Чи підлягає «дитяча» відпустка продовженню або перенесенню у зв’язку з хворобою?
Новини
28.04.2025
Чи підлягає «дитяча» відпустка продовженню або перенесенню у зв’язку з хворобою?
Працівниці надана додаткова відпустка тривалістю 10 календарних днів з 22 січня 2025 року до 31 січня 2025 року. Однак, перебуваючи у цій відпустці, працівниця хворіла з 23 січня 2025 року до 25 січня 2025 року, про що свідчить наданий нею листок непрацездатності. Чи підлягає додаткова відпустка продовженню або перенесенню на інший період у зв’язку з хворобою працівниці?
У частині сьомій статті 20 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) вказано: додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи переносяться на інший період або продовжуються у порядку, визначеному статтею 11 цього Закону (тобто за правилами, установленими для щорічної відпустки).
Так, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, має бути перенесена на інший період або продовжена у разі, зокрема, тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону № 504). Тобто, додаткові відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи переноситься на інший період або продовжується на кількість календарних днів хвороби, що припали на цю відпустку згідно з листком непрацездатності.
У нашому випадку на період додаткової відпустки припали 3 календарні дні тимчасової непрацездатності працівниці. Отже, якщо додаткова відпустка підлягає продовженню, то вона подовжується на 3 календарних дні, а саме на період з 1 лютого 2025 року до 3 лютого 2025 року. Якщо ж ця відпустка підлягає перенесенню, то 3 календарні дні можуть бути використані працівником в інший період. Зауважимо, що у такому разі заборона про поділ додаткової відпустки на частини не застосовується.
Вас може зацікавити
Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень
Курс передбачає всебічний розгляд питань кадрового законодавства: від укладання трудового договору до його розірвання. За результатами успішного проходження навчання: Свідоцтво державного зразка! Термін навчання — 3 місяці. Протягом всього періоду навчання всі учасники можуть ставити запитання, які виникають у них під час опанування лекційного матеріалу або під час професійної діяльності.