«Чому ви хочете у нас працювати?»: як відповісти на поширене запитання на співбесіді
Новини
21.02.2022
«Чому ви хочете у нас працювати?»: як відповісти на поширене запитання на співбесіді
Запитання «Чому ви хочете працювати саме у нашій компанії?» належить до типових на співбесіді. Тому існує велика ймовірність почути його на 95% інтерв’ю. Таким чином роботодавець хоче впевнитися у прихильності до бренду компанії, дізнатися вашу мотивацію та прорахувати можливі ризики, пов’язані з вашою кандидатурою. Знаємо, що ви ретельно готуєтеся до співбесіди, тому зібрали поради щодо відповіді на це поширене запитання.
Чому це питання важливе для роботодавця?
HR-менеджер шукає співробітника, який буде працювати довше та краще інших кандидатів. Тому питанням про те, чому претендент на посаду обрав саме їх компанію закриває декілька проблемних аспектів:
чи взагалі кандидату щось відомо про компанію;
на якому рівні цікавість кандидата саме до цієї компанії;
відповідність цінностей компанії життєвим переконанням кандидата;
визначення справжньої мотивації, яка привела вас на цю співбесіду;
чи розуміє кандидат посадові обов’язки вакансії та чи готовий він до них.
Окрім самого змісту відповіді, рекрутер буде оцінювати наскільки швидко кандидат почав відповідати на це питання, чи зберігав він спокій та які емоції простежувалися у відповіді.
Також варто бути готовим, що питання про те, чому ви обрали саме цю компанію може прозвучати по-різному, наприклад: «Чим вас привабила наша вакансія?» або «Чому ви хочете отримати цю роботу?».
Як краще не відповідати?
Відповідь на питання щодо вибору саме цієї компанії будується з огляду на декілька факторів: специфіку роботи, цінності компанії, вимоги до кандидатів тощо. Тому немає універсальної поради щодо правильності відповіді.
Проте є приклади невдалих відповідей, які здатні перекреслити всі ваші успіхи:
«Мені просто потрібна робота і ваша вакансія здалася привабливою» Така відповідь показує роботодавцю, що ви не дуже зацікавлені працювати саме на цю компанію, ваше перебування на посаді буде не надто тривалим, адже за більш вигідної пропозиції, ви перейдете на нове місце роботи без вагань.
«Ваша компанія пропонує гарну заробітну плату та приємні бонуси» Відповідь, можливо, й відверта, проте роботодавця вона навряд влаштує. Адже керівники хочуть, щоб їх працівників мотивували не гроші, або принаймні вони не були єдиною рушійною силою. Бо як показує практика, така мотивація не довговічна і втримати такого працівника на посаді важко.
«Ця робота для мене — крок вперед та великі можливості для розвитку» Теж може бути правдивою відповіддю і з благороднішою мотивацією, але роботодавця не вразить. Бо складається враження, що ви сфокусовані на майбутньому, а ця компанія для вас просто черговий щабель.
«Тому що це міжнародна компанія, яка є лідером на ринку і я хочу стати її частиною» Це занадто загальна відповідь, яка не закриває тих проблемних аспектів, які потрібні рекрутеру.
Складові та приклади правильної відповіді
Найперше і найголовніше, що ви повинні зробити — це вивчити вакансію та інформацію про компанію, й на основі цього будувати свою відповідь.
Відповідайте на це запитання з доречним ентузіазмом, підкресліть, як цінності компанії відбиваються у вашому житті. Якщо у вас є досвід роботи у цьому напрямку, то про це також варто згадати у розповіді, підкріпивши сподіваннями, що це допоможе у реалізації цілей, які ви бачили у вакансії.
Розповідь може містити вашу мотивацію до саморозвитку разом із досягненням цілей компанії. Також варто не забувати про пункти з опису вакансії, яким ви відповідаєте.
Якою може бути ваша відповідь:
«Ця робота — ідеальне продовження моєї кар’єри. Тут є вдале поєднання різних напрямків, як от … (перерахувати яких), де я отримав досвід протягом різних етапів своєї кар’єри (теж перерахувати). Це унікальна можливість використати весь досвід в одному місці та разом з компанією досягнути амбітних цілей».
«Це не єдина можливість, яку я розглядаю, проте ваша компанія — єдине місце, де моя кваліфікація буде повністю затребувана. Як (спеціаліст якої галузі) я володію наступними навичками (перерахувати) і саме ваша вакансія гарантує найповніше їх застосування. До того ж ця посада передбачає (яку специфічну роботу). Це буде зоною зростання для мене. Саме такої роботи я чекатиму з нетерпінням щоранку».
«По-перше, мене не могла не зацікавити посада у вас (яка саме), адже це та сфера, яку я знаю на 99%, що дозволить мені швидко увійти в курс справ і в мінімальні терміни стати максимально ефективним. По-друге, ваша компанія у пішій доступності від мого дому. Тому я буду максимально мотивованим, бо це неабиякий успіх — знайти цікаву роботу поруч з домом».
Не забувайте у своїй відповіді й про щирість. Адже якщо вам не підходять цінності компанії, то не потрібно вигадувати, щоб потім не довелося шкодувати.
«Управление персоналом» — первое и единственное на сегодняшний день специализированное периодическое издание в Украине для профессионалов в сфере управления человеческими ресурсами.