Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Проект децентралізації управління професійним навчанням в Україні: Підписання українсько-канадського Меморандуму про співпрацю
Новини
10.04.2006
Проект децентралізації управління професійним навчанням в Україні: Підписання українсько-канадського Меморандуму про співпрацю
 

5 квітня 2006 року у приміщенні Міністерства праці та соціальної політики України відбулося друге засідання спільної Наглядової Ради проекту "Децентралізація управління професійним навчанням в Україні".

У засіданні взяли участь: перший заступник Міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко, директор Державного центру зайнятості – керівник виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Валерій Ярошенко, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Тимофій Десятов, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Абіна Данн, Радник Посольства Канади Евелін Лі, віце-президент Асоціації місцевих коледжів Канади Неджат Горіца, директор з міжнародних зв’язків Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, менеджер проекту Девід Харві.

У засіданні також взяли участь представники канадських та українських партнерів проекту і Канадського агентства міжнародного розвитку.

Під час засідання підписано Меморандум про співпрацю в реалізації проекту між Міністерством освіти і науки України, Асоціацією місцевих коледжів Канади та Саскачеванським інститутом прикладних наук і технологій.

Розрахований на чотири роки проект (2005–2009) впроваджується Асоціацією місцевих коледжів Канади (АМКК) та Саскачеванським інститутом прикладних наук і технологій (СІПНТ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. В Україні проект реалізується спільно з Міністерством праці та соціальної політики, Державним центром зайнятості, Міністерством освіти і науки України, а також обласними державними адміністраціями та центрами зайнятості Дніпропетровської, Рівненської та Закарпатської областей.

Метою проекту є підвищення ефективності та продуктивності системи професійного навчання дорослого населення, що сприятиме підвищенню рівня зайнятості та самозайнятості в Україні, коригуванню дисбалансу між напрямами та обсягами професійного навчання і потребами ринку праці.

Проект підтримає зусилля Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України в подоланні дисбалансу між пропозицією навчальних послуг і попитом на відповідних фахівців на ринку праці, сприяючи кращій координації діяльності національних та регіональних зацікавлених сторін, залучених до системи професійного навчання. Важливим компонентом проекту буде налагодження дієвого партнерства навчальних закладів з громадами та роботодавцями, що сприятиме впровадженню ефективних та доцільних програм професійного навчання.

Проект працює в трьох пілотних областях, які були визначені в ході консультацій з партнерами, а саме: в Дніпропетровській, Рівненській та Закарпатській. В подальшому досвід проекту розповсюджуватиметься і на інші області України.

Протягом другого року проекту (01 квітня 2006 – 31 березня 2007 року) зусилля проекту буде сконцентровано в галузях, визначених в процесі стратегічного планування, із залученням партнерів на регіональному та національному рівнях:

  • Забезпечення якості навчальних програм. Головна увага проекту у 2006/2007 роках буде приділена створенню неофіційної та добровільної системи забезпечення якості в рамках проекту, що буде інструментом контролю якості в межах системи професійного навчання.
  • Розвиток управління в областях. Проект забезпечить навчання керівників системи підготовки кадрів з особливою увагою на місцеві та обласні рівні. До зацікавлених сторін входять керівники обласних центрів зайнятості, обласних управлінь освіти та організацій, що пропонують освітні послуги. Буде розглянуто передовий досвід для поширення та адаптації міжнародних підходів (канадських та європейських), що проходитимуть апробацію в Україні.
  • Створення мережі співпраці між зацікавленими сторонами. Цей компонент проекту зосередить увагу на створенні та підтримці мережі співпраці між зацікавленими сторонами на всіх рівнях, від центрального до обласного, та рівня навчальних закладів.
  • Оцінка ринку праці / Оцінка програм. Основна увага приділятиметься відповідності програм перепідготовки до вимог місцевого та обласного ринків праці. До заходів компоненту увійдуть апробація оптимізованого визначення потреб певної професії, локалізація програм перепідготовки до вимог місцевих та регіональних роботодавців, а також покращення якості проведення навчання відповідно до державних стандартів.
  • Навчальні поїздки. Нерідко головною передумовою засвоєння нових та інноваційних понять та методів є можливість безпосередньо побачити їх в дії. Таку можливість, завдяки проекту, отримають ті його учасники, які будуть брати особисту участь в адаптації нових підходів до системи перепідготовки кадрів в Україні. Буде здійснено дві навчальні поїздки до Канади та одну – до Словаччини.
Міністерство праці та соціальної політики України

Переглядів: 13778 Надіслати другу Версія для друку
 
Дивіться також:
В Киеве возбуждены 28 уголовных дел относительно нарушения трудового законодательства
Этим летом украинцы активно ищут работу
В июне украинцы будут отдыхать на два дня больше
«Не идите работать за 500 гривен!»
Трудовой потенциал Украины снижается?
Украинцам дали девять дней на празднование Нового года
Европейских мужчин заставят уходить в декретный отпуск
Министерство образования лишило лицензии 130 вузов
Уряд створює умови роботодавцю для збільшування зарплати своїм працівникам
В Украине создана Конфедерация работодателей
Украинские работодатели объединяются
Сегодня - День журналиста
Нинішнього року в Україні вже створено майже 260 тисяч робочих місць
Внутренние паспорта могут заменить на удостоверения
Відбулося чергове засідання спільної робочої комісії повноважних представників сторін власників та профспілок
В Украине нужно остановить процесс трудовой миграции
Минюст не предлагает ограничения количества нерабочих дней
Глобальна доповідь МОП-2006: Рівень використання дитячої праці у світі знижується, а подолання її найгірших форм можливе протягом наступних 10 років
Во Львове — 16 официальных миллионеров
Звіт Міністерства праці та соціальної політики України про використання коштів Державного бюджету України за 2005 рік
Іван Сахань: "Сьогодні ми вперше спробували провести захід, спрямований на роботодавця"
ООН рекомендовали перейти на HR-аутсорсинг
Финансово-промышленные группы создают Конфедерацию работодателей Украины
Прес-реліз Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття
Іван Сахань наполягає на необхідності реформування системи соціального захисту населення
В Киевской облгосадминистрации организовали стажировку для студентов
Соглашение работодателей, профсоюзов и правительства не нравится производителям
Міністр праці та соціальної політики розповів про плани на 2006 рік
Премьер-министр представил стратегию развития Украины
Мінпраці домовляється з профспілками
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com