5 квітня 2006 року у приміщенні Міністерства праці та соціальної політики України відбулося друге засідання спільної Наглядової Ради проекту "Децентралізація управління професійним навчанням в Україні".
У засіданні взяли участь: перший заступник Міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко, директор Державного центру зайнятості – керівник виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Валерій Ярошенко, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України Тимофій Десятов, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Абіна Данн, Радник Посольства Канади Евелін Лі, віце-президент Асоціації місцевих коледжів Канади Неджат Горіца, директор з міжнародних зв’язків Саскачеванського інституту прикладних наук і технологій, менеджер проекту Девід Харві.
У засіданні також взяли участь представники канадських та українських партнерів проекту і Канадського агентства міжнародного розвитку.
Під час засідання підписано Меморандум про співпрацю в реалізації проекту між Міністерством освіти і науки України, Асоціацією місцевих коледжів Канади та Саскачеванським інститутом прикладних наук і технологій.
Розрахований на чотири роки проект (2005–2009) впроваджується Асоціацією місцевих коледжів Канади (АМКК) та Саскачеванським інститутом прикладних наук і технологій (СІПНТ) за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку. В Україні проект реалізується спільно з Міністерством праці та соціальної політики, Державним центром зайнятості, Міністерством освіти і науки України, а також обласними державними адміністраціями та центрами зайнятості Дніпропетровської, Рівненської та Закарпатської областей.
Метою проекту є підвищення ефективності та продуктивності системи професійного навчання дорослого населення, що сприятиме підвищенню рівня зайнятості та самозайнятості в Україні, коригуванню дисбалансу між напрямами та обсягами професійного навчання і потребами ринку праці.
Проект підтримає зусилля Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України в подоланні дисбалансу між пропозицією навчальних послуг і попитом на відповідних фахівців на ринку праці, сприяючи кращій координації діяльності національних та регіональних зацікавлених сторін, залучених до системи професійного навчання. Важливим компонентом проекту буде налагодження дієвого партнерства навчальних закладів з громадами та роботодавцями, що сприятиме впровадженню ефективних та доцільних програм професійного навчання.
Проект працює в трьох пілотних областях, які були визначені в ході консультацій з партнерами, а саме: в Дніпропетровській, Рівненській та Закарпатській. В подальшому досвід проекту розповсюджуватиметься і на інші області України.
Протягом другого року проекту (01 квітня 2006 – 31 березня 2007 року) зусилля проекту буде сконцентровано в галузях, визначених в процесі стратегічного планування, із залученням партнерів на регіональному та національному рівнях:
- Забезпечення якості навчальних програм. Головна увага проекту у 2006/2007 роках буде приділена створенню неофіційної та добровільної системи забезпечення якості в рамках проекту, що буде інструментом контролю якості в межах системи професійного навчання.
- Розвиток управління в областях. Проект забезпечить навчання керівників системи підготовки кадрів з особливою увагою на місцеві та обласні рівні. До зацікавлених сторін входять керівники обласних центрів зайнятості, обласних управлінь освіти та організацій, що пропонують освітні послуги. Буде розглянуто передовий досвід для поширення та адаптації міжнародних підходів (канадських та європейських), що проходитимуть апробацію в Україні.
- Створення мережі співпраці між зацікавленими сторонами. Цей компонент проекту зосередить увагу на створенні та підтримці мережі співпраці між зацікавленими сторонами на всіх рівнях, від центрального до обласного, та рівня навчальних закладів.
- Оцінка ринку праці / Оцінка програм. Основна увага приділятиметься відповідності програм перепідготовки до вимог місцевого та обласного ринків праці. До заходів компоненту увійдуть апробація оптимізованого визначення потреб певної професії, локалізація програм перепідготовки до вимог місцевих та регіональних роботодавців, а також покращення якості проведення навчання відповідно до державних стандартів.
- Навчальні поїздки. Нерідко головною передумовою засвоєння нових та інноваційних понять та методів є можливість безпосередньо побачити їх в дії. Таку можливість, завдяки проекту, отримають ті його учасники, які будуть брати особисту участь в адаптації нових підходів до системи перепідготовки кадрів в Україні. Буде здійснено дві навчальні поїздки до Канади та одну – до Словаччини.