На чому варто зосередитись HR-спеціалістам у 2024 році?
Новини
16.05.2024
На чому варто зосередитись HR-спеціалістам у 2024 році?
Завдання № 1 для кожного HR в Україні наразі — це адаптація команди до турбулентних умов. Основною метою HR сьогодні стає забезпечення підтримки та захисту персоналу. Як це можна покращити в компанії в умовах воєнного стану?
Більше емпатії до колег: людяність та вміння вислухати є надважливими сьогодні. Коли працівники відчувають, що їхні почуття і потреби враховані, вони більш схильні до співпраці, більш продуктивні та задоволені своєю роботою. Емпатія сприяє суттєвому зниженню конфліктів і підвищенню добробуту в команді.
Створення чіткого алгоритму в критичній ситуації — це допоможе зменшити рівень стресу і створить відчуття захищеності та турботи з боку компанії.
Фокус уваги на mental health, що включає work-life balance, семінари з управління стресом та емоціями, консультації з психологом. Зосередження уваги на ментальному здоров’ї дасть змогу підвищити продуктивність, зменшити плинність персоналу, підвищити залученість і мотивацію та сприятиме зміцненню корпоративної культури.
Фокус уваги на внутрішній мобільності персоналу. Це дозволить компанії зберегти таланти, підвищити рівень задоволеності та лояльності працівників, як можливість росту і розвитку всередині компанії. Внутрішня мобільність персоналу сприяє як особистісному, так і професійному розвитку працівників.
Ринок праці з урахуванням ризиків, що виникли через війну, змушують компанії проводити трансформації HR-процесів.
Фокус уваги HR у 2024 році має зосереджуватися на таких напрямах:
Штучний інтелект та автоматизація процесів рекрутингу: автоматизація рутини і використання ШІ дасть змогу рекрутерам тримати фокус уваги на більш стратегічних процесах. Це зменшить кількість адміністративних задач й дасть змогу приймати обґрунтовані рішення про наймання персоналу.
Працевлаштування ветеранів і ветеранок та організація програм підтримки. Для адаптації ветеранів у цивільному суспільстві, для їх кар’єрного та професійного зростання, необхідний комплексний підхід, що буде охоплювати навчання, робоче середовище та ментальну підтримку.
Навчання та розвиток талантів. Фокус уваги на розвитку менеджменту, задля запобігання розриву між лідером і командою.
Адаптація рекрутингу до покоління Z. Щоб залучити зумерів, компанія повинна відповідати їхнім потребам і очікуванням. Молодь при пошуку роботи значною мірою покладається на соціальні мережі, відповідно до цього потрібно по-іншому вибудовувати воронку пошуку талантів.
Повторний найм, обумовлений нестачею кваліфікованих кадрів через повномасштабну війну в Україні. Перевагою такого найму є обізнаність колишніх працівників з корпоративною культурою, оргструктурою і внутрішніми процесами компанії, що значно пришвидшує адаптацію.
Посилений фокус уваги на бренд роботодавця. За нинішніх умов у боротьбі за таланти неабияку роль буде відігравати бренд роботодавця. На сьогодні кандидати віддають перевагу компаніям, які вийшли з російського ринку, надають підтримку сім’я працівників та сприяють волонтерству.
Побудова стратегічних програм на розвиток лідерства та кризовий менеджмент. У воєнних умовах необхідно мати кваліфікованих лідерів, які зможуть ефективно та якісно управляти кризовими ситуаціями, командами і приймати швидкі рішення. HR може сфокусувати увагу на розвитку навичок лідерства серед працівників.
Отже, зважаючи на складний соціальний і економічний контекст, українські HR-и у 2024 році мають приділяти значну увагу питанням психологічної безпеки, розвитку комунікацій та підтримці співробітників.
Сьогодні важливо створювати комфортну атмосферу в компанії, яка допоможе працівникам подолати стресові ситуації, пов’язані з війною. Зокрема, HR-и мають активно сприяти розвитку навичок самостійності та самореалізації серед персоналу. Це можна реалізувати за допомогою організації навчальних програм, підтримки в розвитку кар’єри та стимулювання саморозвитку.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: