Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Сила сторітелінгу у внутрішніх комунікаціях
Новини
25.09.2024
Сила сторітелінгу у внутрішніх комунікаціях
 

Яку користь несе підхід сторітелінгу у внутрішніх комунікаціях?

Сторітелінг (від англ. storytelling — розповідь історій) — це мистецтво розповідати історії, щоб зацікавити, емоційно зачепити та надихнути аудиторію. Це спосіб передати інформацію, ідеї та цінності через розповідь про події, персонажів та їхні емоції.

Ключові переваги сторітелінгу:

  • Емоційний зв’язок. Історії захоплюють людей на емоційному рівні. Коли ми ділимося особистим з колегами, створюємо більш тісний зв’язок та будуємо атмосферу довіри і взаєморозуміння між членами команди.

  • Спільні цінності. Історії об’єднують людей, які поділяють схожі цінності та допомагають їм відчути себе частиною чогось більшого.

  • Інформація, яка запам’ятовується. Історії сприяють кращому запам’ятовуванню інформації, ніж факти та цифри. Це допомагає запам’ятати важливу інформацію та зробити її більш цікавою і привабливою.

  • Мотивація. Історії про успіхи, проекти та виклики стимулюють та надихають спеціалістів до досягнення власних цілей та розвитку професійних навичок.

  • Впізнаваність бренду. Історії мотивують людей пишатися тим, що вони є частиною вашої компанії. Показують вас як привабливого роботодавця та дають уявлення про вашу корпоративну культуру, що ви — це більше, ніж просто місце роботи.

В яких типах комунікацій використовувати сторітелінг?

Історії успіхів від колег продемонструють можливості кар’єрного зростання в компанії, вони мотивуватимуть та надихатимуть інших членів команди.

Кар’єрні та експертні поради мають велике значення, особливо для junior-спеціалістів, оскільки вони будуть спонукати їх розвивати особистісні та професійні навички. Водночас більш досвідчені фахівці через свої історії успіху зможуть передати цінний досвід та надихнути молодших колег на розвиток, стануть для них менторами та прикладом для наслідування.

Розповіді про хобі, інтереси та захоплення грають важливу роль у побудові міцних емоційних зв’язків між колегами та допомагають їм краще пізнати одне одного. Це відкриває можливості для більш глибокого спілкування поза роботою. Можливо, у вашій компанії навіть виникнуть спільноти або клуби, що об’єднують людей за їх інтересами.

Історія компанії та її керівництва грають важливу роль у формуванні та підтримці корпоративної культури та цінностей. Вони слугують не лише джерелом інформації про минуле та сучасне становище компанії, але й визначають її ідентичність та спрямованість у майбутнє. Підтримка корпоративної культури через історії про становлення компанії, досягнення та виклики дозволяє співробітникам краще розуміти місію та цілі організації. Крім того, це будує відчуття приналежності до команди та сприяє побудові позитивного та продуктивного середовища.

Відгуки про компанію від кандидатів та наявних працівників формують бренд роботодавця, підвищують лояльність (якщо вони позитивні). У випадку, якщо є негативні відгуки, — не нехтуйте прозорою та адекватною реакцією. Відповідь на негативний відгук показує вашу відкритість до зворотного зв’язку та бажання покращити процеси в компанії.

Кейс-стаді — не просто історія, але й робочий інструмент. Використання кейс-стаді допомагає командам розглядати та вивчати реальні випадки, щоб покращити свої навички аналізу, прийняття рішень та розв’язання проблем.

Розсилки welcome on board чи інтерв’ю з колегами, які працюють в компанії 5, 10+ років, допоможуть дізнатися багато цікавих фактів про членів команди та краще комунікувати одне з одним, сприяючи неформальному спілкуванню та створюючи дружню атмосферу.

Якщо говорити про формат схожих проектів, то це можуть бути різноманітні типи контенту, включаючи відеоролики, подкасти, блоги та статті, журнали та дайджести, інфографіки, пости в соціальних мережах, а також вебінари (як онлайн, так і офлайн). Різноманіття форматів сторітелінгу дає можливість ефективно і цікаво комунікувати з аудиторією та досягати поставлених цілей.

Які страхи можуть вас зупиняти у процесі підготовки комунікаційних проектів та як з ними боротися?

Страх № 1. Мені відмовлять

Колеги, а особливо технічні спеціалісти, можуть виявитися інтровертами та не захочуть брати участь в цій ініціативі, спілкуватися та розповідати про себе.

Порада. Не бійтесь, просто почніть. Покажіть цінність вашого спільного проекту та історії саме цієї людини для інших. Запропонуйте підтримку, якщо вашому герою комфортніше розказати свою історію — вислухайте та запишіть з його/її слів. Якщо ж, навпаки, зручніше надати письмову відповідь, допоможіть з подальшим редагуванням та покращенням тексту, щоб не було хвилювань за помилки та стиль написання.

Страх № 2. В мене не вийде написати цікавий текст, що захопить публіку

Порада. Зосередьтеся на чіткості та інформативності вашого тексту. Використовуйте просту, доступну мову, яка буде зрозумілою для вашої аудиторії. Перевірте свій текст за допомогою онлайн-додатків на наявність помилок та хибодруків. Отримайте зворотний зв’язок від фокус-групи, наскільки текст відповідає потребам та очікуванням аудиторії.

Страх № 3. Ніхто не буде читати мій матеріал

Порада. Зробіть ваш контент цікавим та привабливим для аудиторії. Створіть інтригуючий текст-підводку, який захопить увагу читачів від перших рядків. Супроводжуйте ваш матеріал ілюстраціями та фотографіями, які підсилять його візуальну привабливість та допоможуть зробити його більш привабливим для аудиторії. Важливо також розповісти про ваш контент у відповідних каналах та соціальних мережах, щоб привернути увагу цільової аудиторії.

Страх № 4. Страх критики

Порада. Не потрібно боятися негативного фідбеку, а навпаки, розглядайте його як можливість для зростання та вдосконалення. Адже критика — це не завжди осуд або вказівка на недоліки. Часто вона може бути корисним засобом для особистого і професійного зростання. Подякуйте за відгук та попросіть конкретні поради щодо покращення. Запропонуйте людині, якій довіряєте, переглянули матеріал до публікації та надати зворотний зв’язок та поради.

Висновок

Не вагаючись використовуйте силу сторітелінгу у своїй роботі — чи то в комунікаціях, в організації івентів, презентації або навіть при спілкуванні з кандидатами та клієнтами. Цей універсальний інструмент подарує вам можливість не лише поділитися інформацією, але й створити емоційний зв’язок із цільовою аудиторією, підсилити цінності та культуру компанії, зробити ваш меседж емпатичним та таким, що запам’ятовується.

Експериментуйте, знаходьте свій стиль, йдіть до людей за історіями, говоріть щиро та мотивуйте ділитися власним досвідом, емоціями, експертизою та знаннями!

Почніть розповідати захопливі історії і ви будете приємно вражені результатами, адже зможете отримати:

  • підвищення мотивації та залученості ваших спеціалістів;
  • ріст лояльності до вашої компанії та впізнаваність HR-бренду з боку клієнтів, кандидатів та колег;
  • підсилення командного духу та об’єднання людей навколо спільних цінностей;
  • формування позитивної корпоративної культури, заснованої на довірі, відкритості та взаємопідтримці.

Нехай ваші історії стануть рушійною силою для усієї команди, компанії та для вашого особистого розвитку.

Вас може зацікавити

Журнал «КАДРОВИК.UA»

Головний кадровий журнал України вже понад 20 років.
Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній.
З додатковими сервісами для передплатників. А саме:

  1. Консультації по телефону та електронній пошті.
  2. Доступ до нормативно-правової бази.
  3. Зразки та шаблони документів у Word.

Придбати видання

 

Христина Кушнерчук

Rabota.ua

Переглядів: 329 Версія для друку
 
Дивіться також:
5 пріоритетів для HR-лідерів у 2025 році
Бумери, а не зумери — найбільш цілеспрямоване покоління: дослідження
Employee visibility як один із важливих HR-трендів
Локальні та глобальні фокуси уваги HR-фахівців у 2024 році
9 стратегічних пріоритетів HR-спеціалістів в умовах війни
11 стратегічних орієнтирів для HR-фахівців
Прощаємося зі співробітниками правильно
На чому варто зосередитись HR-спеціалістам у 2024 році?
Як підтримати HR-бренд під час війни: кейси людяності
Ключові HR-тренди 2024 року: що чекає на сферу управління персоналом?
Як провести бесіду з цінним співробітником, який хоче звільнитися?
Як розробити та просувати EVP: покрокова інструкція для HR
Exit-інтерв’ю: як правильно говорити з працівником, який іде з компанії
Stay-інтерв’ю: як запобігти звільненню цінних співробітників
По-новому: ключові HR-тренди 2022
Коворкинг как инструмент HR-коммуникации
9 типів співробітників, яких позбуваються роботодавці
Святкові перегляди: 11 новорічних фільмів про роботу та команду
6 трендів, які змінять майбутнє HR
Увольнять нельзя повысить
Как выстроенный процесс адаптации влияет на текучесть кадров
Работодателей будут штрафовать, если они лишний раз побеспокоят сотрудников
Покоління «альфа»: якими вони будуть на ринку праці?
Почему люди лгут на работе?
Онбординг удаленных сотрудников: 5 лайфхаков от IT-компании
Як допомогти команді керувати емоціями: поради Forbes
Управление репутацией работодателя
Антихарасмент: як створити культури безпеки в компанії?
О чем нужно знать HR-ам, если они хотят быть эффективными
Занадто добре: чому токсична ввічливість шкідлива
Як покращити процес адаптації за допомогою методики SCAMPER
Как и о чем говорить с сотрудником на грани увольнения
Анти-ейджизм: практики роботодавців, які допомагають подолати дискримінацію за віком
Cквозной и цифровой: как HR меняется в процессе digital-трансформации бизнеса
Нові HR-тренди та виклики в рітейлі
Покоління Z: як HR-ам порозумітися з цифровим поколінням
Пять мировых постковидных трендов в HR
Какие сотрудники нужны компаниям в посткризисном мире
Как привлекать и мотивировать почасовых сотрудников
Что делать после исследования вовлеченности?
Онбординг удаленных сотрудников: 5 лайфхаков
Чому працівники звільняються: 6 справжніх причин та 2 кроки, щоб їх зберегти
Успешная HR-стратегия: разработка и примеры
Как зумеры меняют рынок
Онбординг: чек-лист для новых сотрудников
Этичное управление персоналом: от теории к практике
Четырехдневная рабочая неделя: насколько это реально в Украине?
7 нових HR-тенденцій 2021 року
Сотрудник мечты: 5 главных компетенций идеального подчиненного
Топ-8 HR-трендів 2021
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com