Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
20 професійних навичок, що стануть найважливішими у 2023 році
Новини
13.01.2023
20 професійних навичок, що стануть найважливішими у 2023 році
 

Оптимізація та ефективність — рушійні сили успіху бізнесу, а стратегічна увага до розвитку компетенцій є ключовою як для роботодавців, так і для пошукачів.

Ринок праці швидко змінюється. У той час, коли глобальні макроекономічні проблеми, спричинені міжнародними конфліктами, високою інфляцією та невизначеними економічними перспективами, продовжують посилюватись, розвиток потрібних навичок має ключове значення для зміцнення на висококонкурентному ринку праці. Тож, які скіли необхідні сучасній глобальній робочій силі? Яким професійним компетенціям потрібно надавати пріоритет?

Розглядаємо найважливіші тенденції в галузі цифрових і людських навичок у 2023 році згідно зі звітом Coursera.

Розвиток професійних компетенцій у 2023 році

Попит на людські та цифрові навички перевищує пропозицію. І в міру зростання макроекономічної нестабільності підходи до навчання та найму, що базуються на компетенціях, можуть допомогти роботодавцям мінімізувати ризики. Як співробітники, так і керівники надають перевагу організаціям, у яких ролі визначаються необхідними скілами.

Підприємства повинні зосередитись на розвитку компетенцій як на засобі залучення, утримання та перекваліфікації талантів для успіху, прибутковості та зростання своєї компанії.

Забезпечення правильного балансу міжособистісних і технічних навичок матиме життєво важливе значення, особливо з розвитком автоматизації. У всьому світі брак цифрових скілів завдає шкоди бізнесу — це впливає на здатність впроваджувати інновації, покращувати якість обслуговування клієнтів і співробітників, а також зміцнювати загальну продуктивність. Підвищений попит на людські навички зумовлено зміною характеру управлінських ролей після пандемії — нездатність інвестувати в навички лідерства становить значний ризик успіху організацій.

І хоча відбувається відокремлення міжособистісних і технічних навичок, важливо розуміти, що ці поняття не існують ізольовано. Інвестуючи у правильні цифрові та людські компетенції, установи можуть протидіяти наслідкам жорсткого ринку праці та готувати співробітників до подальшого розвитку у професійному середовищі. В результаті буде створена більш стійка робоча сила, здатна адаптуватися до мінливих ринкових тенденцій.

Топ професійних компетенцій у 2023 році

Цифрові навички:

  • Розробка програмного забезпечення Scrum
  • Візуалізація даних
  • Інструменти успіху клієнтів
  • Електронна комерція
  • Програмне забезпечення CRM
  • Дизайн досвіду користувача
  • Гнучка розробка програмного забезпечення
  • Розробка програмного середовища
  • Розробка системного програмного забезпечення
  • Пошукова оптимізація

Людські навички:

  • Сторітелінг
  • Управління змінами
  • Організаційний розвиток
  • Інфлюенсинг
  • Управління людьми
  • Культура
  • Співробітництво
  • Прийняття рішень
  • Комунікабельність
  • Планування

Тенденції: професійні навички 2023 року

Тренд № 1. Компетенції, що найшвидше зростають, — цифрові компетенції

Безперервний розвиток технологій означає, що роботодавці регулярно прагнуть отримувати нові цифрові скіли від потенційних співробітників, а також перекваліфікувати своїх членів команди.

Популярні цифрові навички можуть запропонувати кандидатам кращі довгострокові перспективи працевлаштування, що потенційно є ключовим чинником їхнього зростання.

Тренд № 2. Ключові цифрові навички змінюються суттєвіше, ніж ключові людські

Топ-10 міжособистісних і технічних компетенцій, що найшвидше зростають, значно відрізняється від торішнього звіту. Але цифрові скіли, які повинні йти в ногу з новими технологіями, зазнали найбільших зрушень — лише два з першої десятки залишилися незмінними з минулого року (візуалізація даних і взаємодія з користувачем). Для порівняння, п’ять із десяти людських навичок залишилися незмінними (сторітелінг, управління змінами, інфлюенсинг, прийняття рішень і комунікабельність).

Тож, попит на людські компетенції залишається більш стабільним — емпатія, комунікабельність і лідерство є основою особистого та професійного розвитку, вони потребують постійної практики, щоб краще підтримувати окремих людей і команди.

Якщо цифрові скіли мають життєво важливе значення для створення конкурентоспроможної робочої сили, інвестиції в людські навички можуть виявитися більш довгостроковими, враховуючи, що на них менше впливають технологічні зміни.

Тренд № 3. Компетенції, орієнтовані на досвід користувача, знаходяться на піку зростання

Минулого року дизайн продукту та користувальницький досвід були двома цифровими скілами, що найшвидше зростали. І це свідчить про наростальну увагу до підготовки команд для економіки вражень. Цього року інструменти успіху клієнтів, програмне забезпечення CRM, електронна комерція та дизайн користувальницького досвіду увійшли до десятки технічних навичок.

У світі, який стає більш цифровим, скіли взаємодії з користувачем дозволяють споживачам ефективно та швидко задовольняти свої потреби. Тим часом зростання технологій демонструє принципову важливість цифрових навичок у сферах, традиційно орієнтованих на людські компетенції.

Тренд № 4. Скіли, які поєднують технічні знання й управління проектами, виявилися тими, що найшвидше зростають

Компанії збільшують інвестиції в цифрові навички, і наявність компетенцій, які допомагають організаціям керувати технічними командами та підтримувати їх, стає як ніколи важливою для дотримання внутрішніх термінів і цілей, забезпечення розумного розподілу ресурсів і управління ними, а також підвищення ефективності.

Скіли, що поєднують цифровий і людський досвід, продовжують набувати все більшого значення. Набори навичок Agile та Scrum потребують глибокого розуміння як технічних концепцій, так і міжособистісних характеристик, таких як спілкування, співпраця та планування.

Тренд № 5. Навички візуалізації й аналізу даних продовжують розвиватися та можуть доповнювати традиційні скіли, такі як управління людьми та сторітелінг

Оскільки бізнеси прагнуть отримати вигоду з підходів, заснованих на даних, здатність розуміти та використовувати дані для ефективного спілкування стає обов’язковою компетенцією — незалежно від кар’єри.

Тож, навички роботи з даними тепер необхідні майже для кожної посади в кожній організації. І актуальність підвищення кваліфікації щодо роботи з ними буде продовжувати зростати в міру того, як традиційні людські компетенції, такі як управління персоналом, все більше спиратимуться на дані. А це є неминучим, оскільки операції на основі даних роблять робочі місця більш ефективними, дієвими та справедливими.

Тренд № 6. Управлінські навички, які допомагають командам впроваджувати зміни, є одними з найбільш динамічних

Бізнеси визнають принципову важливість лідерських і управлінських скілів, необхідних для ефективного управління змінами на індивідуальному, командному та організаційному рівнях.

Міжособистісні компетенції в управлінні змінами, організаційному розвитку, культурі та управлінні людьми швидко зростають. Вони допомагають командам долати невизначеність, а організаціям — реалізовувати стратегічні ініціативи, такі як цифрова трансформація. В умовах підвищеної макроекономічної нестабільності, збільшення вимог до менеджерів середньої ланки після пандемії та підвищення вимог до гнучкого робочого середовища важливість цих навичок у 2023 році зростатиме.

Лідерські якості стають все більш потрібними для всіх співробітників, тому в цьому році необхідно буде збільшити інвестиції у ці скіли.

Вони допоможуть пошукачам просунутися кар’єрними сходами, водночас надаючи роботодавцям можливість підтримувати менеджерів, заповнювати прогалини у штаті та переводити свою робочу силу на більш автономні та гнучкі підходи до роботи.

Тренд № 7. Спілкування з колегами, клієнтами та потенційними клієнтами — ключ до гібридної роботи

Ефективний обмін інформацією залишиться життєво важливою компетенцією у 2023 році. Спілкування, інфлюенсинг і сторітелінг залишаються у десятці людських навичок, демонструючи постійну важливість обміну інформацією та переконання. Ці скіли дозволяють ефективно спілкуватися з клієнтами та колегами, проводити управлінські обговорення та спрямовувати безпосередніх підлеглих.

Чітка комунікація стає все більш цінною для бізнесу, а HR-керівники повинні зосередитися на тому, щоб бути щирими, чуйними, гнучкими й адаптивними. Це допоможе компаніям ефективно керувати як внутрішніми, так і зовнішніми зв’язками.

Отже, у 2023 році людські та цифрові компетенції стануть лише більш взаємозалежними. Як міжособистісні, так і технічні навички матимуть попит у роботодавців, а багато з цифрових скілів використовують або удосконалюють традиційні людські компетенції.

Цей ландшафт, що змінюється, тільки зміцнює аргументи на користь навчання протягом усього життя як способу для організацій гарантувати, що їхні співробітники мають навички, необхідні для процвітання та досягнення успіху.

Вас може зацікавити

Курс лекцій в форматі PDF «Організація загального діловодства»

Цей курс розроблено спеціально для тих, кому доводиться займатися питаннями складання шаблонів документів, оформленням документів.
Курс охоплює основні теми, необхідні для вирішення загальних питань роботи з різними видами документів і організації діловодства в компанії з урахуванням вимог нового стандарту ДСТУ 4163:2020.

Придбати курс

 
Rabota.ua

Переглядів: 1472 Версія для друку
 
Дивіться також:
Як не звільнитися під час випробувального терміну та коли це варто зробити?
Як отримати підвищення на роботі: 5 стратегій
5 soft skills, які якісно підкреслюють професійність
7 этапов карьеры: от эйфории до кризиса
Ловушка компетентности
Семь мягких навыков, без которых hard skills ничего не стоят
Образец для подражания. Шесть фильмов о бизнес-леди, которые научат стилю и деловой хватке
Три привычки, которые убивают карьеру
Soft Skills: 5 качеств, которые ценят современные работодатели
Что делать, если работа мечты оказалась кошмаром?
«Пижамный» режим. Как сохранить эффективность, работая из дома
Відтінки кар’єрного розвитку: 4 альтернативи підвищенню
Как поменять профессию, чтобы не наступить на те же грабли
12 фраз, которые покажут, что вы заслуживаете повышения
«Сделай сам»: как строить карьеру без поддержки руководства
Как не остаться без работы в будущем
5 фраз, способных разрушить любую карьеру
Феномен бумеранга: стоит ли возвращаться на старое место работы
Как переносить трудности на работе и оставаться самим собой
Что делать, если вас поймали на лжи
Прокрастинация — как с ней бороться и нужно ли?
Когда инициатива не принесет пользы ни вам, ни другим
Как покинуть компанию красиво и избежать карьерного суицида
Как скромняге-интроверту влиться в коллектив
Четыре причины, из-за которых вы ничего не добьетесь
ТОП-3 привычки сотрудников, которые больше всего раздражают начальство
Работа в пожилом возрасте. Возможности? Ценность? Риски? Решения!
Что такое моббинг и как его избежать?
6 заблуждений, которые мешают карьерному росту
Дауншифтинг, или Как бросить работу и жить в свое удовольствие
Вы никогда не достигните своей цели, или 7 оправданий, которые этому мешают
No toxic work: три признака токсичного рабочего места и как с этим справиться
Хотите уволиться? Задайте себе шесть вопросов
Феномен лидерства: что поможет достичь успеха
Как захватить руководителя в плен вечной любви
Длинный день: сколько можно работать и как это сказывается на здоровье
9 вещей, которые уничтожат вашу карьеру
Как уволиться правильно, чтобы потом не аукнулось
Что делать после того, как вас повысили
Причины, которые мешают самореализации и тянут на дно
Карьера под ударом
«Я здесь босс!», или Как быть, если ваш начальник не прав
Пора сказать правду и осознать, почему вам не хочется идти на работу
Идеальное увольнение: как покинуть компанию, чтобы все остались довольны
5 ошибок, которые вредят любой карьере
Вредные привычки, которые мешают карьерному росту
«Шеф, Вы не правы», или Уроки безопасного спора с руководителем
Смена курса: как освоить новую профессию
Как преодолеть «стеклянный потолок» в карьере
Танцы с бубном, или Почему компании хотят избавиться от сотрудников-звезд
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com