Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі
  СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Опитування
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку

Facebook
Реклама
Реклама
По-новому: ключові HR-тренди 2022
Новини / В світі
27.01.2022
По-новому: ключові HR-тренди 2022
 

Останні два роки назавжди змінили правила гри на світовому ринку праці. Пандемія повністю трансформувала робочі процеси та зрушила парадигму щодо того, де, коли і як ми працюємо.

Говоримо про те, що чекає HR-індустрію цього року, адже сучасні проблеми вимагають сучасних рішень.

Гібридні робочі процеси, новий досвід співробітників, підвищення кваліфікації команди, HR-аналітика на основі даних, рівність та інклюзивність — розповідаємо про тенденції у сфері управління персоналом зі статті Top 5 HR trends for 2022 and beyond.

1. Гібридні офіси

Результати опитування, проведеного Gartner у червні 2020 року серед 127 компаній, показують, що 47% роботодавців дозволять своїм співробітникам працювати віддалено навіть після пандемії. Інші компанії (43% респондентів) розглядають запровадження гнучкого графіка, за якого співробітники зможуть самостійно обирати між віддаленою й офісною зайнятістю.

Це лише підтверджує той факт, що ми стрімко та впевнено наближаємося до ери гібридних робочих місць. Гібридний офіс — один із ключових HR-трендів 2022 року, що пропонує універсальний підхід до організації робочого процесу:

  • Частково віддалена зайнятість. Формат, який передбачає, що частина співробітників працюють віддалено, а решта фахівців — в офісі. Це класичний сценарій для компаній, які не можуть перенести всі свої процеси на віддалений формат через обмеження безпеки або обладнання.

  • Гнучкі віддалені години або дні. Підхід, що дозволяє співробітникам самостійно керувати своїми робочими процесами та якийсь час працювати поза офісом.

  • Коворкінгова організація офісу. Тип організації робочого процесу, за якого співробітники не мають закріпленого за ними столу або робочого місця. Вони повинні бронювати робочі місця наперед, якщо вирішують працювати в офісі.

Компанії тепер масово переглядають свою стратегію у сфері нерухомості та відмовляються від довгострокової оренди офісів, а інвестують натомість у приміщення, які функціонуватимуть як штаб-квартири.

Тож, як показує світова практика, впровадження альтернативних гнучких і змішаних форматів організації робочих процесів, а також зміцнення стратегій, орієнтованих на віддалену роботу, — саме те, над чим повинні працювати HR-фахівці в цьому році.

2. Досвід співробітників: нове визначення

З COVID-19 концепція досвіду співробітників змістилася на життєвий досвід, не пов’язаний з офісом або фізичною присутністю в команді. Нещодавній звіт McKinsey демонструє, що компанії мають зосередитись на створенні сильного почуття довіри серед команди, оскільки співробітники тепер шукають надійне середовище та підтримку у непрості часи.

Серед тенденцій HR у 2022 році ми побачимо, як компанії переглядають досвід співробітників, методи взаємодії всередині команди та пакети пільг.

По-перше, основну увагу буде приділено добробуту фахівців і пільгам, які допоможуть їм оптимізувати повсякденне життя. Дослідження Hartford показує, що співробітникам цікаві такі пільги: оплачувана відпустка (52%), страхування відшкодування збитків у лікарні (48%), програми допомоги (56%), послуги з підтримки психічного здоров’я (51%).

По-друге, компанії ще більше переходитимуть від офлайн до онлайн-досвіду: тімбілдінгові вечірки в Zoom, заняття фітнесом і йогою в мережі тощо.

Серед майбутніх HR-трендів ми побачимо перехід до життєвого досвіду та пільг, які безпосередньо не пов’язані з компанією. Світовий ринок праці вже знає такі приклади: премії на відпочинок та подарунки родині чи доставлення їжі додому співробітникам. Такі бонуси демонструють, що компанія дійсно піклується про своїх співробітників.

3. Підвищення кваліфікації персоналу

Підвищення кваліфікації співробітників входить до основних HR-трендів вже протягом останніх кількох років. Згідно з опитуванням Udemy, попит на підвищення кваліфікації зріс до колосальних 38% у 2020 році, а в недалекому 2019 році цей показник становив лише 14%.

Підвищення рівня кваліфікації команди є стійким і економічним підходом до розвитку робочої сили. А також ці ініціативи допомагають HR-фахівцям утримувати співробітників, підвищувати моральний дух команди та скорочувати витрати на рекрутинг і адаптацію.

Минулий рік приніс нам чимало проблем: масові звільнення, збільшення кількості лікарняних, перехід на віддалену роботу. Щоб залишатися гнучкими й адаптуватися до викликів зовнішнього ринку, організації повинні реалізовувати ініціативи з підвищення кваліфікації, щоб допомогти своїм співробітникам залишатися конкурентоспроможними на ринку праці.

4. Управління персоналом і HR-аналітика на основі даних

Чи знаєте ви, що лише 34% керівників HR-відділу покладаються на дані та показники при прийнятті рішень? Якщо ви планували впроваджувати більш орієнтований на дані підхід до вашої кадрової стратегії, саме час розпочати.

Ключовими рушійними силами HR-аналітики у 2022 є:

  • Підвищення ролі HR-керівника у процесах компанії. Щоб залишатися конкурентоспроможними в організації, керівникам відділу кадрів необхідно застосовувати підхід, заснований на даних, для оцінки поточного та майбутнього попиту на робочу силу, виявлення прогалин у навичках співробітників і багато іншого.

  • Активне застосування сучасних технологій. Чат-боти на базі штучного інтелекту, інструменти перевірки та можливості для автоматизації рекрутингу — все це робить досвід кандидата цікавішим і динамічним.

  • Вимоги конкурентного ринку щодо розробки довгострокових стратегій планування робочої сили. Якщо ви маєте чітке уявлення про те, якою буде ваша компанія через 10–15 років, ви зможете прогнозувати попит на знання й економити на навчанні та розвитку.

У 2022 році нам доведеться покращувати стратегію HR-аналітики, щоб згодом у режимі реального часу отримувати інформацію про HR-процеси та приймати кадрові рішення, ґрунтуючись на значущих даних.

5. Різноманітність, рівність, інклюзивність (DEI)

Минулого року кількість пошукових запитів щодо різноманітності робочої сили збільшилася на 74%. Компанії визнають вплив різних течій на бізнес-інновації, прибутковість і командний дух. Фактично бізнеси з дуже різноманітною робочою силою повідомляють про на 19% вищі доходи.

Ось кілька HR-тенденцій, пов’язаних із DEI, які ми очікуємо спостерігати у 2022 році:

  • Перегляд стратегії рекрутингу. Підбір персоналу — це перший крок до забезпечення різноманітності робочої сили. Різноманітність джерел, процеси сліпого рекрутингу, перевірка кандидатів за допомогою штучного інтелекту — поширені методики, які допоможуть керівникам відділу кадрів створювати диверсифіковані команди.

  • Освітні ініціативи. Наприклад, компанія Starbucks ініціювала тренінги з боротьби з упередженістю для співробітників у США та Канаді, щоб боротися з расовими й етнічними упередженнями.

  • Аналітика та відповідальність. Кадрова аналітика допоможе встановити цілі різноманітності SMART, виміряти зусилля HR і створити інклюзивні робочі місця. Завдяки автоматизованим інструментам HR-керівники зможуть визначати коефіцієнти різноманітності в компанії та знаходити нові можливості для покращення показників DEI.
Вас может заинтересовать

Журнал для руководителей и HR-ов «Управление персоналом»

«Управление персоналом» — первое и единственное на сегодняшний день специализированное периодическое издание в Украине для профессионалов в сфере управления человеческими ресурсами.

О журнале
Свежий номер
Презентационный номер

Приобрести издание

 
ПроHRПереглядів: 625 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Stay-інтерв’ю: як запобігти звільненню цінних співробітників
Коворкинг как инструмент HR-коммуникации
9 типів співробітників, яких позбуваються роботодавці
Святкові перегляди: 11 новорічних фільмів про роботу та команду
6 трендів, які змінять майбутнє HR
Увольнять нельзя повысить
Как выстроенный процесс адаптации влияет на текучесть кадров
Работодателей будут штрафовать, если они лишний раз побеспокоят сотрудников
Покоління «альфа»: якими вони будуть на ринку праці?
Почему люди лгут на работе?
Онбординг удаленных сотрудников: 5 лайфхаков от IT-компании
Як допомогти команді керувати емоціями: поради Forbes
Управление репутацией работодателя
Антихарасмент: як створити культури безпеки в компанії?
О чем нужно знать HR-ам, если они хотят быть эффективными
Занадто добре: чому токсична ввічливість шкідлива
Як покращити процес адаптації за допомогою методики SCAMPER
Как и о чем говорить с сотрудником на грани увольнения
Анти-ейджизм: практики роботодавців, які допомагають подолати дискримінацію за віком
Cквозной и цифровой: как HR меняется в процессе digital-трансформации бизнеса
Нові HR-тренди та виклики в рітейлі
Покоління Z: як HR-ам порозумітися з цифровим поколінням
Пять мировых постковидных трендов в HR
Какие сотрудники нужны компаниям в посткризисном мире
Как привлекать и мотивировать почасовых сотрудников
Что делать после исследования вовлеченности?
Онбординг удаленных сотрудников: 5 лайфхаков
Чому працівники звільняються: 6 справжніх причин та 2 кроки, щоб їх зберегти
Успешная HR-стратегия: разработка и примеры
Как зумеры меняют рынок
Онбординг: чек-лист для новых сотрудников
Этичное управление персоналом: от теории к практике
Четырехдневная рабочая неделя: насколько это реально в Украине?
7 нових HR-тенденцій 2021 року
Сотрудник мечты: 5 главных компетенций идеального подчиненного
Топ-8 HR-трендів 2021
Не такие «не такие»: три мифа о поколениях Y и Z
Тренды и стратегии: как 2020 год меняет HR-подходы
Новичок в коллективе: основы адаптации сотрудников
В Германии хотят закрепить право на домашний офис
Самые главные боли HR
«Не стойте над душой»: почему удаленной работе не доверяют и как это можно изменить
Як адаптувати працівників віддалено: 7 цікавих ідей
Как уволить сотрудника: вредные советы
Компетентность vs лояльность: как выбрать правильно
Повышаем эффективность сотрудников: практические советы
Альтернативная занятость: как эйчару подстроиться под главные тренды
10 интересных задач для HRM во время карантина
«Я не виноват, это все они», или Что делать, если ваш начальник или подчиненный изображают жертву?
С вещами на выход: за что увольняют из международных корпораций
Всі новини
Реклама
Видання для професіоналів
Опитування
Какова численность работников в вашей компании?
До 50
51-100
101-500
501-1000
1001-5000
Больше 5000

Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2022 © МЕДІА-ПРО
2022 © HR-Ліга

Copyright © 2005–2022 HR-Ліга
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com