Працевлаштування, звільнення, колективні угоди: КЗпП осучаснять до євростандарту
Новини
06.02.2023
Працевлаштування, звільнення, колективні угоди: КЗпП осучаснять до євростандарту
На шляху до членства в ЄС Україна активно приводить нормативно-правові акти у різних сферах національного законодавства у відповідність до європейського стандарту.
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів визначений головним у опрацюванні 4 «євроінтеграційних» законопроектів, а також 5 альтернативних проектів Законів до них, а саме:
законопроект № 7628 про колективні угоди та договори (надано порівняльну таблицю (друге читання), рекомендується зазначений законопроект прийняти у другому читанні та в цілому);
законопроект № 5344-д про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (надано висновок Комітету про розгляд, рекомендується доопрацьований народними депутатами України — членами Комітету прийняти за основу);
законопроект № 8244 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах (надано висновок Комітету про розгляд, рекомендується, серед іншого, прийняти за основу).
законопроект № 5054-1 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо регулювання деяких питань трудових відносин (надано висновок Комітету про розгляд, рекомендується прийняти за основу).
Щодо законопроектів за № 5054, № 5344, № 5344-1, № 5344-2 та № 5344-3 Комітетом надано висновок про їх відхилення.
Так, законопроект № 7628 пропонує утвердити в Україні європейські традиції ведення соціального діалогу. У разі ухвалення відповідного Закону, роль колективно-договірного регулювання трудових відносин в Україні буде підвищено, захист прав працівників і роботодавців — посилено. Налагодження співпраці сторін соціального діалогу позитивно вплине на розвиток виробничих, трудових і соціально-економічних відносин.
Що стосується законопроекту № 8244, то його прийняття посилить правовий захист працівників у разі зміни власника підприємства або бізнесу. Зокрема, встановлюється обов’язок роботодавця продовжувати дію трудових договорів з працівниками у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі.
Своєю чергою законопроект № 5344-д (доопрацьований Комітетом), зокрема, передбачає розширення категорій підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою для забезпечення працевлаштування осіб з інвалідністю, а також розширює можливості для працевлаштування осіб з інвалідністю шляхом набуття будь-яким суб’єктом господарювання статусу підприємства трудової інтеграції за умови відповідності законодавчо визначеним критеріям. Серед новацій законопроекту, на які варто звернути увагу, — обов’язкове включення до механізму працевлаштування осіб з інвалідністю соціальних послуг (соціального супроводу на робочому місці, персонального асистента, перекладу жестовою мовою тощо), а також залучення до процесу сприяння зайнятості та працевлаштуванню приватних агенцій працевлаштування.
Положення законопроекту № 5054-1 передбачають закріплення на законодавчому рівні визначення ознак трудових відносини, посилення соціальних гарантій для осіб, які виконують трудову функцію за цивільно-правовими договорами. Посилюються також гарантії працевлаштування для особи, яку було звільнено у зв’язку з ліквідацією підприємства.
Вас може зацікавити
Журнал «КАДРОВИК.UA»
Головний кадровий журнал України вже понад 20 років. Для організацій будь-яких форм власності від малих підприємств і ФОП до великих холдингових компаній. З додатковими сервісами для передплатників. А саме: