Коли в Україні закінчиться карантин, поки невідомо, однак вже складаються прогнози, до яких змін готуватися українцям. Державна служба зайнятості зробила свій прогноз стосовно перспектив розвитку сфери зайнятості під час і після карантину. Він допоможе вчасно адаптуватися до змін і ефективно їх використати.
ТОП-8 змін на ринку праці:
Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім’ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів.
Дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання.
Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті.
Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць.
Обираючи професію, зважте, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то вам загрожуватиме скорочення в першу чергу.
Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться.
Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов’язки через догляд за дітьми.
Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.
Ринок праці зазнав певних змін з часу введення карантину та обмежувальних заходів. Якщо характеризувати в цілому, то спостерігається збільшення чисельності осіб, які з метою пошуку роботи та отримання матеріальних виплат звертаються до центрів зайнятості, також характерним є зменшення попиту роботодавців на робочу силу.