Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі
  СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Опитування
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку

Facebook
Реклама
Реклама
Співбесіда під час воєнного стану: як підготуватися?
Новини / В Україні
18.05.2022
Співбесіда під час воєнного стану: як підготуватися?
 

Раніше ми говорили про те, як і де шукати зараз роботу, як скласти резюме та на що звернути увагу. Сьогодні розповімо про співбесіду під час воєнного стану.

Технічна підготовка

Перше, на що треба звернути увагу — це те, щоб співбесіда пройшла із дотриманням усіх норм безпеки. Онлайн-співбесіди для ринку праці давно стали не ноу-хау, а буденною реальністю. Але для того, щоб у період воєнного стану онлайн-співбесіда відбулась, ми рекомендуємо провести заздалегідь технічну підготовку, оскільки може виникнути багато «сюрпризів», які можуть завадити проходженню співбесіди. Звісно, усі фактори врахувати неможливо, але чим більше запасних варіантів пошукач продумає, тим більше шансів, що співбесіда відбудеться та омріяна робота буде отримана.

Ситуації, які можуть виникнути під час співбесіди, та як до них підготуватися:

 • Повітряна тривога. Під час проведення співбесіди може бути оголошена повітряна тривога. Будь ласка, не ігноруйте її, оскільки це може бути небезпечно для життя. Подбайте заздалегідь про те, що вона може бути. Якщо дозволяють технічні можливості (електроенергія, інтернет тощо), можна одразу для проведення співбесіди перейти в укриття. Таким чином, навіть якщо буде оголошена повітряна тривога, вам не треба буде нікуди йти. Якщо для проходження співбесіди з метою пошуку надійного інтернету вам довелось перейти до малознайомого місця, заздалегідь відшукайте там укриття, у яке ви пройдете у випадку виникнення повітряної тривоги. Попередьте роботодавця заздалегідь про те, що у випадку виникнення тривоги, ви змушені будете відключитись для власної безпеки. Будь-який порядний роботодавець з повагою та розумінням поставиться до цього. Пам’ятайте, життя та власна безпека важливіші, ніж успішно пройдена співбесіда.

 • Подбайте про енергоживлення ваших гаджетів, за допомогою яких проходите співбесіду. Врахуйте той факт, що електроенергія може бути відключена без попередження. Ви ніяк не можете вплинути на цей факт. Тому зарядіть на максимум усі батареї, павербенки тощо. Старайтесь домовлятись про співбесіду у світлу пору доби, тоді роботодавець буде вас бачити, навіть якщо зникне світло.

 • Інтернет-з’єднання може бути нестабільним і завадити нормальній комунікації. На Wi-Fi може впливати як наявність електроенергії, так і можливості провайдера на цю мить. Забезпечте себе декількома точками доступу до інтернету. Це може бути як мобільний трафік, так і доступ до найближчих точок Wi-Fi. Запросіть заздалегідь паролі у найближчих точках доступу. Поясніть, навіщо вам це потрібно, ми упевнені, що вам не відмовлять.

 • Якщо знаєте, що вам потрібно проходити тестове завдання онлайн, заздалегідь поцікавтесь про те, які додатки та програми вам для цього будуть потрібні. Перевірте, чи вони у вас встановлені. Якщо ні, підготуйтесь, щоб під час співбесіди не витрачати час на їх завантаження. Пам’ятайте, що раціональне використання часу на співбесіду під час воєнного стану — це дуже важливий аспект. Кожна хвилина — цінна, оскільки ситуація може кардинально змінитись і завадити проходженню співбесіди.

Змістовна підготовка

Окрім технічної підготовки до співбесіди заздалегідь продумайте її зміст. Про що ви будете говорити, які акценти розставляти і які питання ставити. Співбесіда — це стрес для багатьох. А співбесіда під час воєнного стану і трансформації у «ринок роботодавця» — помножений стрес. Тому є великий ризик того, що можна розгубитись, не знайти правильних слів або забути про важливі деталі.

 1. Вивчіть детально інформацію про компанію, у якій запланована співбесіда. Так, це банальний пункт і нібито всі про нього знають, але, на жаль, дуже часто пошукачі ним нехтують і навіть не знайомляться із сайтом потенційного роботодавця. Зверніть увагу на діяльність компанії, її цілі та цінності. Почитайте про проекти, над якими працює бізнес. Володіючи цією інформацією, ви зможете не лише проявити свою обізнаність, а й заздалегідь правильно розставити акценти у вашому досвіді.

 2. Продумайте вашу мотивацію. Дайте собі чесну відповідь стосовно того, чим саме вас зацікавила вакансія. Які професійні навички ви можете розвинути на даній посаді та як ваш досвід може допомогти розвиватись бізнесу. Будьте готові розказати про це вашому інтерв’юеру. Будьте чесними з потенційним роботодавцем. Звісно, цей коментар є актуальним в усі часи, але під час воєнного стану він набуває ще більш вагомого значення. Чесно розкажіть про ваші мотиви. Навіть якщо це не «робота вашої мрії» і ви розглядаєте дану вакансію лише на певний проміжок часу, розкажіть, чим ви можете бути корисні на цей період. Роботодавці розуміють, що ми працюємо в умовах нестабільності, щирість завжди відчувається та цінується більше ніж соціально бажані відповіді. Але будьте обережні та слідкуйте за тим, щоб щирість не переросла у безтактність.

 3. Ознайомтесь з описом вакансії. Продумайте презентацію вашого досвіду згідно з зазначеними вимогами. Це допоможе вам структурувати свою комунікацію, сфокусувати увагу інтерв’юера на важливій інформації та зекономити час співбесіди. Особливо це стосується тих випадків, коли досвід пошукача різноплановий.

 4. Пропишіть свої досягнення. Зробіть акцент на тих, які будуть найбільш валідні для вакансії, на яку вас розглядають. Якщо ви були учасником великого проекту, над яким працювала ціла команда, виокреміть ту частину, за яку відповідали саме ви. Роботодавці розуміють, що над масштабними проектами працює не одна людина, тому краще підкреслити саме свої результати і оперувати фактами, ніж загальними фразами без конкретних прикладів.

 5. Продумуючи досягнення, підготуйте конкретні факти, які будуть їх підкріплювати. Наприклад, не просто «перевиконував план продажів», а «перевиконував план продажів на 25%», і що саме ви робили для того, щоб досягти таких показників. Будьте готові говорити про кожен крок.

 6. Якщо, раптом, серед ваших навичок немає якогось конкретного скілу, також розкажіть про це роботодавцю. Не соромно чогось не знати, гірше говорити, що знаєте, думаючи: «Розберусь по факту».

 7. Будьте готові говорити не лише про досягнення, а й професійні невдачі та уроки, які з них винесли. Дуже часто такі питання вводять пошукачів у стан певного стресу, тому краще бути готовими до них заздалегідь.

 8. Підготуйте заздалегідь питання до роботодавця, які вас цікавлять. Так, це теж є дуже важливою частиною, якою нехтують багато пошукачів. Роботодавець оцінює кандидата не лише за його відповідями, а й за питаннями, які пошукач адресує. Не питайте заради того, щоб запитати, а говоріть про те, що для вас дійсно важливо.

Звісно, ми не можемо передбачити усі кейси, які можуть виникнути під час співбесіди, але ретельна підготовка допоможе вам відчути впевненість і бути більш переконливими під час комунікації з роботодавцем. Будьте щирими, відкритими та професійними і тоді ви знайдете свою омріяну роботу.

Марина Головко

Rabota.uaПереглядів: 418 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Підготовка до співбесіди англійською мовою
10 лайфхаків, щоб пройти співбесіду успішно
Як адаптувати кар’єрний шлях в умовах повної невизначеності
Як складати резюме, щоб привернути увагу роботодавця під час війни?
Як правильно шукати роботу в умовах війни?
Вчимося правильно пояснювати відсутність досвіду роботи
«Чому ви хочете у нас працювати?»: як відповісти на поширене запитання на співбесіді
Soft skills для кожного: навички, які цінуються в усіх професіях
Неудачи соискателя, или Почему негативный опыт соискателя интереснее его побед
Будьте пильними, шахраї: 8 ознак фальшивих вакансій
Відповідаємо на запитання про очікуваний рівень зарплати правильно
Словарь из офисного сленга для начинающих
Як розповісти про свої мінуси, щоб отримати роботу: дієві лайфхаки
Что в тексте вакансии должно настораживать — как избежать работодателей-аферистов
Запитання, які потрібно поставити собі перед пошуком роботи
Как стать ценным сотрудником и продать себя дорого
Как оценить предложение о работе: 13 факторов
Як правильно говорити про зарплату на співбесіді?
3 (не) очевидных лайфхака в резюме, которые помогут попасть на работу мечты
10 заповідей шукача роботи
Уместен ли юмор в резюме и на собеседовании?
Ошибки в резюме: почему важно проверять информацию
Срочно в мусор, или Что нужно удалить из своего резюме
Онлайн-співбесіда з роботодавцем: лайфхаки від служби зайнятості
П’ять помилок пошукачів на співбесіді
Какие вопросы задают на собеседовании хорошие кандидаты
Как рассказать о причинах ухода с предыдущей работы
Невдала співбесіда: помилки, які змусять роботодавця сказати вам «ні»
Остаться или уйти: что делать, если новая работа вам не нравится
Четыре причины, из-за которых вы не нашли работу своей мечты
Что делать, если долго не можете найти работу?
Чувство юмора на собеседовании: стоит ли его подключать
Как понять, что перед вами плохой начальник
Как оценить обстановку при выходе на новое место работы
Почему в резюме не стоит врать
Где можно работать, если вам за 50
Три когнитивные ловушки, которые мешают найти работу
10 советов для поиска работы после 40 лет
Как сотруднику и работодателю выбрать друг друга
Чи приховувати від керівника, що ви шукаєте роботу?
Добавьте страсти: как показать на собеседовании, что вам не все равно
8 критичних помилок на співбесіді
Вопросы на собеседовании, которые могут поставить в тупик
Как узнать, почему вам отказали после собеседования
11 способов произвести хорошее впечатление на собеседовании
FAQ на интервью: что хотят услышать рекрутеры, и о чем кандидаты упорно молчат
9 сложных вопросов и ответов на интервью
Как говорить о зарплате на собеседовании?
Как найти высокооплачиваемую работу?
Пять вещей на собеседовании, которые менеджер по персоналу вам не скажет
Всі новини
Реклама
Видання для професіоналів
Опитування
Что ваша компания полностью или частично оплачивает своим сотрудникам? (возможно несколько вариантов ответа)
Расходы на транспорт
Питание на работе
Услуги сотовой связи
Дополнительное образование
Корпоративный отдых
Отдых в санаториях/пансионатах
Фитнес
Полис добровольного медстрахования
Услуги врача в офисе
Детский сад
Другое
Ничего не оплачивает

Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2022 © МЕДІА-ПРО
2022 © HR-Ліга

Copyright © 2005–2022 HR-Ліга
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com