Як працівнику встановити індивідуальний графік роботи?
Новини
16.10.2020
Як працівнику встановити індивідуальний графік роботи?
Чи можна встановити окремий графік для працівника з робочими днями у суботу та неділю, хоча на підприємстві встановлено п’ятиденний робочий тиждень з вихідними в ці дні?
Так, за потреби працівниця може трудитися за окремим індивідуальним графіком.
Встановлення окремого графіка роботи, що відрізняється від графіка підприємства, є зміною істотних умов праці, тому співробітницю потрібно попередити про це не пізніше ніж за 2 місяця до змін (ст. 32 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП). Проте це не потрібно робити, лише коли працівниця сама звернулася до керівництва з проханням змінити їй робочий графік з особистих причин, і роботодавець задовольняє її клопотання.
За п’ятиденного робочого тижня робота виключно по суботах та неділях — це неповний робочий час, який має оплачуватися пропорційно до встановленої норми (ст. 56 КЗпП). Наприклад, у серпні 2020 р. за п’ятиденного 40-годинного робочого тижня — 160 робочих годин. Якщо співробітниця працюватиме по суботах та неділях по 8 годин, тоді у серпні вона відпрацює 79 годин (23 серпня за неповного робочого тижня тривалість роботи має бути скорочена на 1 годину, оскільки це передсвятковий день, ст. 53 КЗпП).
Уявімо, що посадовий оклад співробітниці становить 6000 грн. Тоді за наведених умов за серпень вона отримає 2962,50 грн (79 год : 160 год х 6000 грн).
Головний кадровий журнал України, який визначає стратегію професійного розвитку працівників кадрової служби. Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.