Главная  Карта сайта  Размещение рекламы на портале
  СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ
Добро пожаловать
  УПРАВЛЕНИЕ ПЕРСОНАЛОМ
  Новости
  Библиотека статей
  Нормативная база
  Образцы документов
  Производств. календарь
  Книжная полка
  Кто есть кто
  Глоссарий
  События
  Опросы
  Размещение рекламы
  Наши партнеры
  Форум
Новые материалы
Подписаться на рассылку

Facebook
Календарь событий
Июнь 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Июль 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Все события
Реклама
70% компаній планують підвищувати зарплати працівникам
Новости / В Украине
20.01.2020
70% компаній планують підвищувати зарплати працівникам
 

Майже 70% українських компаній планують протягом 2020 року підвищувати зарплати своїм працівникам, а також очікують на подальше економічне зростання і помірну інфляцію. Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке Національний банк провів у IV кварталі 2019 року.

Рівень ділової активності підприємств попри незначне зниження порівняно з попереднім кварталом залишається досить високим: індекс ділових очікувань (ІДО) на наступні 12 місяців становить 112,0% (у попередньому кварталі — 115,3%). Пожвавлення ділової активності очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім респондентів сільського господарства.

Найоптимістичніші прогнози у підприємств добувної промисловості та інших видів діяльності (телекомунікації, комп’ютерне програмування, інформаційні та інші послуги). Високий рівень ділової активності зберігається завдяки високим оцінкам щодо загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, фінансово-економічного стану підприємств та інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар.

Очікування бізнесу щодо макроекономічної ситуації в Україні

Рівень очікуваної інфляції залишився практично незмінним. Бізнес прогнозує темпи зростання споживчих цін через 12 місяців на рівні 7% (у III кварталі — 6,9%), що є досить близьким до середньострокової інфляційної цілі Національного банку (5+/–1% в.п.) Як і раніше, більше половини респондентів прогнозують, що зростання споживчих цін у наступні 12 місяців не перевищить 7,5%.

Очікування щодо курсу гривні продовжили поліпшуватися. Так, упродовж наступних 12 місяців бізнес очікує курс на рівні 27,43 грн/долл. США. У попередньому кварталі цей показник становив 27,96 грн/долл. США.

Майже половина компаній — 44,1% — уважає, що курс не перевищить 27,00 грн/долл. США. Очікування бізнесу щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців залишаються досить високими — більше третини компаній (37,6%) очікують на їх зростання, ще майже половина (46,8%) вважає, що ці показники залишаться на тому ж рівні.

Очікування підприємств щодо власного бізнесу

Більше третини компаній (36,6%) прогнозують зростання обсягів продажу товарів та послуг упродовж наступних 12 місяців. Лише 13,1% очікують їх зниження. Зростання загальних обсягів реалізації продукції очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім підприємств будівництва. Найвищі оцінки — у підприємств торгівлі та інших видів діяльності. Поліпшення свого фінансово-економічного стану впродовж наступних 12 місяців очікують 28,0% компаній, погіршення — лише 9,4%.

Поліпшення фінансово-економічного стану очікують респонденти всіх видів економічної діяльності, крім респондентів енерго- та водопостачання. Найвищими є очікування в підприємств торгівлі. 26,9% компаній прогнозують зростання обсягу інвестицій в обладнання. 12,2% підприємств очікують їх скорочення.

Найвищі очікування щодо зростання інвестицій на машини, обладнання та інвентар у підприємств добувної промисловості, енерго- та водопостачання, транспорту і зв’язку. 18,5% респондентів очікують скорочення персоналу, а 16,9% навпаки — прогнозують збільшення кількості працівників.

Скорочення персоналу очікують респонденти енерго- та водопостачання, сільського господарства, переробної промисловості та транспорту і зв’язку. Збільшувати штат планують підприємства інших видів діяльності, будівництва та торгівлі, насамперед у Волинській, Запорізькій, Київській, Львівській, Харківській областях та у місті Києві. Збільшується кількість компаній (69,2%), які планують підвищувати зарплати своїм працівникам упродовж наступних 12 місяців. Натомість лише 2,2% компаній планує скоротити заробітну плату. Найвищі очікування у підприємств переробної промисловості, а в регіональному розрізі — у підприємств Житомирської та Тернопільської областей.

Частка компаній, що планує залучати кредити упродовж наступних 12 місяців, зменшилася до 41,9% (у попередньому кварталі — 43,4%). Найбільше таких підприємств у секторі енерго та водопостачання, а в регіональному розрізі — у Хмельницькій та Полтавській областях. Три чверті компаній (75,7%) надають перевагу позикам у національній валюті. Частка респондентів, яка збирається залучати кошти за кордоном, дещо зменшилася — до 9,6% (у попередньому кварталі — 10,9%).

Основним фактором, що за оцінками бізнесу обмежує спроможність нарощувати виробництво, залишаються занадто високі ціни на сировину та матеріали, а також енергоносії.

Довідково

Опитування проводилося з 4 грудня 2019 по 3 січня 2020 року. В опитуванні взяли участь 697 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей).

Серед опитаних підприємств 17,6% — компанії переробної промисловості, 16,9% — сільського господарства, 14,5% — оптової торгівлі, 12,9% — транспорту та зв’язку, 6,7% — добувної промисловості, 5,2% — сфери електроенергії та водопостачання, 5,6% — роздрібної торгівлі, 2,6% — будівництва, решта 17,9% — підприємства інших галузей.

Результати опитувань відображають лише думку респондентів-керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України.

Індекс ділових очікувань — агрегований показник щодо очікуваного розвитку підприємств у наступні 12 місяців. Розраховується за результатами опитувань підприємств як середньоарифметичне значення балансів відповідей щодо фінансово-економічного стану підприємств, загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних видатків на проведення будівельних робіт, інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар, кількості працівників. Значення індексу більше 100 означає перевагу в суспільстві позитивних економічних настроїв, нижче 100 — негативних економічних настроїв.

Нацiональний банк України

Просмотров: 976 Отправить другу Версия для печати
 

Смотрите также:
Определены лучшие работодатели Украины
Лучшие работодатели мира-2017
Что раздражает соискателей при поиске работы
Как работодатели удерживают украинцев на работе
Что заставляет украинцев увольняться
Что заставляет украинцев искать новую работу
Какой должна быть зарплата, чтобы жить достойно
X, Y, Z. Чем отличаются сотрудники разных поколений
Поколение Z. Какими будут сотрудники будущего?
Увольнение сотрудника приводит к утечке информации
Что больше всего «белым воротничкам» не нравится в их работе
В чем секрет привлекательности работодателя
Отпуск-2014: украинцы отказываются от отдыха
Работники претендуют на «секрет фирмы»
Самые отвлекающие факторы на работе
За что и как работодатели премируют своих сотрудников
«Выходное интервью»: почему сотрудники увольняются
Зарплата и работа: что устраивает украинцев больше?
Чем руководствуются молодые специалисты при выборе работы
Почему увольняются сотрудники
36 качеств настоящего руководителя
В офисах идет война между теми, кому душно и теми, кому дует
Самые популярные причины провала на собеседовании
Самые авторитетные вузы в глазах работодателей
Как часто надо менять работу?
На каком языке общаются работающие украинцы
Кто выбирает, чему учиться сотрудникам
Как работодатели проверяют своих сотрудников визитами «тайного покупателя»
«Жажда перемен», или Почему люди увольняются?
Самый эффективный способ мотивации персонала
Самые «работающие» суеверия для украинцев
Самая главная причина ухода сотрудников из компании
Каким сотрудники компаний видят идеального HR-менеджера
Пьянка на рабочем месте
Как мотивирует украинцев денежное вознаграждение
Дискриминация по возрасту, или Почему после 45 не берут на работу
Рабочие сплетни
Что влияет на размер заработной платы в Украине
Какое первое впечатление производят HR-ры на соискателей
Ждут ли украинские менеджеры звонка «охотника за головами»?
Слежка на рабочем месте
Как кандидаты с опытом выбирают работодателя
Что украинцы воруют на работе
Факторы лояльности. Чем удержать украинский персонал
Уволиться или остаться — вот в чем вопрос…
Чего хотят сотрудники
Каждой пятой украинке в случае декрета грозит увольнение
Рейтинг пожирателей рабочего времени
Карьера или чистая совесть?
Что мотивирует украинцев работать продуктивно?
Все новости
Реклама
Издания для профессионалов
Опросы
Сколько Вы зарабатываете?
До 200 у.е.
201-400 у.е.
401-600 у.е
601-800 у.е.
801-1000 у.е
Больше 1000 у.е

Объявление
Уважаемые посетители! По всем вопросам относительно работы портала обращайтесь к администратору
2021 © МЕДИА-ПРО
2021 © HR-Лига
Copyright © 2005–2021 HR-Лига
Использование материалов из журналов Группы компаний «МЕДИА-ПРО» только по согласованию с редакцией (администрацией) портала.
Редакция (администрация) оставляет за собой право не разделять мнение авторов размещаемых материалов.
Редакция (администрация) портала не несет ответственности за ущерб, который может быть нанесен в результате использования, неиспользования или ненадлежащего использования информации, содержащейся на портале.
Ответственность за достоверность информации и прочих сведений несут авторы публикаций.
По всем вопросам пишите на admin@hrliga.com