Ідея аутстафінгу полягає в тому, що працівники оформлені в одній компанії («аутстафер» або компанія-підрядник), а виконують трудові обов’язки в іншій (компанія-замовник). Такі працівники можуть підпорядковуватися трудовому розкладу замовника, мати свої робочі місця на території замовника, але аутстафінгова компанія виконує обов’язки роботодавця і виплачує щомісячну заробітну плату цим працівникам.
До моделі аутстафінгу ставляться такі вимоги:
1. Включення до переліку
Перелік суб’єктів господарювання, які здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців, формується та ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, в установленому КМУ порядку (постанова КМУ від 05.06.2013 р. № 400).
2. Договір аутстафінгу
Наявний договір між агентством зайнятості та роботодавцем про застосування праці працівника.
3. Виплата заробітної плати
Агентство зайнятості виплачує працівникові заробітну плату в розмірі, не нижчому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, та заробітної плати, яку отримує працівник у роботодавця за виконання такої ж роботи.
4. Графік роботи
Агентство зайнятості забезпечує працівнику час роботи та відпочинку на умовах, визначених для працівників роботодавця, що передбачено умовами колективного договору та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
5. Податкові зобов’язання
Агентство зайнятості нараховує та сплачує ЄСВ на користь працівника.
6. Переманювання працівника
Агентство зайнятості не може перешкоджати укладенню трудового договору між працівником та роботодавцем, у якого виконувалися ним роботи.
Законодавством передбачені обмеження на залучення персоналу за аутстафінгом. Так, заборонено направляти працівників на робочі місця до роботодавця, в якого:
протягом року скорочено чисельність (штат) працівників;
не дотримано нормативу чисельності працівників основних професій, задіяних у технологічних процесах основного виробництва;
залучаються працівники для виконання робіт у шкідливих, небезпечних та важких умовах праці, а також робіт за основними професіями технологічного процесу основного виробництва.
Таким чином, до особливостей аутстафінгу відносяться:
Потрібен конкретний персонал.
Персонал працює в приміщення замовника.
Замовник контролює роботу персоналу.
Персонал є найманими працівниками агентства зайнятості.
Встановлені обмеження на певні види робіт та щодо замовників.
Окрім того, слід відрізняти аутстафінг від аутсорсингу, для якого притаманні такі ознаки:
Потрібна конкретна послуга або робота.
Особи, які залучені виконавцем до надання послуги чи виконання роботи не працюють в приміщенні замовника.
Замовник не здійснює контролю над особами, які залучені виконавцем.
Особи, які залучені виконавцем до надання послуги чи виконання роботи можуть бути субпідрядниками.
Відсутні обмеження щодо видів робіт та щодо замовників.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: