Шість важливих трендів, які повинні бути у фокусі уваги у HR-спеціалістів.
Тренд 1. Transformation, not adaptation
У перші декілька місяців пандемії HR-и адаптовувалися, підлаштовувалися під ситуацію. Прийшов час не адаптуватися, а трансформуватися. Трансформувати процеси, свою роботу, роботу команд. Настав час перебудовувати всю ситуацію. Наразі ми знаходимося в тій історичній точці, коли бізнес має подивитися на те, як він організує роботу з персоналом і трансформувати її повністю. Віддалена робота, фріланс, дистанційні команди — це вже не тренд, а реальність. І як з цим справлятися HR-у — велике питання до нас усіх. Потрібно шукати шляхи, як це все перебудувати і зробити так, щоб тепер це працювало.
Тренд 2. HR-activist
Дуже часто HR діє так: підготував звіти, зібрав цифри і надав їх менеджеру, щоб він прийняв рішення. Наразі ситуація потребує від HR-а іншої позиції. Потрібно йти та вирішувати завдання, не чекати, що це хтось зробить за вас, потрібно аргументувати свою позицію, пояснювати, змінювати те, що було звичним роками.
Тренд 3. The hybrid team is a new team
Гібридні команди — це ті, в яких співробітники взаємодіють із різних місць та умов. Не варто сподіватися, що компанії повернуться до звичних докарантинних форматів роботи. Команди, розподілені географічно, до яких входять представники різних культур, — це нова реальність.
Ефективність такої команди залежить від комунікації лідера. Від того, чи вміють керівники керувати гібридними командами: гуртувати, мотивувати, утримувати.
Тренд 4. Mental heals is equal to physical heals
Досить ховатися від теми психічного НЕздоров’я. Багато компаній знають, що у них є страхування фізичного здоров’я, та вдають, що депресія та вигорання — це про слабкість, це не про них. Ні, це реальність. Потрібно пам’ятати, що HR — це не психолог, але психологи/психотерапевти потрібні і в бізнесі також.
Тренд 5. Women’s empowerment
Ця тема в рамках diversity (різноманітності) та inclusion. Але для України, напевне, найактуальніший етап роботи з diversity — це empowering (розширення можливостей, посилення, підтримка, допомога). Скільки б не було розмов про те, що в нашій культурі жінки зайняті в всіх сферах діяльності на рівні з чоловіками, цифри говорять інше. Якщо подивитися на будь-який керівний склад компанії, бачимо протилежне. Тому ця тема для нашого ринку must have.
Тренд 6. Skill-based approach
Ми всі розуміємо, що професії дуже швидко змінюються, людей потрібно постійно навчати чогось нового. Професія digital-маркетолога з’явилася 5 років тому, а реально зрозуміти, що маркетинг став діджитальним, ми змогли, напевно, 3 роки тому. Виникає питання: «А що людина вміє?», не просто — яка в неї професія чи посада, а який у неї набір навичок і як вони вбудовуються в загальну структуру.
Дивіться вперед у майбутнє, приймайте нетривіальні рішення, щоб пишатися тим, що ви робите, розвивати спільноту та професію HR.
Вас может заинтересовать |
|
|
|
Катерина Ковалевська