному бізнесі та ритейлі.

Корпорації наразі змінюють однобоке бачення розвитку персоналу і концентруються на всебічному добробуті працівників, включно зі здоров’ям, фінансовим станом, розвитком. Це дозволяє формувати стратегію збереження талантів.

Але як діяти, якщо цінний співробітник все-таки вирішив звільнитися?

Розмова one2one та пошук альтернатив

Насамперед важливо дізнатися причину. Розмова one2one допоможе розставити крапки над «і», адже знижується рівень стресу і є шанс на відверту розмову. Не варто перетворювати бесіду на торги, оскільки співробітник уже вирішив шукати нові можливості, і наразі важливо зрозуміти мотивацію та провести роботу над помилками. Варто поставити правильні питання: чим обумовлене таке рішення, що вплинуло на нього, які плани має працівник, чи отримав новий job offer, і якщо так — які переваги є в новій компанії. Причини можуть бути різні: як особисті, які не стосуються роботи, так і ті, на які можна вплинути.

1. Релокація

Якщо співробітник повідомив, що йде з компанії, тому що планує переїхати за сімейними обставинами, оптимальним рішенням може стати програма релокації, якщо вона є в компанії і поширюється на потрібне місто. Це дозволить утримати цінного фахівця і показати, що компанія готова підтримувати свою команду. Якщо програми релокації немає, можна розглянути варіант віддаленої роботи або часткової зайнятості, яка дозволить працювати на два міста.

Ефективною є система мобільності між офісами, за допомогою якої співробітники отримують нові можливості, а також досвід в інших містах і країнах. Так, у Bain & Company, завдяки розвиненій системі мобільності, є офіси, де більше 30% співробітників працюють тимчасово за обміном.

2. Відпочинок

Work-life balance усе частіше є ключовою причиною звільнення. Щоб А-players залишалися в команді і мали достатньо вільного часу, компанії пропонують додаткові відпустки. Наприклад, у McKinsey завдяки програмі Take Time співробітники можуть узяти відпустку до трьох місяців, а потім повернутися на свою позицію. Також можна працювати неповний день та самостійно розподіляти робочий час. Все більше роботодавців надають можливість працювати за гнучким графіком і віддалено для гармонійного поєднання роботи та сім’ї.

Якщо причиною звільнення стало професійне вигорання, тривала відпустка може допомогти вирішити проблему. За цей час працівник встигне переключитися, підвищити рівень стресостійкості, отримати нові емоції та з новими силами повернутися на роботу.

3. Розвиток

Часто співробітники звільняються через досягнення «професійної стелі». В такому випадку популярна практика пропозицій горизонтального розвитку, часткового розвитку в інших проектах, а також програми наставництва. Варто відзначити і систему оплати навчання в міжнародних вишах та школах, яка менш поширена через високу вартість. Це інвестиції як у працівника, так і в компанію, адже міжнародний досвід дає не тільки нетворкінг, а і дозволяє в результаті виконувати більш складні завдання на ключових посадах. Одним із прикладів впровадження такої системи є компанія JT International Ukraine, у якій найперспективнішим співробітникам пропонується навчання на програмах MBA.

4. Винагорода

Фінансовий добробут посідає одну з топових позицій у переліку причин звільнення. Ця ситуація має розглядатися з погляду співвідношення цінності фахівця і його матеріальних очікувань. Крім підвищення окладу, премій та бонусів, конкурентною перевагою може стати програма партнерства для А-players. Опціони є довгостроковим інструментом мотивації. Така практика ефективна в маленьких компаніях, де успіх залежить від ефективності роботи працівників і тривалого перебування в команді. Популярні пільгові позики та кредити на придбання житла й інші великі покупки.

Деякі компанії пропонують працівникам стати офіційними партнерами, відкрити власні підприємства, а частину роботи перевести на аутсорс. Так колишні працівники продовжують співпрацю з компанією в новій ролі, надаючи їм свої послуги.

5. Контрофер

Складніше знайти правильне рішення, якщо співробітник уже отримав новий job offer. Тоді доречно обговорити, що саме пропонує інший працедавець. Це допоможе правильно побудувати контрпропозицію. Важливо знати, чи має працівник домовленості з новою компанією і скільки часу є для того, щоб діяти. Якщо працівник цінний, і з ним склалися теплі і дружні відносини, можна запропонувати піти на нову роботу в межах відпустки. Спробувати себе. Це доказ поваги, важливості співробітника для команди. Працівник буде порівнювати нову роботу, де все незнайоме, неналагоджене і може програти місцю, яке перевірене лояльністю та стабільністю. І є шанс, що співробітник вирішить повернутися.

Якщо працівник непохитний, необхідно зробити одне: відпустити його з повагою і гідністю, зберегти максимально позитивне ставлення до компанії. Не виключено, що в майбутньому він повернеться або ж за його відгуками та рекомендаціями інші фахівці звернуть увагу на організацію. Нерідко заради цього керівники продовжують підтримувати зв’язок із ключовими співробітниками, адже, як стверджував Генрі Форд, «Ви можете забрати мої заводи, спалити мої будівлі, але залиште мені моїх людей, і вони все відновлять».

Уникнути звільнення співробітників неможливо, але варто докласти всіх зусиль, щоб у них не виникала така необхідність. Постійний аналіз прагнень та потреб допоможе покращити систему розвитку та підтримки працівників, а також посприяє ефективності прийняття рішень у відповідності до змін на ринку праці. Враховуючи індивідуальність кожного співробітника і унікальність ситуацій, підходи мають бути різними. Головне — створити сприятливий клімат, заснований на довірі, повазі, відкритості та підтримці, де є місце для розмов one2one про потреби колег і їхні плани на майбутнє.

Алла Ковальчук

Rabota.ua

Переглядів: 1971 Версія для друку
 
Дивіться також:
Корпоративні івенти для підвищення мотивації: на часі чи ні?
Ви вже впровадили флексибільність робочого графіка?
Розробка та впровадження KPI: 6 важливих правил
Продавці довго не затримуються в компанії: у чому причини та що з цим робити?
Які нефінансові заохочення можуть підвищити лояльність та мотивацію працівників?
Як рекрутери можуть підсилити бренд роботодавця: 8 практичних порад
Як наймати штат, коли всі хочуть працювати віддалено, а вам потрібні працівники в офісі?
Як залучити найкращих співробітників: стратегії, які працюють
Десять ідей, як мотивувати працівників нематеріально
Що насправді приховує тренд «тихого звільнення»
Як підвищити продуктивність у працівників: поради роботодавцям
Підвищуємо індикатори щастя працівників під час війни
В Британии начали масштабный эксперимент с 4-дневной рабочей неделей
Що таке резильєнтність, або Як мотивувати й надавати сил команді під час війни?
HR-бренд: что сейчас требуется соискателям?
Що демотивує працівників: 10 факторів
Как отметить успехи коллектива: 12 стратегий от экспертов Форбс
Антимотивація для віддалених працівників, або Як відбити у дистанційників бажання працювати?
Чому компанії втрачають новачків: топ-7 причин та як цього запобігти
Почему люди на самом деле увольняются: 9 факторов, которые важнее зарплат и бонусов
Три стратегии, которые помогут команде «проснуться»
Как снизить текучесть кадров?
Как повысить эффективность временного персонала в ритейле?
Как мотивировать персонал без затрат?
Три драйвери утримання лінійного персоналу в роздрібних мережах
Теорії мотивації X, Y, Z. Як ви керуєте командою?
Девять способов поощрить удаленных сотрудников
Як зробити офіс комфортним влітку: топ-10 ідей
Цікаві дні в офісі: 13 креативних ідей
Як створити систему мотивації на основі теорії Герцберга
10 способів порадувати й здивувати співробітників
Теория «пряника»: инициатива снизу
Временные сотрудники: стратегия мотивации
Корпоративна валюта: як і навіщо запроваджувати її?
Фактори, що впливають на мотивацію та утримання співробітників
Как мотивированные сотрудники влияют на бизнес-показатели
5 поколений в одной компании: комфортная среда для всех
Лояльність персоналу
Віддалені карантином: нові-старі методи управління командою
Движущая сила: 4 фактора нематериальной мотивации в бизнесе
Новые вызовы: как настроить команду на эффективную работу
Как компании поддерживают в сотрудниках командный дух
Как привлекать и мотивировать почасовых сотрудников
Как мотивировать сотрудников во время кризиса
Как работать с сотрудниками разных поколений: X, Y, Z
Как удержать самых эффективных сотрудников
Бренд роботодавця в соцмережах: 7 правил та важливі підказки
Бренд роботодавця не йде на карантин: 6 порад від HR-маркетолога
KPI или ценности компании: что больше влияет на трудоспособность команды?
Что посмотреть: лучшие фильмы для мотивации сотрудников
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com