Комфортні умови роботи, професійний розвиток, престижна компанія та чудовий колектив — все це підігріває вашу любов до професії. Проте є і не менш важлива складова — заробітна плата. Адже саме нестача грошей здатна підштовхнути до роздумів, чи справді ви знаходитеся там, де маєте бути, чи дійсно отримуєте гідну винагороду за свою кропітку працю, чи, можливо, на ринку є роботодавці, які цінуватимуть вас більше? Якщо ви в захваті від своєї роботи, проте вам не подобається рівень оплати, то радимо звернутися до керівника із проханням про підвищення. А ми допоможемо знайти аргументи, які зможуть його переконати.
Вивчіть ринок
Для початку потрібно проаналізувати, чи зможете ви отримувати більше на аналогічній посаді, якщо відправитеся на пошуки роботи. Чи, можливо, ви зараз і так отримуєте стелю за ринком і більший дохід вам подарує лише кар’єрне зростання.
Аналіз ринку праці також допоможе вам визначити чітку суму надбавки. Так, під час розмови з керівництвом ви не будете розтікатися думкою, ваша аргументація буде підготовлена, а сума — не взята зі стелі. Окрім того, коли ви говорите: «Підніміть мені заробітну плату хоч трішки», роботодавець може додати, наприклад, тисячу гривень, хоча за кращого підходу готовий був доплатити вам три тисячі.
Як правильно аргументувати підвищення зарплати?
Ви маєте підготуватися до розмови з керівником, виписати свої досягнення та згадати результати вашої праці для успіху компанії. Далі наводимо декілька аргументів, які можуть вам допомогти.
Збільшення кількості обов’язків та обсягів робочих завдань — це перший привід до збільшення заробітної плати. Якщо у вашій компанії скоротили працівника, а його обов’язки розкидали на декількох співробітників, то це можна використати як аргумент для підвищення зарплати. Але одного лише абстрактного «стало більше роботи» мало для того, щоб переконати керівника платити вам більше. Тут ви маєте скласти список справ, які вам «накинули» і які не були оговорені на співбесіді або не вказані у посадових обов’язках.
Важливо починати розмову не з претензій до керівника через те, що виконуєте не свою роботу. А ввічливо навести факти та запропонувати підвищення: «Після скорочення колеги я виконую такі його обов’язки: …, тому прошу підвищити мені заробітну плату на 2000 грн».
Аргумент, який показує ваші конкретні досягнення. Тут найкраще допоможуть цифри: наскільки ви перевиконуєте КРІ, як ваші показники відрізняються від показників колег, скільки клієнтів ви привели, на скільки саме ваша робота допомогла збільшити дохід компанії.
Проте тут також не повинно бути суб’єктивних оцінок та абстракції. Ви маєте говорити чітко: «За останній квартал я залучив до роботи з компанією трьох нових клієнтів, один з яких приніс нам половину виконання всього квартального плану».
Найкраще цей аргумент працює в ІТ-сфері: ринок там динамічний і попит на працівників великий. Тому керівники ІТ-компаній не відтягують із підвищенням зарплат.
Проте й в інших сферах такий аргумент спрацює, якщо ви — цінний фахівець. Роботодавець може не слідкувати за ринком оплати (цілеспрямовано або випадково), і якщо ви нагадаєте йому про ріст винагороди у сфері, а ще якщо підкріпите доказом власної цінності, підвищення гарантовано.
Якщо розумієте, що вам вже мало вашої звичної роботи, то можете звернутися до керівництва з пропозицією розширити обов’язки та, як наслідок, отримати більшу зарплату.
Безпрограшний аргумент, якщо вам мало попередніх. Так ви покажете керівнику свою ініціативність та зацікавленість над розвитком саме в цій компанії. Ви можете домовитися як про додаткові обов’язки та доплату за них, так і про чіткіші індивідуальні КРІ, після виконання яких ви отримаєте підвищення.
Не найкращі аргументи:
- «Я постійно затримуюся на роботі». У цьому можете бути винні лише ви. Адже ваші колеги з аналогічним завантаженням йдуть з роботи вчасно.
- «Якщо не підвищите зарплату, я піду». Так, для роботодавця вигідніше підвищити винагороду для наявного працівника, аніж шукати йому заміну. Проте таке формулювання показує, що ви не дорожите роботою і навіть намагаєтеся шантажувати керівника.
- «А чому мій колега отримує більше? Я теж хочу стільки». По-перше, ви підставляєте колегу, який мав необережність розповісти вам про рівень свого доходу. По-друге, це зовсім не доводить вашої цінності та не переконує платити вам більше.
- «Я працюю пів року/рік/два і тому мені потрібно підвищити зарплату». Тривалість вашого перебування на посаді — не аргумент для керівництва.
- «Мені просто не вистачає грошей». Це ваші проблеми, а не роботодавця. Ваше особисте життя не стосується роботи і того, скільки ви маєте отримувати.
Вас може зацікавити
Алфавітна книга
|
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
|
Книга обліку наказів з персоналу
| |
|
Тетяна Ковальчук