Тема відряджень посідає найвищі позиції у топі найбільш проблемних для кадровиків питань. І якщо на одних підприємствах, в установах, організаціях, де специфікою діяльності передбачено часті відрядження працівників, для кадровика це стає буденною справою, то на інших — може перетворитися на справжнісіньку халепу. Аби цього не сталося, Анна Мілієнко-Самсонова, головний редактор системи «Онлайн-консультант. КАДРОВИК», підготувала топ-5 запитань-відповідей, що будуть опубліковані у газеті «Кадри і зарплата» № 21, 2018. Сподіваємося, цей матеріал покращить вашу роботу.
Працівник відбуває у відрядження за кордон. Проживання та харчування забезпечуватиметься за рахунок організаторів візиту. Чи потрібно про це вказувати в наказі (розпорядженні) про відрядження? Ні, не потрібно.
Як табелювати сумісника, якщо він перебуває у відрядженні за основним місцем роботи? У табелі обліку використання робочого часу проставляється буквений код «І» (цифровий «30») — інші причини неявок.
Що проставляти працівнику в табелі обліку використання робочого часу в день вибуття у відрядження і день прибуття із нього — робочий день чи відрядження? Зазначається кількість годин повного робочого дня та проставляється буквений код «ВД» (або цифровий «07»).
Чи обов’язково наказ про відрядження має містити фразу «З наказом ознайомлений» і підпис працівника? Так, обов’язково.
Працівника відрядили, не видавши аванс на відрядження. Чи правомірні такі дії? Як правильно здійснити оплату праці? Такі дії є порушенням законодавства. Умови та розмір оплати праці, у т. ч. за період відрядження, визначається колективним договором або іншим локальним актом роботодавця.