План заходів Мінсоцполітики на 2019–2020 роки для боротьби із недобросовісними роботодавцями
Новини
23.07.2019
План заходів Мінсоцполітики на 2019–2020 роки для боротьби із недобросовісними роботодавцями
Мінсоцполітики розробило план заходів на 2019–2020 роки, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення. Він втілений у проекті відповідного розпорядження Уряду.
В ньому, зокрема, маємо такі позиції:
Розробити законопроект щодо визначення критеріїв наявності трудових відносин — грудень 2019 року.
Сформувати пропозиції щодо встановлення додаткових обмежувальних заходів до сторін трудових відносин у разі порушення ними законодавства про працю — серпень 2020 року.
Розробити зміни до законодавства з метою впровадження диференційованого підходу до розміру штрафних санкцій залежно від ступеня соціальної значущості порушення: типу незадекларованої праці, кількості та категорій осіб, яких стосується порушення, розміру економічної вигоди роботодавця, наявності рецидиву порушення, невиконання попередніх приписів інспекторів праці тощо — березень 2020 року.
Врегулювати на рівні закону повноважень інспекції праці — грудень 2020 року.
Визначити показники мінімальної вартості робочої сили та економічної діяльності суб’єктів господарювання, в тому числі за галузями економіки, для ідентифікації незадекларованої праці та застосування як критеріїв здійснення контрольних заходів — грудень 2019 року.
Визначити алгоритм оцінювання галузей економіки та видів діяльності суб’єктів господарювання на предмет ризику використання незадекларованої праці — серпень 2020 року.
Посилити заходи державного нагляду (контролю) у сферах з високим ступенем ризику використання незадекларованої праці; мінімізувати контроль за сферами та суб’єктами господарювання із незначним ступенем ризику використання незадекларованої праці — грудень 2020 року.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.