Якщо ви плануєте звільнитися, важливо зберегти хороші стосунки з компанією, яку покидаєте. Звільнившись на хороших умовах, ви зможете попросити у свого нинішнього керівника рекомендацію (за необхідності) або навіть повернутися в компанію, якщо з’явиться цікава пропозиція.
У статті розглянемо вісім порад, як звільнитися з довгострокової роботи на хороших умовах з роботодавцем.
Порада № 1. Попередьте керівника про звільнення заздалегідь
Одразу після того, як прийняли рішення звільнитись, повідомте про це свого керівника. Два тижні — це встановлений законодавством термін, який ви маєте відпрацювати. Якщо повідомите про звільнення заздалегідь, це ще краще. Здебільшого роботодавці цінують додатковий час, оскільки він дозволяє їм завершити проекти, в які ви залучені. Деякі роботодавці можуть навіть попросити вас допомогти знайти собі заміну.
Порада № 2. Напишіть заяву про звільнення
Ваша заява про звільнення має бути простою та зрозумілою. Вона має містити дату вашого останнього робочого дня, контактні дані, слова вдячності за час, проведений у компанії. Ви також можете додати пропозиції щодо передачі ваших обов’язків колегам або обговорити конкретні проекти, над якими працювали. Можливо, ви захочете запропонувати допомогти найняти і навчити вашого наступника.
Порада № 3. Не втрачайте зв’язок з колегами
Після того, як ви повідомите роботодавця про намір залишити компанію, доречно повідомити про це колег. Залишайтеся з ними на зв’язку. Запишіть їхні номери телефонів, електронні адреси або сторінки в соціальних мережах. В майбутньому ви можете знадобитися одне одному.
Порада № 4. Попросіть рекомендації у роботодавця
Коли залишаєте роботу заради нової посади, завжди корисно отримати рекомендацію від керівника, яка може знадобитися для майбутнього роботодавця. Просити про рекомендацію краще одразу, а не через деякий час, поки ваш внесок на робочому місці ще свіжий у пам’яті роботодавця.
Порада № 5. Запропонуйте навчити свого наступника
Один зі способів розійтися з роботодавцем на хороших умовах — це запропонувати навчити людину, яка займе вашу посаду. Можете запропонувати свою допомогу протягом усього процесу найму та навчання, починаючи від допомоги менеджеру у відборі резюме і закінчуючи безпосередньою роботою з новим працівником. А також запропонувати створити нагадування, які допоможуть новому працівникові швидше адаптуватися до вашої ролі.
Порада № 6. Працюйте більше перед звільненням
Ще один спосіб звільнитися з довгострокової роботи на хороших умовах — це докласти максимум зусиль в останні тижні роботи. Перевершуйте очікування роботодавця. Це ще один спосіб отримати від керівника позитивні рекомендації та підвищить ймовірність того, що роботодавець запросить вас на роботу, якщо в майбутньому з’явиться цікава вакансія.
Порада № 7. Запропонуйте колегам відгук про їхню роботу
Якщо ви працюєте в компанії протягом тривалого періоду часу, можете запропонувати своє унікальне бачення роботи співробітників у компанії. Запропонуйте реальний відгук про роботу колег, рекомендації щодо того, що вони можуть покращити, а також поділіться інсайтами, які ви отримали з власного досвіду. Це може принести значну користь компанії та команді в довгостроковій перспективі. А також допоможе побудувати довготривалі стосунки зі своєю командою.
Порада № 8. Попросіть про вихідну співбесіду
Навіть якщо у вашій компанії не проводять вихідні співбесіди, можете запропонувати це зробити. Пройшовши таку співбесіду, ви можете висловити свою вдячність за можливості, які мали під час роботи в організації. А також поділитися інформацією про те, чого ви навчилися, і запропонувати зворотний зв’язок для людини, яка займатиме вашу посаду. Вихідна співбесіда показує роботодавцю, що ви вдячні за час, проведений у компанії, та серйозно ставилися до своєї роботи.
Вас може зацікавити
Журнал «ДІЛОВОДСТВО»
Щомісяця у виданні:
Документаційні процеси.
Складання й оформлення службових документів.
Особливості роботи архіву на підприємстві.
Функціонування системи електронного документообігу.
Прості форми подання інформації (таблиці, схеми, алгоритми тощо).