Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Порядок прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації
Новини
10.07.2024
Порядок прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації
 

Який порядок прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації (далі — ППО) та чи повинен голова ППО, який набув своїх повноважень після проведення виборів і обрання головою за умови оформлення трудових відносин, мати посадові інструкції?

Відповідно до Статуту (положення) керівником ППО є її голова, який у період між зборами (конференціями), засіданнями профкому, як правило, здійснює керівництво профспілковою організацією та її виборними органами.

Посада голови ППО є виборною. Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 14 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» статут (положення) профспілки повинен містити організаційну структуру профспілки, повноваження її організацій, виборних органів, порядок формування їх складу. Тобто у статуті чи положенні профспілки повинна міститись інформація щодо порядку обрання та звільнення голови ППО.

Зазвичай, після проведення виборів відповідно до норм Статуту (положення) на загальних зборах профспілки обирається голова ППО.

Загальні збори профспілки також повинні визначити умови, на яких виконуватиме свої повноваження голова ППО та умови його оплати, зазначивши це у протоколі.

За умови коли у протоколі загальних зборів профспілки після проведення виборів і обрання голови ППО визначено, що голова ППО здійснюватиме свої повноваження «на громадських засадах», тобто без оформлення трудових відносин і виплати заробітної плати, то у такому випадку трудові відносини не виникають і свої функції голова ППО буде здійснюватиме на підставі Статуту (положення).

У випадку, якщо на засіданні загальних зборів профспілки прийнято рішення про укладення трудового договору з головою ППО, то у протоколі визначаються умови роботи, розмір оплати тощо.

При оформленні трудових відносин з головою ППО можливі такі варіанти:

  • як основне місце роботи;
  • за сумісництвом.

Підставою для видання розпорядження (наказу) про прийняття на роботу голови ППО є протокол загальних зборів про його обрання.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 24 КЗпП працівника не можуть допустити до роботи без:

  • укладання трудового договору, оформленого наказом (розпорядженням);
  • повідомлення органу ДПС про прийняття працівника на роботу.

Таким чином, голова ППО повинен видати розпорядження (наказ) про те, що він приступає до виконання своїх обов’язків та подати повідомлення про прийняття на роботу (незалежно основне місце роботи або зовнішнє чи внутрішнє сумісництво).

До відома: відповідно до частини другої статті 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-V, із метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність, відомості про працівника подає страхувальник.

Порядок подання повідомлення про прийняття на роботу працівників визначено постановою КМУ від 17.06.2015 р. № 413.

Відомості про трудову діяльність голови ППО вносяться до Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, до якого вноситься інформація про професійну назву роботи, посаду, в обов’язковому порядку із зазначенням відповідного коду ЗКППТР в Класифікаторі професій.

Щодо обов’язковості посадової інструкції у голови ППО.

Посадова інструкція — це офіційний документ, який визначає основні посадові обов’язки, права та відповідальність працівника на конкретній посаді. Вона є важливим інструментом управління, який допомагає структурувати роботу, уникати непорозумінь і забезпечувати ефективне виконання службових обов’язків.

Відповідно до пункту 3 ст. 29 Кодексу законів про працю України до початку роботи роботодавець зобов’язаний в узгоджений із працівником спосіб поінформувати працівника про права та обов’язки, умови праці, тобто кожний працівник має бути ознайомлений зі своїми трудовими обов’язками під підпис.

За відсутність посадової інструкції передбачений штраф за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. 265 КЗпП — «порушення інших вимог трудового законодавства» — у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Відповідно до п. 6 «Загальних положень» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» від 29.12.2004 р. № 336, посадові (робочі) інструкції складаються для працівників усіх посад (професій), що зазначені у штатному розписі. Винятком можуть бути окремі керівники, правове положення яких визначено у статуті (положенні) підприємства або відповідного підрозділу, де прописано основні завдання, обов’язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій.

Вас може зацікавити

Телефонна консультація з кадрових питань
Консультації за телефоном від експертів «КАДРОВИК.UA» — це «швидка невідкладна допомога» для кадровика у багатьох випадках. А саме:

  • коли не маєте часу на пошук відповіді на кадрове запитання, а вирішити його потрібно негайно;
  • знайдені відповіді не задовольнили вас, тому що не містять норм законодавства;
  • ваша ситуація унікальна та потребує особистого радника;
  • хочете отримати швидку відповідь на кадрове запитання.

Придбати послугу

 

Оксана Зайцева

Федерація професійних спілок України

Переглядів: 258 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Як забронювати від мобілізації власника підприємства?
Чи може демобілізований працівник отримати компенсацію за невикористану відпустку за час служби?
Як у сформованому листку непрацездатності змінити страхувальника?
Визначення строку трудового договору
Уточнено переліки питань для проведення «трудових» перевірок
Колективні договори і угоди: огляд судової практики
Чи має право усиновлювач дитини з інвалідністю на дострокову пенсію?
Тривалість щорічної відпустки під час війни для різних категорій працівників
Чи можна заборонити працівнику бути ФОП?
Яку модель економічного бронювання підтримує бізнес?
Коли і як жінка може працювати під час «декретної» відпустки?
Трудова дисципліна та відповідальність за її порушення
Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб виклали в новій редакції
Кого не штрафують за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю?
Зміни про рух кадрів можна подати ПФУ до 1 серпня 2024 року
Хто виплатить «лікарняні» у разі ліквідації підприємства?
Чи можна звільнити одиноку матір за прогул?
Кому потрібно виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю?
Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+»?
Ненадання відпустки повної тривалості
Чи можливо стати на облік в центрі зайнятості, будучи працевлаштованим на окупованій території?
Прийняття або переведення працівника на іншу роботу
Як вирішити проблему відключень електрики у трудових відносинах?
Надлишково отримано лікарняні від ПФУ: як роботодавцю подати корегуючу заяву-розрахунок?
Чи можна прийняти працівника на роботу «заднім числом»?
Міноборони затвердило критерії для критично важливих підприємств з метою бронювання працівників
Що таке тепловий стрес і як від нього вберегтися?
Кому потрібно замінити військово-обліковий документ?
Видані лікарняні додатково перевірятимуть на обґрунтованість
Рівень зарплати впливає на можливість бронювання працівників
Урядом вдосконалено механізм нарахування зарплат на прифронтових територіях
Особливості укладання договорів з працівниками на сезонні роботи
Підстава для припинення надання допомоги по тимчасовій непрацездатності
Чи потрібно у разі змін в трудовій книжці сканувати її повністю для подання у ПФУ?
Додаткова відпустка для постраждалих учасників Революції Гідності
Чи має право батько на компенсацію «дитячої» відпустки, якщо його дружина знаходиться у «декреті»?
Уточнення військово-облікових даних
Як мобілізованому зберегти робоче місце?
Подання ПФУ відомостей про трудові відносини з працівником: топ-5 актуальних питань
Зміни в законодавство про мобілізацію: очікування і реальність
Чи можна звільнити працівника через скрутний фінансовий стан підприємства?
Подання роботодавцем даних про трудові відносини через портал ПФУ від А до Я
Коли та як складати графіки відпусток?
Про що потрібно пам’ятати при прийомі на роботу працівника з інвалідністю?
Яка тривалість робочого часу і відпочинку під час воєнного стану в Україні?
Нові підстави для звільнення або відсторонення працівника
Як роботодавцю подати відомості про трудові відносини в режимі реального часу?
Припинення дії трудового договору у зв’язку з відсутністю працівника на роботі
До уваги роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 08.06.2024!
Бізнес визначив головні недоліки бронювання військовозобов’язаних
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com