Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
Новини
27.11.2024
Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ «Квіточка» замість «Товариство з обмеженою відповідальністю «Квіточка». Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
Відразу зазначимо, що Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників, затверджена наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58), не передбачає виправлення зазначеної помилки. Але оскільки помилка є, давайте розбиратися.
Згідно з пп. 2.14 Інструкція № 58 вказує на те, щоб у графі 3 розділу «Відомості про роботу» як заголовок пишеться повне найменування підприємства.
Пункт 2.10 Інструкції № 58 передбачає виправлення помилки, зокрема, у розділі «Відомості про роботу» за допомогою запису в графі 3: «Запис за № таким-то недійсний». Ось ним і скористаємося.
Тож, щоб змінити внесені дані, треба у наступному вільному рядку графи 3 (без номеру з/п та дати) зазначити: «Запис «ТОВ «Квіточка» недійсний». І наступним рядком у графі 3 внести правильну назву «Товариство з обмеженою відповідальністю «Квіточка».
Тож, все було б доволі просто, якби роботодавець, який допустив помилку, все ще існував. У цьому ж випадку роботодавець, який допустив помилку, ліквідований.
Тому, якщо підприємство, яке зробило неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робиться правонаступником і засвідчується печаткою, а в разі його відсутності — вищестоящою організацією, якій було підпорядковане підприємство, а в разі його відсутності — архівом (пп. 2.8 Інструкції № 58), оскільки нинішній роботодавець не може достеменно знати, яка саме назва підприємства була повною для того роботодавця та визначена її статутом.
Враховуючи нинішні умови (можливо, правонаступник ліквідованого підприємства чи архів знаходяться на окупованій території) нинішній роботодавець може оцифрувати трудову книжку працівника без внесення виправлення та подати в ПФУ для перевірки та внесення в реєстр.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.