Цікаві ідеї для опису вакансій, щоб знайти кандидата на посаду
Новини
14.03.2024
Цікаві ідеї для опису вакансій, щоб знайти кандидата на посаду
Мабуть, найбажаніша мрія кожного HR-ра швидко і легко шукати робочий персонал в компанію. Щоб процес пошуку відбувався максимально швидко, спеціалісти використовують власні сміливі методики й різні ідеї, щоб залучити тих здобувачів, які максимально відповідають затребуваним вимогам.
Перше, з чим доводиться зіткнутися здобувачу — це опис вакансії. І навіть в складанні самої вакансії можна стати профі й отримати конкурентних спеціалістів. Такий опис вимагає текст, що спрацює: приверне увагу здобувача, примусить затриматись, розглядаючи вимоги, зацікавить компанією. Тому для менеджера з персоналу залишається тільки підібрати правильні фрази, які влучать в саме серденько кандидата. Як їх підібрати? Як вони повинні звучати? Як підібрати той ключик до кандидата?
Як створити ідеальний опис вакансії?
Ідеальний опис вакансії від компанії не обмежується лише граматичними й орфографічними точностями. Куди цікавіше здобувачу читати живу емпатичну вакансію, ніж суху і шаблонну. До того ж роботодавці дуже часто ставлять перед кандидатом вимогу творчого резюме, тож чому не бути прикладом і не показати, як слід створювати подібні творчі привабливі описи.
Персоналізуйте вакансію
Вакансії, як і робота в цілому, є предметом ретельного вибору у претендентів з різних професійних сфер. Кандидати завжди приміряють на собі та прагнуть знайти варіант, який максимально влаштовує їх: зарплату, умови, адекватність керівництва, увагу до співробітників. І для кожного цей варіант буде свій персоналізований. Чим більше можливостей для розвитку кар’єри бачать претенденти, тим більше успішно закритих вакансій у роботодавців. Щоб підкреслити персоналізованість вакансій роботодавці часто використовують звернення «ти» або на «ви», що зосереджує увагу читача.
Також спеціальні фрази, що характеризують набір особистих якостей чи специфіку професії, чітко й потужно здатні вплинути на схильність здобувача: «Якщо ви сумлінна, працьовита, уважна людина, то вам до нас», «Якщо ви любите дітей, комунікабельна й стримана людина, то ця вакансія для вас» тощо.
Пишіть вакансії простими словами, але основними термінами
Складаючи вакансію, використовуйте цікаві, привабливі слова, щоб надати більше інформації й даних про роботу, яку буде виконувати майбутній співробітник. Описуйте вакансію простими словами, але обов’язково використовуйте основну термінологію, щоб, по-перше, відсіяти не досвідчених спеціалістів, по-друге, перевірити на самому початку обізнаність здобувачів.
Розкажіть про бенефіти та плюшки
Будь-яка компанія на ринку праці виділитись через ті бенефіти та плюшки, які може запропонувати від себе в якості мотивації. Такі пропозиції подобаються і здобувачам, і співробітникам. Окрім бонусів, повного соцпакета, розглядайте й ті, що створюють комфорт для роботи в вашій компанії: смачні оплачувані ланчі, зручні спейси для відпочинку, уроки англійської, тімбілдінги та виїзні корпоративи.
Познайомте заочно з командою
Звісно, з командою, в яку прийде нова людина, познайомити її досить важко й безглуздо. Проте, можна скласти перше враження на кандидата щодо команди, кількості людей і спеціалістів, що працюють. Достатньо зазначити інформацію про кількість спеціалістів, яка працює над проєктом чи в компанії. Наприклад: три Back-End Developers, два Front-End Developers, два Full-Stuck Developers, один QA. Цього вже буде достатньо, щоб здобувач створив уявлення про навантаженість, команду і свою подальшу комунікацію в команді.
Будьте чесними зі здобувачами
Розкажіть здобувачу, що очікуєте від кандидата на посаді. Розкрийте карти,, скільки етапів співбесід на нього чекає, чи потрібно буде виконувати тестове завдання, скільки часу загалом може зайняти рекрутинг-процес. Розкажіть й те, скільки в майбутньому займає етап навчання чи адаптації. Це все також створить розуміння здобувача, що його очікує і чи можна довіряти роботодавцю, чи виконує він свої обіцянки.
Практичні поради для опису вакансій
У вакансії обов’язково розкрийте наступні пункти, що цікавлять здобувача:
Інформація про компанію чи бренд.
Посадові обов’язки спеціаліста.
Вимоги до кандидата.
Переваги вакансії вашої компанії.
Пишіть текст, який зацікавить здобувача.
Завдяки алгоритмам сайтів, ваша вакансія може легко знаходитися в пошукових системах кандидатами. Обміркуйте запити, які ваш кандидат буде використовувати при пошуку роботи в інтернеті, і відповідним чином адаптуйте свій текст. Ви можете підвищити ефективність вашої вакансії, включивши в текст фрази з ключовими словами, що належати до типу роботи, посади та компанії. Однак важливо не зловживати ключовими словами, оскільки це буде здаватися неприродним як для самих пошукових систем, так і для здобувачів, які будуть знайомитись з описом.
Додавайте віжуал. Залежно від того, яку вакансію публікуєте, може бути доцільним і навіть корисним включити цікаві візуальні ефекти в ваше оголошення. Правильно підібрана візуальна складова значно підвищить впізнаваність бренду роботодавця. Це цілком актуально для спеціалістів творчих професій. Вакансії з привабливим візуалом можуть мати велике значення.
Не забудьте в кінці закликати здобувача до дії, на маркетинговому сленгу це називається «Call To Action». Для цього надайте здобувачу повну інформацію про компанію і дані для зв’язку.
Вас може зацікавити
Журнал «ДІЛОВОДСТВО»
Щомісяця у виданні:
Документаційні процеси.
Складання й оформлення службових документів.
Особливості роботи архіву на підприємстві.
Функціонування системи електронного документообігу.
Прості форми подання інформації (таблиці, схеми, алгоритми тощо).