Три речі, які варто зробити рекрутеру у разі звільнення
Новини
21.03.2023
Три речі, які варто зробити рекрутеру у разі звільнення
Якщо ви — рекрутер, який втратив(ла) роботу, знайте, що ви не самотні: коли найм сповільнюється, попит на рекрутерів також знижується. Так, бути по той бік пошуку неприємно. Головне, чого не варто робити після звільнення — це панікувати, адже рекрутинг циклічний.
Що рекрутери можуть зробити у разі звільнення, щоб подбати про себе, свої фінанси та кар’єрне майбутнє. Декілька рекомендацій для рекрутерів, які зіткнулися з втратою роботи, але хочуть досягти успіху.
Три речі, які варто зробити рекрутерам у разі звільнення
1. Проведіть інвентаризацію того, що ви маєте, і того, що вам потрібно
Рекомендуємо взяти 24 години перерви, щоб глибоко вдихнути і оцінити ситуацію, в якій опинилися.
Ретельно оцініть запропоновану вихідну допомогу та вашу фінансову стабільність, щоб визначити, скільки додаткового часу та фінансової підтримки реально маєте.
Перше, що варто зробити — стати на облік у центр зайнятості. Ви можете почуватися незручно, але в тому, що зареєструєтеся як безробітний, немає жодних недоліків. Ця можливість існує саме для таких моментів, і скористатися нею — це означає зробити перший крок до побудови майбутньої кар’єри. Так ви матимете можливість шукати ту роботу, яку хочете, а не ту, на яку потрібно йти.
Деякі рекрутери знаходили роботу через кілька тижнів після звільнення. Але чи зробили вони правильний вибір у фінансовому та професійному плані? Чи мали вони час, щоб залучити свої зв’язки та спланувати стратегічний пошук роботи?
Тверезий погляд на своє фінансове та професійне становище допоможе не поспішати з прийняттям важливих рішень.
2. Використовуйте свої зв’язки, щоб знайти роботу
Зв’язки, терпіння та наполегливість — ті складові, які допомагають рекрутерам виконувати поточну роботу та можуть допомогти знайти наступну.
Не бійтеся звертатися за допомогою до близьких, знайомих та колишніх колег.
Не дозволяйте своєму его стати на заваді. Розповідайте їм про те, що шукаєте роботу. Ваші зв’язки можуть дати доступ до вакансій, які не розміщені на сайтах з пошуку роботи, але вони не зможуть вам допомогти, якщо не знатимуть, що ви шукаєте роботу.
Люди з більшою ймовірністю допоможуть вам, якщо звернетеся до них безпосередньо, з конкретною інформацією про те, що вам потрібно. Надавайте пріоритет близьким або людям, з якими активно спілкуєтеся. Колишні колеги або давні професійні зв’язки з більшою ймовірністю скерують вас на відкриті вакансії або відразу ж наведуть на ключові знайомства.
Регулярно спілкуйтеся з цими людьми, щоб залишатися в курсі подій, але не перестарайтеся. Ставтеся до пошуку, як до роботи: встановіть графік, цілі і, що теж важливо, перерви.
3. Відкиньте упереджені уявлення про те, якою буде майбутня робота, і розгляньте різні варіанти
Ваша наступна робота може бути зовсім не такою, якою ви її уявляли — і це нормально.
2023 — це рік неповної зайнятості. Багато рекрутерів надають перевагу лише вакансіям з повною зайнятістю і це призупиняє процес.
Оскільки ринок праці продовжує змінюватися, фриланс і часткова зайнятість стають все більш популярними.
Замість того, щоб відкидати неповну зайнятість як нову перспективу, подумайте про те, що вона може стати частиною довгострокової кар’єрної стратегії.
Коли фінансових заощаджень стає все менше, фриланс, наприклад, може бути найкращим варіантом для того, щоб почати кар’єру та заробляти.
Оцінюючи свої можливості, подумайте про те, що важливо не лише з точки зору кінцевого результату. Шукайте не просто роботу, шукайте людей, з якими ви дійсно хочете працювати, а також компанію з цінностями, які є віддзеркаленням ваших.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.