Правовий режим воєнного стану не визначає жодних особливих умов зберігання трудових книжок працівників.
Зберігати їх має підприємство й обов’язково видавати, коли працівник звільняється.
Також, роботодавець не може відмовити працівникові у видачі трудової книжки на його вимогу. В такому випадку працівник має подати заяву, в якій просить видати йому трудову книжку й обґрунтовує необхідність вдачі, а роботодавець — завести додатковий журнал обліку тимчасово виданих трудових книжок, де працівник розписується за отримання та повернення трудової книжки.
Окрім того, стаття 7 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX дозволяє роботодавцеві, якщо підприємство знаходиться в районі активних бойових дій, самостійно вирішувати питання зберігання кадрових документів і ухвалювати рішення видати трудові книжки працівникам під підпис.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.