Паперова трудова книжка: як виправити помилку в даті народження?
Новини
05.11.2024
Паперова трудова книжка: як виправити помилку в даті народження?
Підприємство передає до ПФУ сканкопії паперових трудових книжок працівників. У паперовій трудовій книжці одного з працівників на титульній сторінці виявлено помилку в даті народження — зазначено дату 08.10.1970, хоча згідно з паспортом — 10.08.1970. Помилки припустилися на попередньому місці роботи. Як виправити помилку і чи потрібно про неї повідомляти ПФУ?
У п. 2.11 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58 (далі — Інструкція № 58) вказано:
«Відомості про працівника записуються на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Прізвище, ім’я та по батькові (повністю, без скорочення або заміни імені та по батькові ініціалами) і дата народження вказуються на підставі паспорту або свідоцтва про народження».
Правила внесення змін до трудових книжок щодо дати народження визначено в пп. 2.13 Інструкції № 58. Зміну запису про дату народження виконує власник або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження) з посиланням на номер і дату цих документів.
Зміни вносять на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки.
Дату народження закреслюють однією рискою (так, щоб запис залишався читабельним), після чого зверху або знизу записують нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки. При цьому потрібно зазначити, ким і коли видано документ, а також його номер і серію.
Тож виправлення на титульному аркуші трудової книжки помилки в даті народження, якої припустилися на попередньому місці роботи, здійснюють так:
Записи завіряють підписом керівник підприємства або спеціально уповноважена ним особа та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.
Мінсоцполітики в листі від 16.04.2013 р. № 54/06/186-13 пояснило, що під уповноваженим органом слід розуміти:
відділ кадрів або інший підрозділ установи, який здійснює оформлення приймання та звільнення працівників, або
відповідальну особу установи, на яку відповідно до посадової інструкції покладено обов’язок ведення трудових книжок працівників.
Повідомляти ПФУ про виявлену помилку не потрібно, і ось чому. У п. 6 Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, затвердженому постановою ПФУ від 12.03.2021 р. № 11-1 (далі — Порядок № 11-1) вказано:
«Повторно подаються відомості про трудову діяльність у випадку виправлення записів у разі виявлення неправильного чи неточного запису про періоди роботи за періоди страхового стажу після 01 липня 2000 року або створення неправильного чи неточного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. При повторному поданні відомостей про трудову діяльність подаються титульна сторінка та сторінки зі змінами».
Тобто йдеться про випадки виявлення помилок після передання сканкопій трудової книжки до ПФУ. Тобто на цю ситуацію п. 6 Порядку № 11-1 не поширюється, адже сканкопії паперової трудової книжки подають уперше.
Тож достатньо завантажити сканкопії всіх сторінок паперової трудової книжки вже після виправлення помилки. Якщо у фахівців ПФУ виникне потреба уточнити дані, то вони поінформують про це страхувальника, який передав сканкопії.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.