Скільки заробляють спеціалісти з інтернет-маркетингу
Новини
14.12.2020
Скільки заробляють спеціалісти з інтернет-маркетингу
Професія «інтернет-маркетолог» напрочуд популярна: маркетологи «традиційної орієнтації», що займаються просуванням товарів та послуг по традиційних каналах на кшалт радіо, телебачення та зовнішньої реклами, поступилися позиціями на користь спеців, які працюють в сфері digital.
Чи легко знайти роботу в інтернет-маркетингу в Україні? Які зарплатні чекають на професіоналів на новачків? Які вимоги висувають роботодавці? З’ясовуємо, спираючись на статистику Trud.com.
Невизначеність визначень
На агрегаторі ми знайшли лише 104 вакансії з назвою «інтернет-маркетолог». І ще декілька десятків, де компанія шукає інтернет-маркетолога/PPC-спеціаліста, інтернет-маркетолога/таргетолога, інтернет-маркетолога/SMM-менеджера, інтернет-маркетолога/спеціаліста з продажу та генерації лідів. Зустрічаються навіть такі дещо екзотичні формулювання, як «SEO-спеціаліст по PPC», адже це геть різні професійні сфери (хоча, звісно, SEO-спеціаліст може розумітися на контекстній рекламі; а ось уявити спеціаліста з реклами в ролі «сєошника» важче).
В цій професії декілька спеціалізацій, і кожна компанія шукає профі для вирішення своїх специфічних завдань. Для спеціалістів це створює певні проблеми: можна досхочу шукати вакансії під свій досвід і не знайти, тому що в бізнесі роботодавця акценти інші. Але вихід є, і він «банальний» з урахуванням специфіки часу. Треба вчитися, постійно моніторити ринок праці в цій сфері, щоб розуміти потреби.
До речі, середня зарплатня інтернет-маркетологів складає сьогодні 12 337 грн.
PPC-менеджер
Середня зарплатня — 8549 грн.
Типові завдання включають створення та управління рекламними кампаніями у Google Adwords та соціальних мережах. Серед вимог до технічних навичок — володіння Facebook Ads, Google Ads, Google Analytics, Google Tag Manager, Google Data Studio/MS PBI/Tableau.
SEO
Середня зарплатня — 18 275 грн.
Серед запитів роботодавців зустрічаються і такі: «Робити різну SEO-оптимізацію, щоб сайт працював ефективно».
А якщо серйозно, то головне завдання SEO-спеціаліста відома — просування сайту у пошукових системах.
Зустрічаються запити нішові. Наприклад, зробити тільки внутрішню оптимізацію, зробити закупку посилань, зібрати запити, скласти семантичне ядро тощо.
SMM-фахівець
Середня зарплатня — 7821 грн.
Типові завдання: вести бізнес-сторінки та групи в соцмережах, розробляти контент-план, працювати з текстом, відео та фотоконтентом, прововодити конкурси, акції та вікторини.
Серед вимог роботодавців — вміння писати цікаві тексти, працювати з фото та відеоконтентом, розуміння механізмів просування в соціальних мережах і SEO.
Контент-менеджер
Середня зарплатня — 9330 грн.
Завдання включають: створення контент-стратегії та втілення її в життя, адміністрування сайту, робота з текстовою та графічної інформацією, оцінка ефективності контенту, аналітика. Кандидатам потрібні наступні навички: знання CMS, базових принципів оптимізації статей, досвід використання фото-редакторів, базові знання html.
Висновки
В сфері інтернет-маркетингу Найбільш затребуваними є SEO-спеціалісти. Вони ж є лідерами за рівнем зарплатні.
Значним є запит на спеціалістів-універсалів, що працюють на перетині дисциплін: наприклад, переваги матиме контент-менеджер із базовими знаннями SEO; для SEO-спеціаліста буде плюсом здатність самостійно налаштовувати рекламні кампанії.
В багатьох випадках роботодавці не вказують зарплатню, бо, по-перше, орієнтується на грошові сподівання достойних кандидатів, по-друге, розмір винагороди варіюється в залежності від досвіду кандидата та його змоги виконувати певний обсяг завдань.
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.