Ще на початку карантину, коли ми всі сподівались на його стрімке завершення, онлайн-формат івентів здавався нам чимось тимчасовим. Та озирніться тепер навколо: постійні zoom-наради, онлайн-зустрічі замість відряджень до інших міст країни, віртуальні конференції та навіть VR-концерти — всі ці речі вже сприймаються як щось повсякденне.
Зовсім скоро ледь не найголовніше свято для багатьох компаній — новорічний корпоратив. Нагадаємо, що крім просто веселої вечірки цей івент виконує важливі бізнес-завдання:
- просування HR-бренду;
- підтримання лояльності;
- підведення підсумків року та мотиваційний заряд на наступний рік.
Наразі ми переживаємо не найкращу карантинну ситуацію: відміна адаптивного карантину, заборона на масові івенти, збори більше ніж 20 осіб, розважальні заходи в ресторанах; введення карантину вихідного дня та інші невтішні обмежувальні заходи. Що робити в ситуації, коли ви розумієте, що корпоратив потрібен, але організовувати його в офлайні ви не готові?
Відповідь є.
Онлайн або гібридний формат корпоративів
Здається, що це щось дуже нереальне, але якщо знати основні правила проведення онлайн-заходів, то у вас все вийде круто та ефективно.
Ділимося з вами порадами та нюансами, які варто пам’ятати при організації онлайн-корпоративу:
- увагу людей в онлайні дуже важко утримувати, якщо постійно не змінювати картинку, контент та не розбавляти його інтерактивами;
- трансляцію бажано проводити в студії з якісною апаратурою, інтернетом та професійною командою;
- онлайн-івенти все більше стають схожі на телевізійні ток-шоу — саме такий формат полюбляє більшість і це варто враховувати при створенні концепції та написанні сценарію;
- навіть на онлайн-івентах має бути «фотограф»: людина, що буде робити скріншоти та «ловити» емоції та яскраві моменти;
- обов’язкова наявність модератора чату, що буде відповідати на організаційні та технічні питання;
- важливо потурбуватися про наявність ведучого/модератора заходу, щоб івент пройшов за сценарієм та без балагану;
- не женіться за модними майданчиками для онлайн-івентів: найчастіше для корпоративів достатньо використання базових та звичних нам сервісів;
- але зауважте, що базові та звичні сервіси не являються захищеними та безпечними, тож якщо у вас буде оголошуватися якась конфіденційна інформація компанії на заході — варто підібрати професійну захищену від зломів та передавання доступів платформу;
- обов’язковим вважаю офлайн-конект: надішліть учасникам подарунки — брендований мерч, бутафорію для фото, щось їстівне або алкогольне — такий підхід покаже вашу небайдужість та турботу.
Що може бути на екранах?
Бізнес-частина:
- підведення підсумків року, подяка і підтримка;
- нагородження найефективніших співробітників;
- мотиваційна промова про плани на наступний рік.
Перерви: дайте колегам можливість ненадовго відходити від моніторів, не пропускаючи контент, продумайте сценарій ставлячи себе на місце спостерігаючих, або ж зверніться до професійного сценариста онлайн-заходів.
Розважальна частина:
- виступ супер-зірки або кавер-бенду, музикальний супровід;
- майстер-класи (починаючи від приготування коктейлів, завершуючи танцювальними);
- інтерактиви (квізи, конкурси);
- перегляд спільних відеороликів.
І це, звичайно ж, не все. Варіантів наповнення заходу набагато більше, все залежить від бюджету та завдань, які ви перед собою ставите.
Популярним є також гібридний формат — це мікс онлайну та офлайну. Наприклад, у вас великий штат, і ви не можете зібрати всіх разом в якомусь закладі, адже це заборонено. Ми проводили опитування серед клієнтів, і більшість із тих, хто працює віддалено, відповіли, що вони дуже скучили за колегами. І були б раді зібратися офлайн хоча б окремими командами чи відділами.
В такому разі ви організовуєте міні-корпоративи для невеликих груп, а основна дія проходить онлайн. Але всі дивляться трансляцію не з домівок, а у колі своїх колег.
«Онлайн-корпоратив: проводити не можна пропустити», — кому поставте самі. Але ми б радили не пропускати. Адже це чудова можливість нагадати своїм колегам, що ви — крута команда та просто хоч трішечки відпочити від усіх сюрпризів, що «подарував» нам 2020-й рік. Тож проводьте, не забувайте про правила вище, і ваш онлайн-корпоратив буде просто вражаючим!
Вас может заинтересовать |
|
|
|
Сергій Родінов