Що робити, якщо керівник просить вас не звільнятися: 9 рекомендацій
Новини
21.03.2024
Що робити, якщо керівник просить вас не звільнятися: 9 рекомендацій
Повідомлення працівників про звільнення часто спонукає керівників запропонувати їм вищу зарплату, пільги або підвищення, щоб переконати залишитися в компанії. Адже часто саме в такі моменти вони усвідомлюють, наскільки працівники важливі для команди.
У статті розглянемо дев’ять кроків, які ви можете зробити, якщо звільняєтеся, а керівник просить вас залишитися.
Ставтеся з повагою до керівника, чуйте його
Керівник може озвучити вам низку причин залишитися на поточній посаді або в компанії. Хоча ви, можливо, вже плануєте перейти в нову організацію, важливо проявляти повагу — встановіть зоровий контакт, вислухайте і почуйте свого керівника.
Це допоможе зберегти нормальні ділові відносини та підвищить шанси зберегти професійний контакт після того, як звільнитеся.
Поясніть своє рішення
Не вдавайтеся в подробиці, пояснюючи своє рішення змінити місце роботи. Основними причинами звільнення можуть бути переїзд або зміна кар’єрних планів тощо. Так ви і поінформуєте керівника, і захистите конфіденційність.
Обов’язково уникайте негативу щодо поточної компанії, натомість зосередьтеся на потенціалі майбутнього. Наприклад, замість того, щоб сказати: «Мені здавалося, що я не зможу тут рухатися кар’єрними сходами», скажіть: «Я вирішив/ла перейти в іншу компанію на вищу посаду».
Запропонуйте допомогу новому працівнику, який прийде на ваше місце
Це чудовий спосіб продемонструвати свій професіоналізм і зберегти гарні відносини з колегами. А також допоможе вам висловити свою зацікавленість до компанії у майбутньому.
Встановіть додаткові професійні контакти, зустріньтеся з новим працівником, який займе ваше місце. Наприклад, ви можете запропонувати навчити новачка тонкощів роботи або створити матеріали, які допоможуть йому легше увійти в нову роль.
Вибудуйте свої професійні межі
Перш ніж зустрітися з керівником щодо вашого звільнення, подумайте про свої професійні межі. Важливо знати, що саме ви готові обговорювати з ним.
Наприклад, керівник може запропонувати те, що спонукатиме вас залишитися. Фраза, яку ви можете використовувати: «Мені не цікаво обговорювати це, але я з радістю обговорюю наступні кроки щодо мого звільнення».
Подякуйте
Важливо подякувати керівнику за його час і підтримку, але зустріч щодо вашого звільнення, можливо — не найкращий час. Після зустрічі з керівником щодо звільнення, надішліть йому повідомлення/подарунок, так подякуєте за розуміння та підтримку.
Прислухайтеся до своєї інтуїції
Спонукаючи вас залишитися, керівник може запропонувати додаткові пільги, кар’єрний ріст або вищу зарплату тощо. Важливо прислухатися до себе. Це допоможе прийняти правильне рішення.
Часто недоцільно залишатися після озвучування свого рішення про звільнення, оскільки це може змусити керівника сумніватися у вашій відданості компанії та сповільнити кар’єрний ріст.
Розгляньте нові пропозиції керівника
Якщо керівник запропонував додаткові «плюшки», щоб заохотити вас залишитися на своїй посаді, уникайте негайної згоди на нові умови. Навіть якщо ви не збираєтеся приймати пропозицію свого керівника, попросіть час, щоб все обміркувати.
Обдумайте пропозицію день-два, перш ніж відповісти, щоб переконатися, що ви розумієте, чого хочете.
Уникайте розголошення нової зарплати
Керівники часто запитують про обіцяну зарплату на новій посаді. Це інформація, якою вам може бути не зручно ділитися, тому краще уникати її розголошення. Керівник може використати інформацію про зарплату в потенційного роботодавця, щоб запропонувати вам таку ж грошову винагороду на поточній посаді, але меншу, ніж він готовий був би платити вам загалом.
Будьте твердими у своєму рішенні
Якщо ви вирішили звільнитися, важливо твердо дотримуватися своєї позиції. Керівник може попросити вас залишитися, щоб принести користь організації, але звільнення може покращити ваше особисте та професійне життя. Попросіть керівника поважати ваші кордони, зберігаючи при цьому шанобливий та доброзичливий тон.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.