Хто та як повинен перевести трудові книжки в електронний вигляд?
Новини
16.02.2021
Хто та як повинен перевести трудові книжки в електронний вигляд?
5 лютого Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (проект № 3623).
Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі (електронна трудова книжка) в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Відповідно до Закону внесення відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), здійснюється працівником і роботодавцем із обов’язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.
У Пенсійному фонді зазначили, що скан-копії документів повинні відповідати таким вимогам:
скановані копії виготовляються з оригіналів трудової книжки та документів про стаж;
скан-копія повинна бути кольорова;
сканувати необхідно усі заповнені сторінки трудової книжки в хронологічному порядку (незаповнені сторінки трудової книжки (вкладиша) сканувати не потрібно);
скан-копія має бути чітка та читабельна;
відскановані документи необхідно зберігати у форматих jpg або pdf;
розмір кожного файла не має перевищувати 1 Мб;
назви файлів мають відповідати виду відсканованого документа.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.