Ищете работу — готовьтесь к неожиданностям на собеседованиях. На какие только хитрости не идут работодатели, чтобы проверить претендентов. Некоторые фирмы устраивают настоящие тесты на выносливость…
Видео
Вибачте, Ви нам не підходите. Якщо на співбесіді з вашим резюме зроби саме так — не засмучуйтесь. Поводитесь чемно та вірте в себе. Не виключено, що це лише перевірка. На стресостійкість. Якщо витримаєте — можливо візьмуть на роботу.
Роботодавцям потрібні креативні та позитивні. Отже, майбутнім колегам HR влаштовує випробовування. Пройшов їх і Володимир. Він шукав роботу майже півроку. Відправив близько півтори сотні резюме. Далі пощастило. Бо передзвонили з компанії, в якій мріяв працювати. Фінансистом. На співбесіді його попросили порахувати, скільки пар взуття щорічно купують українці.
Володимир Дмитришин, працює у Києві: «Рахував. Можна порахувати. Дивіться, якщо відштовхуватись, що в нас в Україні проживає 46 мільйонів людей. Можна припустити, що в нас ходячих буде понад 30 мільйонів. Людина щорічно має купити як мінімум 2 пари взуття. Середня ціна пари взуття, ну припустимо 500 гривень. От і все 500 гривень множимо».
Точна відповідь керівництво не дуже цікавила. Дивились — чи знайде людина вихід у ситуації. Найчастіше так тестують менеджерів, бухгалтерів та тих, хто працює в торгівлі.
Олексій Юрченко, генеральний директор компанії з добору кадрів: «У нас были ситуации, когда генеральный директор компании пригласил кандидата, посмотрел ему в лицо и сказал, ну что, по пивку??? И вот тут вопрос был не в том, что захотелось пива попить, а посмотреть, как человек на это реагирует. Если человек тут же говорит, да, давай по пивку, в офисе, в галстуке, посреди рабочего дня, то это не наш кандидат».
Журналісти теж проходять ретельний відбір. Шеф-редактори бажають бачити у колективі комунікабельних, та звісно, з досвідом роботи. Проте, іноді, на нього не зважають.
Аліна Тітова, шеф-редактор телеканалу: «Найголовніший фактор коли я обираю, наприклад, собі співробітників, перше — це її моральна зрілість. Тобто людині може бути навіть 19 років, але вона вже доросла в середині. В неї дуже дорослий розум і є тяга до навчання. Якщо у людини немає здатності до навчання, до адаптації в нових умовах — який би не був досвід, скільки б їй не було років — на цю професію вона не підходить».
Але спочатку, щоб на співбесіду вас запросили — треба правильно скласти резюме. Ідеальне — на одну, максимум, дві сторінки. Роботодавці люблять, коли люди пишуть про власні хобі та додають супровідний лист. Обов’язкова — фотографія.
Олексій Юрченко, генеральний директор компанії з добору кадрів: «Бывают фотографии на пляже. В позапрошлом году, когда была групповая фотография, написано «Я второй справа». То есть, желательно, чтобы это была фотография одного человека и чтобы она была более-менее бизнес ориентирована».
Найгірше, коли в резюме фахівці знаходять граматичні помилки. Не сподобається менеджерам із персоналу наявність професійного жаргону, або коли люди намагаються «міксувати» різні мови. Приміром, половину тексту пишуть українською, а потім додають англійську. Найчастіше, кадровик розглядає резюме від 3-х до 5-ти днів.