Міжнародна організація праці оприлюднила Глобальну доповідь "Подолання дитячої праці: наближення до мети", у якій відзначається, що рівень дитячої праці, зокрема її найгірших форм, знижується, і ця світова тенденція спостерігається вперше.
У Глобальній доповіді зазначається, що зі збереженням теперішніх показників неухильного зниження рівня експлуатації дитячої праці подолання цього явища, зокрема найгірших форм дитячої праці, є реальним вже у 2016 році.
"Ми цілком спроможні наблизитися до цієї мети", — сказав Хуан Сомавіа, Генеральний директор Міжнародного бюро праці. — "Хоча боротьба з дитячою працею і досі залишається грізним викликом, ми вже на правильному шляху. За десять років ми зможемо викоренити найгірші форми дитячої праці з прицілом на подолання дитячої праці у всіх її проявах у довгостроковій перспективі".
Хуан Сомавіа також відзначив, що "У ХХІ столітті жодна дитина не повинна бути брутально експлуатованою або залученою до шкідливих робіт. Жодній дитині не може бути відмовлено у доступі до освіти. Жодна дитина не може бути експлуатована заради виживання... Давайте розв’яжемо цю проблему, інвестуючи у боротьбу за право усіх дітей мати дитинство".
За даними Глобальної доповіді, за період 2000–2004 рр. у світі чисельність дітей, що працюють, зменшилася на 11%, від 246 до 218 мільйонів. Частка дітей та молоді у віці від 5 до 17 років, що залучені до шкідливих видів робіт, знизилася на 26% і склала 126 мільйонів замість прогнозованих 171. Цей показник є навіть більш вражаючим у віковій категорії дітей від 5 до 14 років і становить 33%.
До кінця 1980-х рр. проблема дитячої праці залишалася поза увагою світової спільноти. Однак у 1992 році, після ухвалення Конвенції про права дитини, Міжнародна організація праці започаткувала Міжнародну Програму з викоренення найгірших форм дитячої праці (МОП-ІПЕК), найбільшу програму технічного співробітництва у галузі дитячої праці. Сьогодні учасниками Програми МОП-ІПЕК є 86 країн. Метою Програми є поступова ліквідація найгірших форм дитячої праці шляхом зміцнення національного потенціалу країн світу у вирішенні питань проблеми дитячої праці та сприяння урядам цих країн ефективно впроваджувати положення Конвенції МОП №182 "Про заборону та негайні дії щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці".
Конвенція МОП №182 ратифікована Україною у жовтні 2000 року. Відтоді Україна взяла на себе зобов’язання здійснити негайні та ефективні заходи щодо забезпечення заборони та ліквідації найгірших форм дитячої праці. Програма МОП-ІПЕК реалізується з 2001 року в рамках програми технічного співробітництва між Урядом України та МОП. Від початку її виконання 1,600 дітей було вилучено з найгірших форм праці, їм було надано медико-психологічну і соціальну допомогу та освітні послуги.
"Подолання дитячої праці: наближення до мети. Глобальний звіт, що підготовлено у відповідності до механізмів реалізації Декларації МОП Про основоположні принципи і права у сфері праці", звіт прийнятий на 95-й сесії Міжнародної Конференції Праці, Женева, 2006 рік.