Чи брати дні скорочення діяльності підприємства до розрахунку відпустки?
Новини
15.02.2021
Чи брати дні скорочення діяльності підприємства до розрахунку відпустки?
У травні 2020 року на підприємстві було скорочено діяльність на цілий місяць, люди за цей період отримали допомогу по частковому безробіттю від Центру зайнятості. Сума допомоги не бере участі в розрахунку середньої зарплати для відпустки, а от дні скорочення діяльності (у нашому випадку це 29 днів травня місяця) беруть участь у розрахунку чи їх треба зняти?
Дні, коли працівники не працювали згідно з наказом підприємства про скорочення діяльності та за які не отримували зарплату, виключають із розрахункового періоду під час обчислення середньої зарплати для оплати відпустки.
Такий висновок обґрунтований абз. 6 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100: час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток чи зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.
Так само з розрахункового періоду виключають час простою, який мав місце не з вини працівника та був оплачений із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу) відповідно до ст. 113 КЗпП.
Якщо ж на підприємстві було встановлено неповний робочий час і сума заробітку зменшилась, що призвело до отримання допомоги по частковому безробіттю, то такі дні не виключають із розрахункового періоду для оплати відпустки.