Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку

Facebook
Реклама
Реклама
Які підприємства можуть бронювати працівників?
Новини
23.02.2024
Які підприємства можуть бронювати працівників?
 

У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України оновили критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки. Відповідність цим критеріям стає підставою для подальшого бронювання військовозобов’язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.

Слід зазначити, що Мінстратегпром не займається безпосередньо бронюванням працівників, а лише визначає критерії та відповідність поданих підприємством документів цим критеріям. Відповідно до викликів воєнного часу, в міністерстві оновили ці критерії та алгоритм дій.

Ідеться про два варіанти бронювання: від 50% військовозобов’язаних працівників та до 50% включно.

Далі роз’яснюємо детальніше критерії, алгоритм дій та перелік документів, які необхідно подати підприємству для підтвердження відповідності цим критеріям.

Варіант 1

Від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності.

Тут ідеться про підприємства, установи і організації, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення. Мають відповідати обом критеріям.

Критерії:

 1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
 2. Понад 50% від загального обсягу виробництва — це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

Варіант 2

До 50% військовозобов’язаних працівників (включно).

Для підприємств, що працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Мають відповідати трьом з п’яти зазначених далі критеріїв.

Критерії:

 1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
 2. Понад 50% від загального обсягу виробництва — це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
 3. Підприємство має бути включене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 р. № 808-IX.
 4. Підприємство має брати участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності.
 5. Підприємство має виготовляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств ОПК (які, в свою чергу, використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).

Рішення про відповідність підприємства цим критеріям приймається робочою групою, утвореною Мінстратегпромом та представниками інших заінтересованих органів державної влади.

Алгоритм дій

З метою бронювання працівників підприємство:

 • Надсилає лист-звернення до Мінстратегпрому разом із додатками — документами, викладеними нижче, на підтвердження відповідності цим критеріям.
 • За результатами розгляду Мінстратегпромом ухвалюється відповідне рішення згідно з вимогами наказу Мінстратегпрому від 23.02.2023 р. № 27.
 • Подальші дії — згідно з постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 76.

Для підприємств ОПК: якщо підприємство відповідає критеріям, і Мінстратегпром ухвалює відповідне рішення, його визнають критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. І це є підставою для подальшого бронювання.

Для підприємств у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності: рішення про відповідність критеріям є одним із кроків на шляху до бронювання. Детально цей процес прописаний у Постанові КМУ від 27 січня 2023 року № 76.

Перелік документів

Критерій 1:

 • відомості про укладений підприємством з державним замовником у сфері оборони державний контракт (договір), який перебуває у процесі виконання, або про залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору);
 • лист державного замовника у сфері оборони про підтвердження укладення з підприємством державного контракту (договору), який перебуває у процесі виконання, а у разі залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору) — лист про підтвердження його залучення;
 • у разі якщо підприємство, установа або організація є співвиконавцем державного контракту (договору) додатково до зазначеної вище інформації необхідно зазначити відомості про дату, номер та строк дії договору, на підставі якого підприємство залучено до виконання державного контракту (договору).

Такі відомості мають містити інформацію стосовно номеру та дати державного контракту (договору); термін його дії; найменування державного замовника.

Критерій 2:

 • підприємства, установи і організації державної форми власності мають додати до звернення:
  • звіт про виконання фінансового плану за відповідний період (квартал, рік);
  • відомості, підтверджені та погоджені державним замовником, про підтвердження обсягу виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг оборонного призначення, а саме: назву виду продукції за номенклатурою продукції промисловості (НПП); код продукції за НПП; кількість виробленої продукції (валове виробництво);
 • підприємства, установи і організації приватної форми власності мають додати до звернення:
  • звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції за попередній рік;
  • відомості, підтверджені державним замовником, про підтвердження обсягу виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг оборонного призначення, а саме: назву виду продукції за номенклатурою продукції промисловості (НПП); код продукції за НПП; кількість виробленої продукції (валове виробництво).

Критерій 3:

 • відомості про наказ Мінстратегпрому про включення підприємства, установи та організації до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) відповідно до Закону України «Про оборонні закупівлі» від 17.07.2020 р. № 808-IX, постанови КМУ від 17.03.2021 р. № 233.

Для внесення підприємства до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) підприємства, установи та організації звертаються до Мінстратегпрому з відповідним переліком документів.

Критерій 4:

 • відомості про державну цільову програму у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності, у якій саме залучено підприємство, установа і організація.

Критерій 5:

 • відомості про контракт (договір) укладений з підприємством, яке перебуває у процесі виконання державного контракту (договору) про здійснення промислового виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, які використовуються виконавцем державного контракту (договору) для виготовлення товарів оборонного призначення;
 • лист виконавця державного контракту (договору) про договірні відносини з підприємством щодо промислового виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, які використовуються для виготовлення товарів оборонного призначення.

Такі відомості мають містити інформацію стосовно:

 • номеру та дати контракту (договору);
 • термін його дії;
 • найменування державного замовника.

Адреси:

 • в електронному вигляді (обов’язково разом з електронним цифровим підписом): minstrateg@mspu.gov.ua;
 • в паперовому вигляді: 01054, м. Київ, вул. Івана Франка, 21/23.

Телефон для довідок: (044) 298-08-71 (08:30–17:30).

Вас може зацікавити

Аудит з питань військового обліку

Комплексний аналіз кадрової документації та перевірка її відповідності вимогам щодо порядку ведення військового обліку. У послугу входить:

 • перевірка наявності, заповнення та ведення всіх кадрових документів із військового обліку;
 • проведення аудиту з виїздом на підприємство та без;
 • звіт за результатами перевірки.

Отримати послугу

 
Мінстратегпром

Переглядів: 610 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Трудові спори: на що звертає увагу ВС
Які наслідки для роботодавця несе зменшення призовного віку до 25 років?
Трудовий договір з нефіксованим робочим часом: корисна інфографіка
Як розрахувати середній заробіток працівнику, який з 1 квітня у відпустці чи відрядженні?
Чи буде враховано до страхового стажу період, коли людина перебувала на обліку у центрі зайнятості?
Деякі зміни в законодавстві в умовах воєнного стану при звільненні
Чи може роботодавець відмовити у наданні відпустки під час воєнного стану?
У лікарняному поставили відмітку про алкогольне сп’яніння: чи виплатять допомогу?
Нещасний випадок на виробництві: в якому розмірі виплачується допомога?
Новації Закону про мобілізацію: бронювання працівників
Як підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки чи записів у ній?
Для яких категорій працівників є обов’язковим медичний огляд?
Працівник призваний на службу у ЗСУ: які він має гарантії?
Чи має право працівник в умовах спрощеного регулювання трудових відносин на відпустки?
Новий Закон про мобілізацію: основні зміни
Як обчислювати середню зарплату для компенсації невикористаної відпустки?
Термін дії строкового трудового договору може визначатися настанням певної події
Чи можна взяти лише останні 5 років заробітної плати при призначенні пенсії?
Звільнення у разі появи на роботі в нетверезому стані
Коли дозволено звільнити працівника через встановлення інвалідності?
Повідомлення про масове вивільнення працівників
Обчислюємо пенсію за віком
Звільнення за прогул
Виплати сім’ї потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві
Звільнити не можна залишити: чи підлягають звільненню мобілізовані працівники під час воєнного стану?
Компенсаційні виплати роботодавцям: зміни з квітня 2024 року
Припинення трудового договору за вимогою працівника без дотримання двотижневого строку попередження
Які штрафи пропонуються за порушення правил військового обліку та мобілізації?
Алгоритм дій роботодавця під час сигналу «Повітряна тривога»
Особливості призначення пенсій в умовах воєнного стану
Працівник у день звільнення не працював: як здійснити розрахунок?
Як нарахувати ЄСВ, якщо працівник відпрацював неповний місяць і звільнився?
Сумарне чи щорічне підвищення кваліфікації для атестації вчителя?
Мобілізованим працівникам можуть повернути виплату середнього заробітку роботодавцем
Чи потрібно інформувати службу зайнятості про скорочення працівників?
МОН презентує проект нового закону «Про професійну освіту»
По догляду за ким надається допомога по тимчасовій непрацездатності?
Чи може роботодавець відмовити батькові у наданні відпустки при народженні дитини?
Залучення безробітних до суспільно корисних робіт: право чи обов’язок?
ТЦК та СП ігнорує відстрочку заброньованого: чи можна оскаржити в суді?
Працівник відмовляється виходити на офісну роботу після припинення дистанційної
Переукладання строкового трудового договору на безстроковий: судова практика
Як перевірити результат перерахунку пенсії?
Отримали від працівників паперові лікарняні — готуйтеся до перевірки ПФУ
Як правильно оформити працівника?
Чи може батько двох синів, один із яких має інвалідність, отримати додаткову відпустку?
Які гарантії має працівник у разі звільнення за станом здоров’я?
Штраф за неправильно оформлені лікарняні: що треба знати?
Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця
Як оплатити лікарняний сумісника?
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com