Чи потрібно проходити медичний огляд офісним працівникам
Багатьом здається, що умови праці офісних працівників є безпечними, а працівники офісу не зазнають впливу шкідливих факторів. А як насправді? Чи дійсно усі офісні працівники вважаються такими, що працюють у шкідливих умовах? Які заходи покращення умов праці офісних працівників? Чи мають працівники проходити попередній медичний огляд (при прийнятті на роботу? Дізнайтеся з матеріалу.
Штрафи на підприємстві: перевірка на законність
На підприємстві поширена практика штрафування працівників за запізнення, неналежне виконання трудових обов’язків, часті «перекури» тощо. Чи законними є такі дії роботодавця і чим вони загрожують? Як можна «легалізувати» фінансові стягнення з працівників?
Трудові книжки: виправляємо помилки на титульному аркуші
У трудовій книжці працівника неправильно зазначено його прізвище. На цій підставі органи Пенсійного фонду України відмовляють йому у призначенні пенсії, адже дані трудової книжки не збігаються із указаними у паспорті. Чи можна виправити таку помилку і як це зробити правильно? Дізнайтеся з матеріалу.
Як вчиняє злочин бухгалтер: шляхом обману та зловживаючи службовим становищем?
Відповідно до примітки 1 до ст. 364 Кримінального кодексу України (ККУ) службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях (підприємство) незалежно від форми власності посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним повноваженням.
Чи є бухгалтер підприємства службовою особою? Які наслідки для такої особи матиме вчинення нею злочину під час виконання своїх посадових обов’язків у разі визнання її службовою особою та як це вплине на покарання — дізнаємося з постанови Верховного Суду від 11.07.2018, винесеної за результатами розгляду касаційної скарги у справі № 264/1801/16-к.
Заповнюємо особову картку працівника: відомості про військовий облік
Динамічні зміни, що відбуваються у сфері трудового законодавства та загальнообов’язкового державного страхування, потребують значних зусиль і робочого часу кадровиків. Нерідко ведення військового обліку відбувається за залишковим принципом, а чергова перевірка представниками військового комісаріату закінчується адміністративними стягненнями. Помилки виявляються вже на етапі перевірки правильності заповнення розділу ІІ «Відомості про військовий облік» особових карток № П-2. Спробуємо розібратися, як потрібно заповнювати цей розділ, які питання при цьому можуть виникнути і як їх вирішити.
Складаємо графік відпусток на 2019 рік
Кінець року завжди насичений різноманітними подіями, зустрічами, справами, які конче потрібно встигнути зробити. Одна із таких для кадровиків — планування відпочинку працівників наступного року. Допоможе у цьому графік відпусток. Що це — правова необхідність чи головний біль для кадровика? Чи всі відпустки слід відображати у графіку? До якої дати його потрібно скласти? Чи є затверджена нормативно-правовим актом форма графіка відпусток? Відповіді на ці запитання шукайте у статті.