Новостворені підприємства — роботодавці, фізособи, що використовують найману працю, у яких кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до восьми і більше осіб, реєструються у відділенні Фонду соціального захисту інвалідів до 1 лютого року, що настає за роком створення або збільшення кількості працюючих.
Порядок реєстрації у Фонді соціального захисту інвалідів
Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю у відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів (далі — Порядок), затверджено постановою КМУ «Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» від 31.01.2007 № 70.
Реєстрація роботодавців відділеннями Фонду соціального захисту інвалідів (далі — відділення Фонду) проводиться безоплатно.
Роботодавець, у якого змінилася назва чи місцезнаходження юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові чи місце реєстрації проживання фізичної особи — підприємця, подає до відповідного відділення Фонду заяву, копії свідоцтва про державну реєстрацію та довідки протягом десяти робочих днів після державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи чи зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця.
Датою реєстрації роботодавця у відділенні Фонду вважається дата подання ним документів, зазначених у Порядку, а в разі надсилання їх поштою — дата на поштовому штемпелі.
Для реєстрації роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) відділенню Фонду відповідну Заяву за формою, що затверджена наказом Мінпраці від 14.03.2007 № 98, та копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи — підприємця (далі — свідоцтво).
Підприємства, установи, організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, подають також копію довідки про включення їх до реєстру неприбуткових установ, виданої територіальним органом Державної фіскальної служби України (далі — довідка).
Роботодавці, які мають відокремлені підрозділи, разом із заявою, копіями свідоцтва та довідки подають відомості про такі підрозділи.
Господарські об’єднання, утворені відповідно до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» від 21.03.1991 № 875-XII, разом із заявою, копіями свідоцтва та довідки подають:
- копію установчого договору та/або статуту господарського об’єднання;
- перелік підприємств, що ввійшли до складу господарського об’єднання;
- копії свідоцтв підприємств, що ввійшли до складу господарського об’єднання.
Оригінали документів пред’являються під час подання заяви. У разі надсилання заяви поштою копії документів засвідчуються нотаріально.
Звіт про квоту 2018: кінцевий термін подання — 1 лютого
Роботодавці із чисельністю штатних працівників від 8 осіб мають подати Інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік не пізніше 1 лютого 2019 року до регіонального чи базового центру зайнятості, його філій (незалежно від місцезнаходження).
Також, роботодавці, зареєстровані у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням, щороку до 1 березня подають цим відділенням Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ (річна).