Бізнес об’єднався, щоб залучити молодь у компанії на Inspiration Day by UGEN
Новини
23.02.2018
Бізнес об’єднався, щоб залучити молодь у компанії на Inspiration Day by UGEN
21 лютого компанія UGEN зібрала 62 представників бізнесу, щоб обговорити взаємодію із молоддю. Про хедхантинг молоді із шкільних років, дуальну систему освіти та чат-ботів у рекрутингу.
Окрім виступів Unit.city, Mondelez Ukraine та Академії ДТЕК, які розкрили проблему незацікавленості молодих людей у співпраці з бізнесом. Компанія провела фасилітацію, де усі учасники могли нагенерувати по 10 ідей на тему «Що потрібно робити бізнесу сьогодні, щоб завтра бути лідером?».
Подія була поділена на два блоки: виступи спікерів та фасилітація із представниками бізнесу.
Юлія Булгакова, бізнес-тренер Академії ДТЕК зазначила, що за спостереженнями ДТЕК все довше закриваються вакансії у компаній. ДТЕК звернулися за дослідженнями у EY і виявилося, що 80% компаній мають труднощі у підборі персоналу. Тому бізнесу важливо взаємодіяти із молоддю не зі студентських років, а вже зі школи а те й раніше. Випускаючись зі школи, молоду людину вже варто вирощувати та навчати у своїй компанії.
Юлія Булгакова: «На 3–4 курсі університету молода людина вже спробувала себе у стажуваннях, роботі, різних програмах. Тому при випуску на неї вже «поклали око» усі роботодавці. Нам потрібно починати хантити ще зі школи, раніше навіть ніж 11 клас».
Юлія Малько, менеджер зі зв’язків з громадськістю Монделіз Україна говорить, що вже немає B2B чи B2C, нині бізнес має стати H2H (Human2Human). І бренд роботодавця це ті самі точки контакту, як і при покупці продукту.
Малько: «200 працівників-адвокатів можуть охопити 8 млн споживачів, ініціювати 14 000 соціальних обговорень і створити 600 постів з контентом». Щоб вас шерили і про вас знали, бізнесу потрібно залучатися до багатьох проектів, у тому числі благодійних.
Валентина Ракітіна вважає, що бізнесу варто створювати ком’юніті, щоб покривати більшу кількість аудиторії. Ком’юніті для UNIT.city — це те, які емоції ця взаємодія викликає у кожного, хто там залучений.
Бізнес на фасилітації дійшов до таких змін:
Потрібно впроваджувати чат-ботів для рекрутингу та створювати фанові рекрутингові блоги. До інновативних ідей: розробка додатків для телефону для ключових навичок у роботі.
Бізнес хоче створювати бренд-коворкінг при університетах, аби підвищувати впізнаваність свого бренду.
Щоб діти працівників компаній вже змалечку хотіли працювати у батьківських компаніях, їм варто влаштовувати родинні заходи, зробити школу або садочок від роботи.
Створення менторських програм навчання для усіх охочих через онлайн та офлайн ресурси.
Працівникам варто оплачувати роботу не за час, а за об’єм.