П’ять міфів про пошук роботи, які не мають нічого спільного з правдою
Новини
20.11.2024
П’ять міфів про пошук роботи, які не мають нічого спільного з правдою
Пошук роботи — тривалий та, подекуди, непростий процес. Тому часто він обростає переконаннями, які перетворюються на справжні міфи. У погоні за кращою посадою важко зберігати тверезий розум та відрізнити міфи від правди. Тож сьогодні станемо руйнівниками міфів та розкажемо про переконання, від яких варто позбутися, якщо ви хочете зберегти віру в себе та знайти справді гідну посаду на сучасному ринку праці.
Міф 1: В умовах війни немає нормальної роботи
Так, в умовах війни справді економіка не в найкращому стані, але все не так критично. Бізнеси розвиваються та шукають способи підвищувати доходи, а для цього потребують досвідчених фахівців, які здатні бачити нестандартні способи вирішення задач та вміють шукати відповідні рішення. До того ж багато підприємств заточенні під оборонно-промисловий комплекс, тому роботи у період війни мають більше, аніж у мирний час.
Міф 2: Без досвіду нікуди не беруть
Цей міф, мабуть, найбільш розповсюджений і багато хто свято вірить в існування замкненого кола «Без досвіду неможливо знайти роботу — без роботи ви не отримаєте досвіду». Але ця установка родом десь із нульових, тоді, можливо, і було упереджене ставлення до молодих фахівців без досвіду.
Сучасні компанії мають безліч програм стажування, що дають змогу молодим фахівцям і покращити здобуті знання в університеті, і отримати необхідний досвід на практиці в реальних робочий кейсах, і за успішного проходження — бажану роботу.
Фахівцям без або з мінімальним досвідом потрібно навчитися правильно описувати свої досягнення. Адже досвідом може бути не лише офіційний запис у трудовій, це можуть бути і волонтерство, і студентська діяльність, і практика тощо.
Міф 3: Чим більше відгуків — тим більше шансів
Деякі пошукачі переконані, що якщо вони будуть відгукуватися на близько 20 вакансій на день, то якусь із вакантних посад їм точно запропонують. Тому вони не вчитуються ані у вимоги вакансії, ані в інформацію про компанію чи компенсаційний пакет. І в результаті мають незадовільний результат.
Це помилкова стратегія, тому що роботодавець може розцінити таку нерозбірливість як відсутність мотивації та бачення подальшого розвитку своєї кар’єри. А якщо ви ще й відгукуєтеся універсальним резюме на всі вакансії, то шанси на успіхи маєте мізерні. Адже роботодавцю важливо, щоб ви відповідали цінностям компанії, а ваше резюме — було як відповідь на вимоги вакансії. Тому обов’язково перечитуйте оголошення про роботу та відправляйте унікальне резюме під ті вакансії, які відгукуються саме вам.
Міф 4: Кандидат мусить відповідати на всі вимоги вакансії
Цей міф зупиняє багатьох кваліфікованих фахівців. Коли вони розуміють, що у них немає одного скіла з усіх перерахованих роботодавцем вимог у вакансії, — навіть не відгукуються на вакансію.
Насправді компанії можуть складати вакансії під ідеальних кандидатів, але здатні відійти від деяких пунктів, коли знайомляться на співбесіді з вмотивованим та професійним пошукачем.
Так, якщо ви не відповідаєте 90% вимог, то вам навряд запропонують роботу, але знання англійської рівнем нижче у більшості компаній пробачать.
Міф 5: Співбесіда — це лотерея
Інколи пошукачі впевнені, що передбачити хід співбесіди неможливо і це своєрідна лотерея, у якій або пощастить, або ви програєте. З такими переконаннями кандидат не готується до інтерв’ю, а потім губиться у розповідях та не знає, як відповідати на типові запитання.
Вам обов’язково потрібно приготувати хоча б самопрезентацію на співбесіду і для кожного роботодавця, як і резюме, вона має бути різною та ставати відповіддю на ключові вимоги.
Як підсумок зазначимо: не вірте у міфи, а вірте у власні сили під час пошуку роботи. Тоді ви матимете великі шанси знайти роботу мрії.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: