Як зустрічати Новий рік: погляд психолога на корпоративи під час війни
Новини
16.12.2022
Як зустрічати Новий рік: погляд психолога на корпоративи під час війни
В умовах війни керівники компаній стикаються з рішенням про те, чи актуальними є новорічні корпоративи цьогоріч. Це питання має багато сторін та суперечностей, а думки дуже розходяться. Спробуємо дати на нього відповідь.
З якими аргументами «проти» корпоративів найчастіше стикаються компанії?
Навіть на дев’ятому місяці повномасштабного вторгнення росіян, багатьох людей досі турбує провина вцілілого. Мовляв, як святкувати Новий рік, коли ЗСУ та інші структури оборони України ризикують власним життям та здоров’ям, можливо, в ту ж секунду, коли ми п’ємо шампанське? Однак, ця думка не є раціональною та ніяк не допомагає нашим захисникам та захисницям, а свідчить лише про внутрішні переживання відчуття провини чи інших негативних емоцій, з якими варто працювати.
Важко знайти серед наших захисників та захисниць тих, хто бажав би, аби ми зупинили своє життя та нічого не святкували, поки триває війна.
А ось тих, хто щиро радіє за маленькі свята в тилу, бо саме вони нагадують про мирне життя та те, за що власне й воює наш народ — значна кількість.
Більш раціональним та практичним аргументом для того, щоб не проводити корпоративи є витрати на святкування, яким можна знайти краще застосування в цей час, адже ЗСУ постійно потребують нашої фінансової допомоги. З цим важко не погодитись, однак варто враховувати, що розпоряджання коштами — особиста справа кожного. Впевнені, що мало не кожен українець зараз донатить у міру своїх можливостей. Водночас відпочинок, подія, що здатна підтримати морально, змога зібратись в товаристві — дуже важливі для нашого психологічного стану. Тому організація невеликого святкування, яке зможе принести втіху та радість людям, непоганий вклад і складно сказати, що він «не на часі».
Які ж аргументи «за» і як організувати «корисний» корпоратив?
Головним аргументом за проведення корпоративів, звісно, є те, що ми не повинні зупиняти своє життя, переставати підтримувати економіку та одне одного через сусідів-терористів.
Звісно, святкування не може бути відірваним від реальності, в якій наша країна перебуває у воєнному стані. Тому під час організації важливо врахувати безпеку, можливість спуститись у сховище в разі повітряної тривоги.
Корпоративи — важлива складова побудови хорошої атмосфери в колективі, що впливає на взаємовідносини та навіть запал до роботи, тому, перш ніж відмовитись від них повністю, — варто переглянути різні варіанти їх реалізації.
Один з можливих форматів, особливо для великих колективів, є вечірка-збір. Зібратись разом, відсвяткувати початок Нового року й зібрати кошти на щось корисне нашим ЗСУ — ідеально, еге ж? Щоб збір пройшов цікавіше, можна запросити на свято коміків, музикантів чи артистів, що підтримають ідею благодійного (або частково) виступу. Також можна провести аукціон, виставку або ярмарку, щоб залучити кошти. Вхід на цю вечірку-корпоратив може бути за квиток-донат, абощо. Можна не обмежувати власну фантазію й створити унікальний благодійний захід в межах колективу, поєднавши його зі святкуванням Нового року. Це допоможе об’єднати людей навколо спільної, корисної справи й дасть змогу відпочити на корпоративі без жодного відчуття провини.
Що робити, якщо компанія працює онлайн і команда розкидана по світу?
В цьому випадку, загалом як і в інших, найкраще — провести опитування у колективу, чого хочуть вони та які ідеї мають? Серед можливих — провести «Таємного Санту», відправивши подарунки одне одному поштою. Це допоможе кожному члену команди відчути свою приналежність до колективу, попри відстань, що його розділяє. Та і загалом подарунки — це завжди приємно.
Також можна зібратись онлайн, пограти разом у щось чи просто поспілкуватись.
Наразі існує безліч платформ, де можна разом грати у настільні ігри онлайн, не відчуваючи кілометрів між учасниками.
Але навіть святковий зідзвон на пів години — це вже приємний привід побачитись з колегами. Онлайн-корпоративи практикувались й раніше, зокрема в перший рік карантину, та мали непоганий успіх і хороші відгуки. Тому не має бути проблемою спробувати організувати такий і зараз.
Підсумовуючи, корпоратив — важлива складова корпоративної культури та побудови позитивної атмосфери у колективі. Попри війну за вікном, відмовлятись від можливості гарно провести час — не найкорисніше рішення для нашого психологічного стану. Навпаки, приємні та позитивні події — дуже важливі для нас зараз. Однак, не варто вирішувати за весь колектив. Адже ситуації та бачення у людей можуть значно відрізнятись. Тому варто приймати рішення опираючись на бажання більшості, а рішення йти на святкування чи ні — залишати за кожним.
Вас може зацікавити
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток працівників містить рекомендації щодо її ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також задля використання її даних для підготовки квартальної і річної звітності.