Як спілкуватися з токсичними людьми: 9 рекомендацій
Новини
14.08.2023
Як спілкуватися з токсичними людьми: 9 рекомендацій
Протягом життя кожен з нас стикається з абсолютно різними людьми, зокрема, на роботі. Деякі з них викликають у нас симпатію, а деякі — ні. Постійне спілкування з токсичними людьми може:
негативно вплинути на ваш емоційний стан;
зруйнувати віру в себе, свої переконання, цілі;
викликати відчуття спустошеності та неспроможності щось робити;
сприяти виникненню конфліктів між вами та вашим оточенням (колегами, наприклад).
В такому випадку ідеальний варіант — повністю припинити будь-яку взаємодію з цією людиною. І це дійсно так, але далеко не завжди це можливо зробити, адже ваші колеги, начальник, товариш по команді або родич часто можуть бути токсичними.
Наступні рекомендації можуть полегшити вам життя, якщо з тих чи інших причин ви не можете уникнути токсичного спілкування:
Не чекайте, що така людина зміниться.
Набагато легше будувати діалог, коли ви чітко розумієте, що токсичний співрозмовник навряд чи коли-небудь буде поводитися інакше.
Окресліть чіткі межі, адже улюблена розвага токсичної людини — тиснути своїми емоціями та порушувати особистий простір інших. Відкиньте ввічливість і позначте межі допустимого.
Візьміть розмову під контроль.
Токсичні люди — вправні маніпулятори, тому, розуміючи це, слідкуйте за напрямком розмови, щоб не потрапити в «пастку». Це не так складно, як здається. Наприклад, можна спритно змінити тему розмови, щоб остудити співрозмовника.
Не давайте чітких відповідей на незручні запитання.
Будьте обачними.
Токсичні люди люблять заманювати інших у «воронку негативних емоцій». Якщо ви потрапите в неї, то станете жертвою провокацій та будете відповідати негативом на негатив. А отже — втратите рівновагу.
Будьте прямолінійними.
Чітке формулювання своєї позиції дуже часто лякає токсичних людей. Відкрито кажіть, що вас не влаштовує.
Фільтруйте інформацію про себе.
Токсичні люди часто бувають «надмірно відкритими». Це один зі способів завоювати довіру. І цілком нормально хотіти бути відвертими у відповідь. Пам’ятайте, що надана вами особиста інформація може бути використана проти вас.
Скоротіть тривалість спілкування, якщо не можете повністю відмовитися від нього.
Спробуйте поспівчувати токсичним людям, адже вони не народилися такими, а просто з тих чи інших причин не навчилися задовольняти свої потреби екологічно.
Зрозумівши це, ви допоможете собі не стати жертвою провокацій та дистанціюватися від такої людини з почуттям співчуття, а не злості, ненависті чи роздратування.
Вас може зацікавити
Журнал «ДІЛОВОДСТВО»
Щомісяця у виданні:
Документаційні процеси.
Складання й оформлення службових документів.
Особливості роботи архіву на підприємстві.
Функціонування системи електронного документообігу.
Прості форми подання інформації (таблиці, схеми, алгоритми тощо).