Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку

Facebook
Реклама
Реклама
Подання роботодавцем даних про трудові відносини через портал ПФУ від А до Я
Новини
10.07.2024
Подання роботодавцем даних про трудові відносини через портал ПФУ від А до Я
 

Звертаємо увагу усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 8 червня 2024 року, на наступне: відповідно до постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 р. № 650 (далі — Постанова № 650) (набрала чинності саме 8 червня) не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу роботодавці мають подати відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

На виконання Постанови № 650 щодо бронювання військовозобов’язаних Пенсійним фондом забезпечено інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Тобто відтепер роботодавці в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ мають можливість у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин.

До речі, більш детально про новації бронювання, які затверджені Постановою № 650, можна прочитати у матеріалі «Нові правила бронювання від А до Я».

Подання інформації про працівників у перехідний період

У період до 15.07.2024 — дати завершення апробації запровадженого на вебпорталі електронних послуг Фонду в кабінеті страхувальника нового сервісу, роботодавці мають можливість подати відомості про трудові відносини з працівниками, що мали місце в період з дати набрання чинності Постанови № 650. Тобто до 14 липня включно можна подавати відомості про працівників, прийнятих у період з 8 червня по 14 липня.

Водночас, починаючи з 15.07.2024 можливо буде подати лише відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше ніж протягом наступного дня після події, наголосили у ПФУ.

Які відомості роботодавці повинні подавати про працівників?

Відповідно до частини другої статті 20 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI з метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність страхувальник подає відомості про працівника щодо:

 • прийняття на роботу або звільнення з роботи;
 • переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу;
 • поновлення на роботі;
 • призупинення/відновлення дії трудового договору;
 • про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо;
 • належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємств, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам.

Ці відомості подаються страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника, нагадали у ПФУ.

Як подавати відомості про працівників через портал ПФУ?

Для подання відомостей через кабінет страхувальника пункт меню «Комунікації з ПФУ» доповнено опцією «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Повідомлення про зміни в трудових відносинах». При цьому дані в РЗО оновлюються впродовж доби.

ПФУ також оприлюднив детальний алгоритм подання роботодавцем в режимі реального часу відомостей про трудові відносини онлайн — в особистому кабінеті страхувальника. Алгоритм дій такий:

 1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ. Натисніть кнопку «Вхід», ідентифікуйте себе як юридичну особу, підтвердьте вхід за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та паролю до нього і натисніть кнопку «Увійти».
 2. В особистому кабінеті страхувальника (в меню зліва) зайдіть у розділ «Комунікації з ПФУ» та оберіть опцію «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)».
 3. У спливаючому вікні «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» з наданого переліку оберіть опцію «Повідомлення про зміни в трудових відносинах (Подати відомості по особі)».
 4. У полі повідомлення внесіть необхідні дані про особу (обов’язкові поля позначені зірочкою — *) та натисніть кнопку «Додати запис».
 5. У вікні «Запис про трудову діяльність» заповніть тип події, атрибут події, дату події та внесіть реквізити документа-підстави. Натисніть «Зберегти».
 6. Перевірте дані сформованого повідомлення та натисніть кнопку «Підписати та відправити в ПФУ».

Відповіді ПФУ на актуальні питання про подання відомостей роботодавцем

ПФУ також надав відповіді на найбільш актуальні питання щодо надання відомостей про трудові відносини з працівником. Перше з них — чи всім страхувальникам потрібно відповідно до Постанови № 650 подавати відомості про працівників? Відомості мають подавати органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Пенсійний фонд зазначив, що не має повноважень визначати перелік страхувальників, які відповідають зазначеним умовам.

Але тоді виникає питання чи потрібно видаляти подані дані, якщо страхувальник не підпадає під умови, визначені Постановою № 650? У Фонді запевнили, що такі дані видаляти не потрібно. Відомості про працівників, які надійшли через вебпортал ПФУ, завантажуються до РЗО та зберігаються в ньому. Вони будуть враховані при формуванні електронної трудової книжки працівника.

Ну а в разі виникнення питань щодо подання відомостей слід звертатися до територіальних органів ПФУ за місцем перебування на обліку страхувальника. Це можна зробити через сервісні центри ПФУ чи уповноважених посадовців відповідних громад / ЦНАПи, засобами поштового / електронного зв’язку або онлайн (через вебпортал або мобільний застосунок «Пенсійний фонд»).

Яку інформацію роботодавець може отримати з РЗО?

Роботодавець отримав можливість одержувати інформацію з РЗО про:

 • осіб, які на момент формування запиту перебувають у трудових відносинах з роботодавцем — пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання переліку осіб працюючих у страхувальника»;

 • особу, за період перебування у трудових відносинах з роботодавцем (інформація формується за періоди починаючи з 2011 року) — пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання інформації про трудові відносини по особі».

Також ПФУ нагадує, що страхувальник в особистому кабінеті за допомогою пункту меню «Користувачі кабінету страхувальника» має можливість підтримувати в актуальному стані дані про уповноважених спеціалістів, яким надається право перегляду та введення відомостей про трудові відносини працівників. Для доповнення списку таких спеціалістів призначено кнопку «Додати». Уповноважений спеціаліст, який має КЕП службової особи юридичної особи (керівник, головний бухгалтер, спеціаліст кадрової служби), де прописано його РНОКПП та код ЄДРПОУ роботодавця, зможе увійти в кабінет страхувальника, переглянути відомості про трудові відносини працівників та ввести нові.

Вас може зацікавити

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»

Програму затверджено Генштабом ЗСУ

Навчанням передбачено:

 • Зустрічі з лекторами в ZOOM, згідно навчального графіка
 • Групові та індивідуальні консультації
 • Відповіді на запитання учасників курсу
 • Свідоцтво державного зразка КНЕУ

Залишити заявку

 

Алла Король

Бухгалтер.UA

Переглядів: 839 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
Як забронювати від мобілізації власника підприємства?
Чи може демобілізований працівник отримати компенсацію за невикористану відпустку за час служби?
Як у сформованому листку непрацездатності змінити страхувальника?
Визначення строку трудового договору
Уточнено переліки питань для проведення «трудових» перевірок
Колективні договори і угоди: огляд судової практики
Чи має право усиновлювач дитини з інвалідністю на дострокову пенсію?
Тривалість щорічної відпустки під час війни для різних категорій працівників
Чи можна заборонити працівнику бути ФОП?
Яку модель економічного бронювання підтримує бізнес?
Коли і як жінка може працювати під час «декретної» відпустки?
Трудова дисципліна та відповідальність за її порушення
Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб виклали в новій редакції
Кого не штрафують за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю?
Зміни про рух кадрів можна подати ПФУ до 1 серпня 2024 року
Хто виплатить «лікарняні» у разі ліквідації підприємства?
Чи можна звільнити одиноку матір за прогул?
Кому потрібно виконувати норматив працевлаштування осіб з інвалідністю?
Чи можна здійснювати бронювання за військовим квитком з «Резерв+»?
Ненадання відпустки повної тривалості
Чи можливо стати на облік в центрі зайнятості, будучи працевлаштованим на окупованій території?
Прийняття або переведення працівника на іншу роботу
Як вирішити проблему відключень електрики у трудових відносинах?
Надлишково отримано лікарняні від ПФУ: як роботодавцю подати корегуючу заяву-розрахунок?
Чи можна прийняти працівника на роботу «заднім числом»?
Міноборони затвердило критерії для критично важливих підприємств з метою бронювання працівників
Що таке тепловий стрес і як від нього вберегтися?
Кому потрібно замінити військово-обліковий документ?
Видані лікарняні додатково перевірятимуть на обґрунтованість
Рівень зарплати впливає на можливість бронювання працівників
Урядом вдосконалено механізм нарахування зарплат на прифронтових територіях
Особливості укладання договорів з працівниками на сезонні роботи
Підстава для припинення надання допомоги по тимчасовій непрацездатності
Чи потрібно у разі змін в трудовій книжці сканувати її повністю для подання у ПФУ?
Додаткова відпустка для постраждалих учасників Революції Гідності
Чи має право батько на компенсацію «дитячої» відпустки, якщо його дружина знаходиться у «декреті»?
Уточнення військово-облікових даних
Як мобілізованому зберегти робоче місце?
Подання ПФУ відомостей про трудові відносини з працівником: топ-5 актуальних питань
Зміни в законодавство про мобілізацію: очікування і реальність
Чи можна звільнити працівника через скрутний фінансовий стан підприємства?
Коли та як складати графіки відпусток?
Про що потрібно пам’ятати при прийомі на роботу працівника з інвалідністю?
Порядок прийняття на роботу голови первинної профспілкової організації
Яка тривалість робочого часу і відпочинку під час воєнного стану в Україні?
Нові підстави для звільнення або відсторонення працівника
Як роботодавцю подати відомості про трудові відносини в режимі реального часу?
Припинення дії трудового договору у зв’язку з відсутністю працівника на роботі
До уваги роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після 08.06.2024!
Бізнес визначив головні недоліки бронювання військовозобов’язаних
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com