Нардепи знову взялися за пенсійний вік українців: новий законопроект
Новини
03.06.2021
Нардепи знову взялися за пенсійний вік українців: новий законопроект
27 травня 2021 року у ВРУ зареєстровано законопроект № 5566 «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо деяких питань визначення пенсійного віку».
Як зазначено у пояснювальній записці, метою прийняття закону є відновлення демографічного розвитку України через врегулювання деяких питань розрахунку пенсійного віку відповідно до міжнародної практики та потреб посилення соціальної захищеності матерів.
З огляду на це, пропонується внести такі зміни до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:
Доповнити умови призначення пенсії за віком (стаття 26). А саме з 1 січня 2023 року (і по 1 січня 2035 року) щороку збільшувати на 1 місяць вік, який надає право на призначення пенсії за віком, передбачений частинами першою-третьою цієї статті. «Зазначене збільшення підніме пенсійний вік в Україні до 2035 року на один рік і становитиме 61 рік», — зазначено у пояснювальній записці.
Розширити коло осіб, які мають право на призначення дострокової пенсії за віком (стаття 115). Жінки, які народили дитину та виховали її до шестирічного віку, матимуть право на зменшення пенсійного віку, встановленого абзацом першим статті 26 цього Закону, на шість місяців. Це зменшення буде застосовуватися за кожну дитину. При цьому пенсійний вік для жінок не може бути зниженим більше ніж на три роки.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з 1 січня 2022 року.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.