Employee visibility як один із важливих HR-трендів
Новини
04.09.2024
Employee visibility як один із важливих HR-трендів
HR-тренди допомагають будувати гарні взаємини між роботодавцем і працівником, сприяють злагодженій роботі в колективі та є запорукою успішного бізнесу.
До одного з найважливіших відносимо employee visibility, що перекладається як «видимість співробітників».
Employee visibility — отримання визнання колегами й керівником співробітника, здатність помітити його вклад у розвиток компанії; участь співробітника у зборах, обговореннях, можливість впливати на прийняття рішення.
Чому цей тренд є важливим сьогодні?
Сьогодні ми живемо в час війни, тож більшість працівників працює дистанційно. І зараз, як ніколи раніше, важливо помічати досягнення співробітників, їхній вклад у розвиток компанії, країни. Адже через гібридний формат роботи віддалені працівники можуть почуватися осторонь від важливих справ компанії, корпоративної культури та хвилюватися, що втрачають можливості. Також в такому форматі може виникати страх, що у колег може бути більше шансів проявити себе.
Які основні завдання мають програми, що спрямовані на розвиток видимості співробітників?
Створення умов, які б допомогли подолати брак спілкування всередині команди та між співробітником і керівником.
Розв’язання питання непомітності досягнень (щоб вклад співробітника було помітно та визнано).
Зниження відчуття втрачених можливостей (співробітники повинні розуміти, що мають однакові умови для розвитку).
Наявність доступу до ресурсів — новин, корпоративного навчання (усі нарівні мають володіти загальнодоступною інформацією).
Яким чином роботодавці можуть покращити «видимість співробітників»?
Правило ввімкнених камер. Відвідувати Zoom без камери простіше, проте це знижує рівень залученості співробітника. Коли ж камери ввімкнені, можна обмінюватися емоціями, бачити реакції одне одного, підтримувати зоровий контакт.
Використання аватарки. Якщо є робочі чати в Slack чи Telegram, то було б добре, якби кожен співробітник використовував своє фото. Це також збільшить впізнаваність одне одного.
Баланс роботи та відпочинку. Узгоджувати робочий графік необхідно. Адже багато працівників можуть працювати в різних часових поясах, тож розуміння того, коли задача буде перевірена, або який часовий варіант зідзвону буде комфортним для всіх, додасть ясності та визначеності.
Регулярні one-to-one. Такі зустрічі допоможуть визначити потреби співробітників і наявні проблемні питання. Також вони дадуть відчуття залученості, турботи й допоможуть сформувати траєкторію розвитку працівника.
Надання фідбеку. Зворотний звʼязок сприяє тому, що співробітник буде відчувати, що його роботу помічають і він робить якийсь вклад у розвиток компанії.
Пояснення цілей. Тут варто пояснити працівнику, як певні задачі чи проєкти допоможуть в цілому компанії, відділу, співробітнику та яку користь вони мають для соціуму.
Проведення гейміфікації (рейтинги, квести, бонусні програми, змагання). Це один із варіантів залучення співробітників, спонукання проявити себе. Однак цей процес важливо правильно організувати, щоб він не перетворився в недружню конкуренцію.
Здійснення різнопланових зустрічей. Сюди можна віднести робочі, навчальні, неформальні. Це допоможе співробітникам більше поспілкуватися, дізнатися одне про одного та проявити себе у різних ситуаціях.
Також у своїй роботі й спілкуванні зі співробітниками керівник може використовувати модель M.O.R.E:
Meaning (значення): працівники повинні бути проінформовані про причини рішень, розуміти мету та кінцевий результат, до якого йде команда.
Opportunity (можливість): можливість просування по службі має першочергове значення для мотивації співробітників, особливо в надзвичайно складні часи.
Respect (повага): проявляти вдячність за ідеї та дії співробітника є одним із найкращих і найпростіших способів завоювати довіру та мотивацію.
Empowerment (розширення повноважень): надання співробітникам можливості приймати рішення є ключовим компонентом розвитку їх мотивації.
Employee visibility — тренд, який допоможе налагодити роботу навіть у важкі часи. Тож застосовуйте його у своїй команді та будуйте довгі й перспективні відносини.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: