Як не зіпсувати перше враження про себе: 5 фраз, яких варто уникати на співбесіді
Новини
18.07.2024
Як не зіпсувати перше враження про себе: 5 фраз, яких варто уникати на співбесіді
Співбесіда — один із найвідповідальніших етапів пошуку роботи. Саме вона допомагає і роботодавцю, і пошукачеві розставити всі крапки над «і» та зрозуміти, чи підходять вони насправді одне одному.
Якщо ви прагнете пройти співбесіду та завзято до неї готуєтеся, потрібно знати про деякі табу, порушення яких може негативно позначаться на вашій кандидатурі, навіть якщо маєте достатній професійний досвід для цієї посади. Зібрали фрази, які ні в якому разі не можна говорити на співбесіді, якщо хочете, щоб вона була успішною.
Я не встиг/-ла підготуватися
Зазвичай, співбесіду не призначають за годину до зустрічі, тому у вас завжди є час на підготовку. Якщо ви цього не зробили, то роботодавець може зробити висновок, що ви — безвідповідальна особа.
Найперше правило успішної співбесіди — підготовка до неї. Адже навряд чи можна говорити про роботу в компанії, про яку ви нічого не знаєте, чи спілкуватися про майбутні обов’язки, якщо ви не можете навести приклади успішного їх виконання з попереднього досвіду.
Ваша мета на співбесіді — продемонструвати, що зацікавлені у цій роботі, а значить підготувалися та обізнані в питаннях, які вам ставлять.
Моє попереднє місце роботи — жахливе
Ще одне правило успішної співбесіди — не можна говорити погано про колишніх роботодавців. Адже так ви показуєте, що зневажливо ставитеся до попередніх місць роботи і якщо потенційна компанія стане для вас колишньою, так само понесете погані відгуки про неї на ринок праці.
Навіть якщо умови праці на попередньому місці були жахливі, не варто це обговорювати на співбесіді. Ви можете лише поверхнево згадати про об’єктивні причини звільнення, без переходу на особистості та образ. Намагайтеся бути нейтральними та концентруватися на позитиві — розкажіть, який досвід ви отримали та чого навчилися в минулій компанії.
У мене небагато досвіду, але…
Велика спокуса сказати цю фразу виникає особливо на початку професійного шляху або коли ви мітите на посаду з розширенням теперішнього кола обов’язків. Проте всі аргументи після «але» можуть не виправити заподіяну шкоду визнанням вами нестачі досвіду для цієї посади. Роботодавець буде концентруватися саме на цьому, адже йому важливо отримати впевненого в собі фахівця.
Якщо у вас немає достатньо досвіду, зосередьтеся на ваших позитивних якостях та досягненнях, які важливі для цієї посади.
У мене немає слабких сторін / єдина моя слабкість — прагнення бути ідеальним/-ною у всьому
Коли роботодавець вас запитує про слабкі сторони, то він хоче краще зрозуміти вас як особистість та оцінити, наскільки ви здатні визнавати недоліки й чи не зашкодять вони виконанню роботи. Тому не варто говорити шаблонними фразами на кшталт «Я — невиправний трудоголік», «Я постійно багато вимагаю від себе», «Я прагну до ідеально виконаної роботи» тощо.
Не бійтеся бути більш щирими, визнавати власні помилки та говорити про них. Але тут теж треба знати міру. Не потрібно на співбесіді розповідати, що постійно зриваєте дедлайни чи жодного разу не прийшли вчасно на роботу.
Груба лексика та лайка
Ваш тон спілкування на співбесіді має бути ввічливий та діловий, не потрібно переходити одразу на «ти», використовувати грубу лексику та лаятися. Навіть якщо такий стиль спілкування близький і вам, і потенційному керівнику, використовувати його під час першої розмови — точно не найкращий варіант. Тож слідкуйте за своєю мовою та добре обдумуйте все, що хочете сказати.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: